Efsane Analistler Potansiyel Bitcoin Rallisinin İzlerini Sürüyor!

Efsane Analistler Potansiyel Bitcoin Rallisinin İzlerini Sürüyor!
Efsane Analistler Potansiyel Bitcoin Rallisinin İzlerini Sürüyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analistlere göre, üçüncü çeyreğin sona ermesiyle birlikte, sektörün önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC) etrafında yeni bir işlem modeli oluşuyor. Bu da potansiyel bir rallinin ayak izlerine benziyor.

Efsane analist Bitcoin boğalarının uyanma olasılığından bahsediyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, olumlu ve olumsuz temellerin karışımıyla karakterize edilen bir yılın içindeyiz. Efsane analist Peter Brandt’in iyimserliği, son çeyrek için çok arzulanan pozitif kapanışa yeni bir ilgi kazandırıyor. CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin son 24 saatte %0,58 düşüşle 26.924 dolardan el değiştiriyor. Bu arada, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ETF kararlarını ertelemeye devam ediyor. Buna rağmen birçok gözlemci, BTC’nin 27.000 dolar direnç seviyesini aşma çabasını takdirle karşılıyor. Dolayısıyla bunun benzersiz bir yeniden dirilişin başlangıcı olabileceğini düşünüyorlar.

Efsane analist Peter Brandt da Bitcoin fiyat trendinin mevcut durumunu değerlendirdi. Analist, sırasıyla hem Ortalama Yön Endeksi (ADX) hem de H&S göstergelerini yansıtan bir grafik paylaştı. Ayrıca analist, kripto paranın ADX okumasının Temmuz 2020’den bu yana en düşük seviyesini gösterdiğini kaydetti. Bu bağlamda  bunu gören BTC boğalarının uyanma olasılığı olduğunu belirtti.

Brandt, 6 haftalık küçük ters H&S göstergesinin olasılığı ile tamamlanan bir oyun olan temel H&S tabanının ikinci bir yeniden testi olduğu için bu şüpheyi doğruluyor. Bu teknik nüans tek bir şeye işaret ediyor. Bu da Bitcoin fiyatında, tüm piyasa gözlemcileri için izlemeye değer bir canlanma söz konusu.

John Bollinger bir yükseliş dalgası bekliyor

Bu arada, Bollinger Bantlarının mucidi John Bollinger, benzer bir yükseliş dalgasından bahsetti. Bu doğrultuda Bollinger, bu dalganın Bitcoin’i yutuyor olabileceğini öne süren başka bir tez paylaştı. Piyasa uzmanının paylaştığı grafiğe göre, Bitcoin için alt Bollinger Bandındaki iki çubuklu geri dönüş hala baskın kontrol edici teknik faktör olarak kabul edilebilir. Özellikle, formasyon bu ayın başlarında oluştu.

Bu göstergenin Bitcoin fiyatının üst Bollinger Bandına doğru yükseldiğini görmek için bir temel olduğunu kabul ederken, mutlak kesinlik, daha yoğun bir satın alma ortaya çıktıkça daha fazla güç ortaya çıkabileceği zaman yakalanacak.

Michael Saylor’a göre cevap: Bitcoin

Kripto sektörünün sürekli gelişen ortamında, Bitcoin’in uzun vadeli potansiyelinin önde gelen savunucularından biri ortaya çıktı. Bu da MicroStrategy’nin kurucusu Michael Saylor. Saylor’ın yakın zamandaki sosyal medya etkinliği kripto topluluğunu heyecanlandırdı. Zira, son on yılda ABD dolarına kıyasla çeşitli ülkelerin itibari para birimlerinin zayıflamasına ışık tutan ilgi çekici bir görsel paylaştı. Saylor, görsele eşlik eden dokunaklı bir başlık attı: “Eğer dolara erişiminiz yoksa, Bitcoin bir can simididir.” Bu ifade, kripto dünyasında Bitcoin’in değer kaybeden itibari para birimleri karşısında çok önemli bir finansal güvence olarak hizmet edebileceğine dair artan bir hissiyatı yansıtıyor.

Bitcoin
Kaynak: Michael Saylor

Birçok ülkenin itibari para birimi dirençli ABD doları karşısında önemli ölçüde zayıfladı. Saylor’un yazısı, bu gerçeği görsel olarak ortaya koyuyor. En endişe verici durum, %99,9998’lik dudak uçuklatan bir değer kaybına tanık olan Venezüella Bolivarıydı. Ne yazık ki Türk Lirası da dolar karşısında %92,6 gibi oldukça yüksek oranda değer kaybetti. Bu nedenle değer kaybı açısında Türk Lirası ilk 5 arasında yerini aldı. Bu şaşırtıcı devalüasyon, pek çok ülkenin karşılaştığı ekonomik çalkantıların keskin bir hatırlatıcısı niteliğinde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Efsane Analistler Potansiyel Bitcoin Rallisinin İzlerini Sürüyor!