Analistler: Satış Tehlikesi! Altın Fiyatları Haftaya Bu Seviyelerde Olabilir

e2f60042 ecee 4db7 bbb6 4bfba5816dd0
e2f60042 ecee 4db7 bbb6 4bfba5816dd0
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analistlere göre, altın fiyatları gelecek hafta gerçek bir testle karşı karşıya kalabilir ve ons başına 1.700 dolar seviyesinde tutunabilir. Analistlere göre bu, 2021 yılı boyunca büyük ölçüde bu seviyenin üzerinde kalan değerli metal için kritik olacak. Kriptokoin.com olarak haftalık altın fiyatları tahminlerini sizler için derledik, birlikte inceleyelim…

Edward Moya: Altın fiyatları 1.700 dolar seviyesini test etme tehlikesiyle karşı karşıya

Çin’in Evergrande endişesinin piyasaları tedirgin etmesine rağmen altın fiyatları, ons başına 1.750 dolar seviyesinin üzerinde sürdürülebilir bir şekilde hareket edemedi. OANDA kıdemli piyasa analisti Edward Moya, FED’in iyimser açıklamasının ardından daha yüksek Hazine getirileri ve daha güçlü bir ABD doları ile değerli metalin 1.700 dolar seviyesini test etme tehlikesiyle karşı karşıya olabileceğini söyledi. Edward Moya, konuya yönelik şu yorumlarda bulunuyor:  

1.700 dolar seviyesi, birkaç kez 1.680 dolara düştüğü ancak hızla toparlanmayı başardığı kısa bir an hariç, bu yılın tamamında tutuldu. Altın her zaman bu seviyenin altında alıcı bulabildi. Ama piyasa bunun tekrar olduğunu görecek mi?  Yatırımcılar şimdi Fed’in Kasım ayında daralmaya başlaması ve gelecek yıl bunu tamamlanması için hazırlanıyorlar.

Fiyat Analizi: BTC, DOT ve 8 altcoin

Edward Moya: Bu 2 olay, önümüzdeki hafta altın fiyatlarını belirleyecek!

Mevcut ticaret modeli, altının önce yeni bir risk olayında toplandığını, ancak daha sonra gerilimlerin azalmasıyla tüm kazançlarından vazgeçtiğini görüyor. Önümüzdeki hafta odak, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ve Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın sürekli olarak konunun aciliyetini vurgulamasıyla borç tavanı tartışmasına çevrilecek. Ayrıca radarda altyapı paketi etrafındaki ilerleme olacak.

Edward Moya, bu iki olayı çevreleyen herhangi bir engelin önümüzdeki hafta altın fiyatlarının desteklenmesine yardımcı olabileceğini kaydetti. Edward Moya “Zamanında yapılamayacağına dair bazı endişeler var. Ancak günün sonunda borç tavanı konusunda bir anlaşma olması gerekiyor. Hazine getirileri yükselmeye devam ederse, bu altın için kötü olur.” dedi.

Edward Moya: Altın 1.700 doların altında daha önemli bir satış görebilir!

Edward Moya, gelecek hafta olacakları anlatıyor ve konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Aynı zamanda, borç tavanına kolay bir çözüm bulunursa, kapatma önlenir, altyapı faturası geçerse ve ABD hisse senetleri rekor yüksek bölgeye geri dönerse, altın fiyatları 1.700 doların altında daha önemli bir satış görebilir. Şu anda, altın alanında bu bekle ve gör yaklaşımı var ve bazı yatırımcılar arz darboğazlarının uzun vadeli etkisini izliyor. Nike ve FedEx gibi birkaç şirketten haber aldık. Ya tedarik zinciri sorunları ya da işgücü sıkıntısı. Her şey enflasyonist baskıları haykırıyor. Bu, getirilerde daha yüksek bir hamleyi tetikleyebilir. Ancak sonunda, altının enflasyonist bir hedge olarak hareket etmeye başlayacağı bir dönüm noktası olacak.

Altın Fiyatları Tahminleri: İşte Beklenen ve İzlenecek Seviyeler!

Bart Melek: Ortam altın fiyatları için hala iyi ve önemli bir satış olası değil!

Edward Moya, altının yükselen fiyatlara karşı bir önlem gibi davranmaya başlayana kadar kırılgan kalmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi. TD Securities küresel strateji başkanı Bart Melek, Powell’ın Kasım ayında daralmanın başladığını teyit etmesiyle altın riskinin aşağı yönlü olduğunu söyledi. Bart Melek, yeni verdiği demeçte, bunun ötesinde, ortamın altın için hala iyi olduğunu ve önemli bir satışın olası olmadığını söyledi. Bart Melek konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Küresel olarak büyüme hızının yavaşlaması ile birlikte, ABD ekonomisinin sahip oldukları büyüme oranlarını yayınlaması giderek daha zor olacak. Ve Fed’in tam istihdam politika hedefleri göz önüne alındığında, hedefin üzerinde enflasyonla başa çıkacaklar. Fed’in bu oranları uzun süre düşük tutması gerekebilir. Oranlar oldukça düşük olacak. Altın için fena bir durum değil. Altının yükseldiğini görüyor muyum? Hayır. Ama fazla düştüğünü de görmüyorum. Taper programı başlayınca bir toparlanma görüyorum. 1.700 dolar, altın fiyatları için bir sonraki destek seviyesidir. Özellikle gelecek hafta güçlü veri raporları alırsak, bunu her an test edebiliriz. Direnç 1.800 dolarda kalır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analistler: Satış Tehlikesi! Altın Fiyatları Haftaya Bu Seviyelerde Olabilir