Reklamı kapat

Analistler: FTX Çöküşünde BNB ve Bu 7 Altcoin’den Toplayın!

5 görüntülenme
Analistler: FTX Çöküşünde BNB ve Bu 7 Altcoin'den Toplayın!

FTX’te yaşanan likidite krizi uzun bir süre daha konuşulmaya devam eden konulardan olacak gibi görünüyor. Son yaşananlar kripto piyasasına ciddi zararlar verdi. Kripto para analistlerinin bir çoğu ise fiyatlardaki bu düşüşlerin iyi takip edilmesinden yana. Analistlere göre Binance’in altcoin’i BNB başta olmak üzere bu 7 altcoin takip edilmeye değer.

FTX krizi BNB dahil olmak üzere çoğu altcoin’de ciddi değer kayıplarına neden oldu

Yaşananlar zorlu, ancak analistlere göre çöküş, zeki yatırımcılar için her zaman yatırım yapma şansı barındırmaktadır. FTX krizinin ardından yatırımcılar ve analistler hangi altcoin’lerin yatırım için uygun olduğunu araştırıyor. Ekim ayının sonunda kripto para birimleri yeniden daha güçlü bir şekilde yükselebilme potansiyeline sahipti.

FTX'ten Sonra Bu Bitcoin Platformu da İşlemleri Durduruyor!

Bitcoin fiyatı geçici olarak 21 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı. Ancak sonuç olarak fiyat artışı devam edemedi. Ardından kripto borsası FTX likidite sorunlarının ardından iflas başvurusunda bulundu. FTX’in yerel token’ı FTT büyük oranda geriledi. Bitcoin fiyatı kısa bir süre içerisinde 16 bin doların altına geriledi. Önde gelen kripto borsası Binance’in altcoin’i BNB bile düşüşlerden ciddi oranda etkilendi. Diğer altcoin’ler ise çoğunlukla yüzde 30’dan fazla değer kaybetti.

Hangi altcoin’ler potansiyel taşıyor?

Böyle bir çöküş genellikle altcoin’leri Bitcoin’den daha fazla etkilemektedir. Altcoin’ler genellikle fiyatlar yükseldiğinde BTC’den daha fazla yükselirken, bir çökme durumunda kayıplar da daha fazladır. Ancak genel olarak, çoğu altcoin, önceden güçlü artışlar gördükleri için son birkaç hafta içinde Bitcoin’den daha az yüzde kaybetti.

Kriptokoin.com olarak, kripto para analistlerinin ilerleyen süreçte kazanım sağlayabilecek altcoin paylaşımlarına yer veriyoruz. FTX çöküşünün ardından Binance’n altcoin’i BNB’de zarar görenler arasında yer aldı. Ancak FTX’le bağlantısı olan borsalar ve altcoin’ler daha fazla düşüşler gördü. Bunun yanı sıra çoğu analist bu durumların birikim açısında değerlendirilebilecek dönemler olduklarını belirtiyorlar. BNB’ninde aralarında bulunduğu altcoin’leri sizlere aktarıyoruz.

İlk sırada merkeziyetsiz borsa Uniswap (UNI) var

Kripto borsalarındaki güven kaybından fayda sağlayacak belirli platformlar varsa, bunlar arasından merkeziyetsiz borsalar (DEX) yer almaktadır. En büyük DEX olan Uniswap, kısa süre önce Coinbase’i geride bıraktı. Uniswap, yalnızca bir günde Ethereum ticareti yapan 2 numaralı DEX olarak manşetlere girdi. Son birkaç gün içerisinde Uniswap, platformu daha uygun maliyetli ve güvenli hale getirmeyi amaçlayan 2 yeni Smart Contract yayınladı.

Kripto para analistlerine göre, tüm bu gelişmelerin UNI fiyatını etkilemesi muhtemel.

Dijital gümüş Litecoin (LTC)

İlgili altcoin’ler söz konusu olduğunda Bitcoin’den sonra piyasaya sunulan LTC pek akla gelmemektedir. Ancak, Bitcoin maksimalisti Michael Saylor bir süredir LTC hakkında övgü dolu sözlerde bulunuyor. Twitter’da Bitcoin gibi Litecoin’in düzenleyicilerden “dijital emtia” statüsü alabileceğini söyledi.

Bunun sonucunda ise Saylor, Litecoin’e Bitcoin’e benzer bir statü verdiğini dile getirdi. Saylor, her ikisi içinde, merkeziyetsiz emtialar gibi benzer şekilde kullanılabilir düşüncesine hakim.

Cardano ekosisteminin altcoin’i ADA

Cardano CEO’su Charles Hoskinson, şu anda tam gizliliğe odaklanacak olan Midnight adlı yeni bir blockchain planlamakta. Hoskinson’un, Midnight’ı genellikle eleştirilen ancak, aynı zamanda birçok kişi tarafından takdir edilen Monero’ya benzer bir blockchain haline getirmesi beklenmektedir. Ayrıca aktarılanlara göre Hoskinson, istisnai durumlarda olası düzenleyicilere erişim izni vermek istiyor. Bu hamle kısmen tartışılsa da ADA, önümüzdeki birkaç hafta içinde yükseliş yaşayabilir.

Önde gelen kripto para borsası Binance’in altcoin’i BNB (BNB)

Binance Coin (BNB), son 2 hafta içerisinde çok fazla ilgi gördü. Kısa vadede, BNB fiyatı FTX Token’ın (FTT) düşmesiyle birlikte yükseliş potansiyeline sahipti. Binance CEO’su Changpeng Zhao geçtiğimiz günlerde BNB’nin menkul kıymet olmadığını açıkladı. Analistlere göre Binance ve BNB, orta vadede FTX iflasın fayda sağlaması muhtemel.

Ripple (XRP)

Ripple’ın yerel altcoin’i XRP token, SEC ile devam eden dava sürecinde boğa piyasasından yararlanamadı. Ancak dava süreci Ripple lehine giderse, XRP için güçlü fiyat artışları kesinlikle mümkün görünmektedir. XRP şu anda en az takip edilen altcoin’lerden biri olması muhtemel. Sonuç olarak analistler, dava sonucuna bağlı olarak XRP’de bir yükseliş bekliyor.

FTX krizinde ağır darbe alan Solana (SOL)

FTX krizinden büyük zarar gören altcoin’lerden biri de SOL oldu. SOL, kripto kışı devam ederken FTX krizi sonucunda ciddi oranda gerileme yaşadı. Üst ve alt Keltner Kanalı bantlarının her ikisi de düşüş yönlü hareket ediyor. Üst bant 48.79’a ve alt bant 16.58’e dokunmaktadır. Analistlere göre, ayı piyasası SOL’a hakim olmaya devam edecek. Alt bandın altındaki fiyat dalgalanması, bu ayı piyasasının yakın gelecekte devam edeceğini gösteriyor.

bnb sol

RSI 29,32’nin altına gerilemeye devam etmesi durumunda, daha fazla düşüşler muhtemel. Ancak, aşırı satış bölgesine yaklaştıkça, bir yükseliş dönüşü de öngörülmektedir.

BNB ile birlikte ETH’de potansiyele sahip

Ethereum (ETH) fiyatı FTX krizi sonrası gerileme yaşadı. ETH, 1.183 dolar seviyesinden dirençle karşılaştı. Sonrasında ise yüzde 3.21’lik bir düşüşle, 1.135 dolara kadar geriledi. Analistler, 7 günlük fiyat grafiğinde Bollinger bantlarının daraldığını belirtmektedir. Bunun olması sonucunda ETH fiyatının daha düşük piyasa oynaklığına işaret ettiği söyleniyor. Üst bant 1888,57’ye ve alt üst bant 1031,42’ye dokunuyor. Fiyatlar alt banda doğru dalgalanırken bu görüş desteklenmektedir.

RSI, 3.84’lük okuma ile düşüş yönlü hareket ediyor. Analistlere göre, boğalar mevcut durumu geçersiz kılmak için baskı yapmazsa ayı bölgesinin devam edebileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, şu anda aşırı satış bölgesinde trend olması, olası bir tersine dönüşe işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cryptoticker

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitget, Seyşellere Kayıt Oldu!
Bitget, Seyşellere Kayıt Oldu! Lider global kripto para borsası Bitget, Seyşellere kayıt oldu ve küresel işgücünü %50 oranında büyütmeyi planlıyor. İşte detaylar… Bitget, Seyşellere kayıt oldu! Lider global kripto para borsası Bitget, küresel genişlemeye yardımcı olmak için Seyşeller’de kayıt yaptırdığını duyurdu....
Kriptokoin 2 hafta önce