Analistler Bir Sonraki Fiyat Patlamasını Öngördü

Google News

Analistler 2017’nin en yüksek değerini dahi aşacak olan bir sonraki Bitcoin “fiyat patlamasını” tahmin ettiler. Mevcut durumdaki satın alma emirlerinin çoğalmasıyla birlikte olumlu fiyat tahminleri oldukça fazla görünüyor.


Bu yazı yayınlandığı sırada Bitcoin $9,058.78 seviyesinden işlem görüyor. Aynı zamanda TurtleBC’nin raporuna göre satın alma emirleri piyasa aktivitesinin %88’ini oluşturuyor.

Bitcoin price

TARİH TEKERRÜR MÜ EDİYOR?

Satın alma emirlerinin yüzdesinin azımsanamayacak miktarda olması kriptopara piyasasının genelinde büyük bir satın alma baskısı oluşturuyor. Bu yüzdenin bu kadar yüksek olduğu son zaman Mart 2017 idi. Bu tarihte, Bitcoin’in değeri $1,000 dolardan biraz daha fazlaydı, ve sizin de bildiğiniz üzere yıl sonunda değeri yalnızca bir kaç ay içerisinde 20 katına çıktı.

Yine de, piyasayı şekillendirecek bir diğer faktör de büyük oyuncular olacak. Geçtiğimiz bir kaç ayda George Soros, Mike Novogratz ve hatta Rockefeller ailesi gibi büyük isimler kriptopara alanına katıldı. Daha da ileriye gidersek, kurumsal yatırımların potansiyellerinin artması da Bitcoin fiyatının artmasında geçtiğimiz yıla göre daha fazla etki edecek gibi görünüyor.

 

Önde gelen yatırım platformlarından Atlas Quantum’un CEO’su Rodrigo Marques şu açıklamalarda bulundu:

Bu hafta Bitcoin’in değerinin $9,000 doları aşmasına şaşırmadı. […] Söylentilere göre daha çok kurumsal yatırımcı kriptopara alanına girdikçe yeni bir fiyat patlaması daha bekleniyor.

ARTAN MEŞRULUK

Tüm olumlu söylentilerin yanında, uzun vadede kriptopaların değerinin artmasını beklememiz için bir neden daha var – regülasyonlar.

Increased legitimacy

Her ne kadar çoğu insan bu kelimeyi duyduğunda ürperse de, regülasyonlara bağlı olan endişelerin azalması bekleniyor. Mr. Marques yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Eğer bu endişeler ele alınır ve piyasadaki regülasyonlara yönelik daha fazla olumlu adım atılırsa, piyasada daha çok satın alma baskısı görebiliriz.

 

Şartlar aşırı derecede ağır olmadığı sürece regülasyonların kriptoparalara meşruluk sağlayacağı düşünülüyor. IMF başkanı Chief Christine Lagarde’nin “Bitcoin ve altında yatan blockchain teknolojisi insanların para yatırma ve saklama şeklini değiştirebilir” açıklaması tam da bu yaklaşımı gösteriyor.

PSİKOLOJİ KİLİT ROL OYNUYOR

Uzmanların Bitcoin fiyatının artışına olumlu bakmasının bir başka nedeni de temelde insan psikolojisi. Hali hazırda Bitcoin $9,000 barajını geçti ve bir diğer önemli psikolojik baraj olan $10,000 barajını da geçmeye doğru yol alıyor. Bu değeri aştıktan sonra Bitcoin’in değerinin artması daha da olası görünüyor.

Ayrıca Olives Isaacs isimli bir kriptopara ve blockchain danışmanı bu yolda ilerlediğimizi şu sözlerle belirtiyor:

Bitcoin $10,000 barajını geçmeye doğru yol alıyor ve tüm satın alma emirleri ve ivme salınımları bunu gösteriyor.

Bitcoinist

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku