Profesyonel Analist, Portföyündeki Altcoin’leri Paylaştı!

Vural Erkan
Vural Erkan 1 hafta önce
376 görüntülenme
Profesyonel Analist, Portföyündeki Altcoin'leri Paylaştı!

Kripto para piyasası, biraz geri çekilse de Bitcoin (BTC) liderliğinde mücadelesine devam ediyor. Piyasada geniş bir takipçi kitlesi olan Cryptolark olarak tanına kripto analisti Lark Davis, Bitcoin dışında portföyünde yer verdiği altcoin projesini paylaştı.

Analistin portföyünde yer verdiği altcoin projeleri?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, lider kripto Bitcoin 23 bin doların hemen altında konsolide oluyor. Bu arada, piyasadaki ruh hali pozitif olmaya devam ediyor. Kripto analisti Lark Davis de bu coşkuya iştirak ediyor ve portföyünü takipçilerine açıyor. Davis’in kripto cüzdanlarındaki en büyük ilk iki kripto, piyasa değeri listesiyle paralel. Yani Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), analistin portföyünde baş köşede duruyorlar.

Bu arada, Davis’in hangi projesini cüzdanına eklemediğini muhtemele tahmin etmişsinizdir. Çünkü, analist bu yılın başlarında, Cardano’ya ve yerel tokeni ADA’ya ciddi eleştiriler getirdi. Bu kapsamda Davis, yaklaşık on gün önce, ADA’nın piyasa değerine göre ilk onda kalmasına şaşırdığını ifade etti. Analist, Cardano’da neredeyse hiç DeFi bulunmadığına, az miktarda bireysel dapp’a ve ortalama olarak günde yalnızca yaklaşık 70.000 işleme sahip olduğuna değindi. Buna rağmen altcoin projesinin ilk 10’da nasıl kaldığını anlamadığını söyledi.

Bununla birlikte, Cardano odaklı Twitter hesabı ADA Whale, buna sessiz kalmadı. Ünlü balina, Cardano’yu savunmak için meydana atıldı ve Cardano’nun çok sayıda DEX’e, ödünç alma ve verme protokollerine, NFT’lere sahip olduğunu, kitap ve müzik tokenizasyonu sağladığını ileri sürdü.

Profesyonel Analist, Portföyündeki Altcoin'leri Paylaştı!

Bitcoin kısa süreliğine 23.000 doların üzerine çıktı

Hafta sonu, lider kripto para Bitcoin, geçen yılın Ağustos ayından bu yana ilk kez 23.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Ancak bu seviyenin üzerine tutunmayı başaramadı ve çizginin altına kaydı. Öte yandan BTC, sert bir düşüşle karşılamadı. Pes etmeyen Bitcoin, 23 bin doların hemen altında güç toplamakla meşgul.

Bu arada, fiyat artışından önce, 1.000 ile 10.000 Bitcoin’e sahip olan büyük Bitcoin balinaları toplu olarak 1,43 milyar dolardan fazla BTC satın aldı. Bu yaklaşık 64.638 BTC’ye tekabül ediyor. Kripto analitik platformu Santiment’e göre, geçen yıl Şubat ve Aralık ayları arasında aynı balinalar BTC varlıklarını aktif olarak azaltıyordu. Balina alımları da piyasadaki pozitif havaya destekliyor.

Lider altcoin Ethereum da Bitcoin’in ayak izlerini takip ediyor. Ethereum, 1.600 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve Bitcoin’den farklı olarak bu psikolojik seviyenin üzerinde tutunmayı başardı. Basın zamanında altcoin, günlük bazda %2,35 kayıpla 1.618 dolardan işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.Today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Tarih Bile Verildi: Bu Altcoinler Yasal Olabilir!
Tarih Bile Verildi: Bu Altcoinler Yasal Olabilir! Kripto paraların kurumsal benimsenmesinin yanı sıra ülkeler tarafından da kabulü de artıyor. Japonya’nın FSA’sı, Haziran 2023’e kadar belirli altcoinler için yasal statü vermen planları yapıyor. Bu altcoinler Japonya’da yasal hale geliyor! FSA, Haziran 2023’e kadar Japonya’da USDT...
Vural Erkan 1 hafta önce