İki Analist Türklerin Radarındaki Bu 2 Altcoin için Mega Ralli Bekliyor!

İki Analist Türklerin Radarındaki Bu 2 Altcoin için Mega Ralli Bekliyor!
İki Analist Türklerin Radarındaki Bu 2 Altcoin için Mega Ralli Bekliyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasada yakından takip edilen bir kripto analisti, modüler Blockchain ağı Celestia için büyük bir ralli öngörüyor. Bir başka analiste göre, Bollinger Bantları mega rallinin sinyalini verirken XRP patlamaya hazırlanıyor. Analistlerin Türk kripto yatırımcıların ilgi gösterdiği bu 2 altcoin için tahminlerini okuyucularımız için derledik.

TIA fiyat tahmini: Altcoin için %231’lik bir ralli öngörülüyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasadaki toparlanma hamleleri cılız kalıyor. Lider kripto Bitcoin 60 bin dolara doğru ilerlese de şimdilik güçlü bir hamle yapmaktan uzak. Bu durum piyasanın genelini de etkisi altına alıyor. Bununla birlikte, analistler belirli altcoin’ler için güçlü ralli beklentilerini ifade ediyor. Criptopaul takma adlı analist, Celestia (TIA)’nın mevcut değerinden %231’den fazla bir kazançla 24 dolara yükselebileceğini söylüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Geçmiş ATH ve erken aşamadaki romanının neden olduğu önceki büyük hype sırasında önemli bir düşüş öngördükten sonra burada büyük miktarda TIA biriktirdim. Tam olarak harika bir satın alma fırsatı olacağını düşündüğüm seviyede; burada tekrar 5 doları görürsek daha fazla biriktireceğim. Ancak modüler Blockchain’leri, yenilikleri sayesinde burada kalmaya devam edecek ve Celestia bu konuda bir öncü.

Kaynak: Criptopaul

Analiste göre, modüler Blockchain’lerin gelişimi erken aşamalarında ve ilk büyük coşkunun ardından, kullanıcıların benimsemesi ve geliştiricilerin bunları inşa etme becerileri kesinlikle geliyor. Buradan hareketle analist, “Şu anda klasik Ethereum Sanal Makinesi (EVM) tabanlı Blockchain’ler üzerine inşa edilmiş protokollerle oldukça durgun bir aşamada olduğumuz için DeFi’de yeni bir dönem görebiliriz.” diyor.

XRP fiyat tahmini: Token çılgın fiyat pompasının eşiğinde!

XRP fiyat grafiğinde, değerde potansiyel bir muazzam sıçramaya işaret eden ilginç bir model oluştu. Bu kez odak noktası, traderlar için popüler bir teknik gösterge olan Bollinger Bantları. Ünlü trader John Bollinger tarafından geliştirilen Bollinger Bantlarına aşina olmayanlar için, basit bir hareketli ortalama ve bunun üstünde ve altında iki standart sapmadan oluşur. Bu bantların daralması, genellikle önemli fiyat hareketlerinden önce gelen düşük volatilite dönemine işaret eder.

Altcoin

Dolayısıyla, mevcut analiz, bantların yalnızca 2017’de XRP fiyatında %55.000 gibi şaşırtıcı bir oranda eşi benzeri görülmemiş bir sıçrama olduğunda yaşananlarla kıyaslanabilecek kayda değer bir daralma yaşadığını gösteriyor. O dönemde, kripto para biriminin fiyatı 2018’in başlarında token başına 3,30 dolar ile zirveye ulaşmıştı. Bundan sonra da daralma meydana geldi, ancak bu kadar güçlü hareketler artık tahmin edilmiyordu. Örneğin, 2020’nin sonlarında bu modelin ortaya çıkması, altcoin fiyatının yedi kat artarak 2021 Nisan’da 2 dolara ulaşmasından önce gerçekleşti. Dolayısıyla, 2022 Kasım’da başlayan Bollinger Bantlarının daralmaya devam etmesi, yakın gelecekte XRP’nin değerinde potansiyel bir artış lehine argümanlara ağırlık katıyor. Bu bağlamda bir kripto traderı, şu noktaya dikkatleri çekiyor:

XRP, tarihindeki ve şu anda tüm kriptodaki en sıkı aylık Bollinger Bandı sıkışmalarından birine sahip. En son böyle sıkıştığında %60.000 yükseldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

İki Analist Türklerin Radarındaki Bu 2 Altcoin için Mega Ralli Bekliyor!