Analistler 8 Altcoin Belirledi: Mega Ralli Olabilir!

Analistler 8 Altcoin Belirledi: Mega Ralli Olabilir!
Analistler 8 Altcoin Belirledi: Mega Ralli Olabilir!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tanınmış analistler, Bitcoin 30.000 dolara ulaşmaya yaklaştıkça alternatif kripto para birimlerinin popülaritesindeki olası artış hakkındaki düşüncelerini açıkladı. Bu kapsamda analistler, ralli bekledikleri altcoin projelerini paylaştı.

Dikkat edilmesi gereken beş altcoin

Kripto analisti Ton Busby, beş altcoin’in dikkat etmeye değer olduğunu öne sürüyor. Bunlardan ilki Conflux (CFX). Bu kripto para, son 30 gün içinde %201,92 arttı ve muhtemelen Çin’in kripto para hakkındaki anlatımı nedeniyle, devam eden yükseliş ivmesinin belirtilerini gösteriyor.

İkinci altcoin projesi Stacks (STX). Etkileyici bir kazanç geçmişine sahip başka bir kripto para olan Stacks, önemli fiyat hareketleri gördü. Analiste göre, yükselmeden önce yaklaşık 0,92 – 1,00 dolarına geri dönerse daha fazla potansiyele sahip olabilir.  Lider altcoin Ethereum (ETH) da listede. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Ethereum’un önümüzdeki haftalarda ve aylarda Şangay güncellemesi var. Özellikle bu nedenle iyi performans göstermesi bekleniyor. Tom Busby, bir boğa koşusu olursa ETH’nin yıl sonuna kadar 5.000 – 7.000 dolara ulaşabileceğini öne sürüyor.

Altcoin

Analist, Immutable X (IMX)’i de listesine alıyor. Bu kripto para şimdiden etkileyici kazançlar gördü. Analiste göre 2,00 dolar ve ötesine geçmeden önce yaklaşık 0,94 – 1,14 dolara geri dönerse daha fazla potansiyele sahip olabilir. Son olarak analist Binance Coin (BNB)’yi seçiyor. Tom Busby’ye göre, güçlü faydası ve Binance borsasıyla bağlantısı olan BNB’nin yükseliş trendini sürdürmesi ve yakında 397 dolara ulaşması mümkün.

Neden bu altcoin’lerin potansiyeli var?

Tom Busby, bu altcoin’leri en fazla kazanç potansiyeline sahip olanlar olarak belirlemek için teknik analize güveniyor. Örneğin, her bir kripto paranın fiyat hareketini analiz etmek ve olası alım ve satım fırsatlarını belirlemek için Pivot Noktası Süper Trend Göstergesini kullanıyor. Ek olarak, tahminlerini yapmak için her kripto paranın tarihsel performansına bakıyor. Genel olarak Tom Busby, bu beş altcoin gibi eski coinlere yatırım yapmanın önemli kazanç potansiyeli sunabileceğini öne sürüyor. Bununla birlikte, yatırımcılara risk yönetimi uygulamalarını ve kaybetmeyi göze alabileceklerinden daha fazla yatırım yapmamalarını da tavsiye ediyor.

Tom Busby, bu altcoinlerin kazanç potansiyelini vurgularken, performanslarının büyük ölçüde Bitcoin’in performansına bağlı olduğunu da vurguluyor. Bitcoin çökerse, bu altcoin’ler muhtemelen aynı şeyi yapacaktıt. Bu nedenle, yatırımcıların herhangi bir yatırım kararı vermeden önce Bitcoin’in hareketlerini yakından takip etmesi gerekiyor. Kripto para birimine yatırım yapmak her zaman riskli bir girişimdir. Bu yüzden kendi araştırmanızı yapmanız ve risk yönetimi uygulamanız önemli. Bununla birlikte, Tom Busby’nin analizi, önümüzdeki haftalarda ve aylarda hangi altcoin’lerin en fazla kazanç potansiyeline sahip olabileceğine dair bilgiler sunuyor.

Altcoin

Lider altcoin’de patlama potansiyeli var!

Altcoin Sherpa takma adlı popüler bir kripto analisti, Ethereum’un (ETH) Bitcoin’in (BTC) performansını yakalayacağına ve nihayetinde piyasa değerine göre en iyi kripto varlığını geride bırakmaya başlayacağına inanıyor. Analist, Ethereum’un Bitcoin (ETH/BTC) karşısındaki grafiğini takip ettiğini söylüyor. Sherpa’ya göre, Bitcoin kısa vadede piyasaya liderlik etmeye devam edecek ve daha sonra Ethereum patlayacak. Bu bağlamda analist şu açıklamayı yapıyor:

ETH/BTC: Bu seviye civarında bir sıçrama görsem şaşırmam ama önümüzdeki aylarda 0,055’e (BTC) çıkacağını düşünüyorum. Bence BTC, Ethereum’dan biraz daha iyi performans gösteriyor ve ardından ETH daha sonra patlıyor. Çok yıllık bir birikimi vardı. Bu muhtemelen aynı durum.

Kaynak: Altcoin Sherpa/Twitter

Yazı sırasında, ETH/BTC 0,065 BTC veya 1.824 dolardan işlem görüyor. Analistin grafiğine göre, 0,055 BTC (1.543 dolar) hedefine doğru bir hareket, haftalık zaman diliminde ETH/BTC için daha yüksek bir düşük kurulum olduğunu gösteriyor.

Analistin diğer altcoin seçimleri

Altcoin Sherpa, kripto borsası Binance’in hizmet tokeni BNB’ye baktığında, piyasa değerine göre dördüncü en büyük kriptonun Mayıs 2022’den bu yana düşüş eğilimini sürdüren önemli bir direnç seviyesini aşmakla tehdit ettiğini düşünüyor. Analist, “BNB: Bu alan ne zaman kırılacak? Kasım 2022’deki son sapmadan bu yana ilk iki günlük kapanış- bu 330 dolar seviyesini yakından izliyor,” diyor.

Kaynak: AltcoinSherpa/Twitter

Analist daha sonra, gizlilik merkezli kripto projesi Mask Network’ün yönetişim tokeni MASK’ bakıyor. Altcoin Sherpa’ya göre, MASK yükseliş eğilimi gösteriyor ancak bir sonraki ayaktan önce bir geri çekilmeye tanık olması muhtemel. Analist, “MASK: Çok güçlü görünüyor ama bir direnç alanında; bir dip satın alma fırsatı için 5 dolar uygun. 5-4,50 dolar sağlam bir giriş alanı gibi görünüyor,” yorumunu yapıyor.

Kaynak: AltcoinSherpa/Twitter

Analistin radarındaki son altcoin, merkezi olmayan borçlanma protokolü Liquity (LQTY). Altcoin Sherpa, LQTY’nin şu anda bir sonraki ralliye hazırlık olarak konsolide olabileceğine inanıyor. Bunun için “LQTY: Bunu izliyorum,” diyor.

Kaynak: AltcoinSherpa/Twitter

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analistler 8 Altcoin Belirledi: Mega Ralli Olabilir!