Analistler: Bu 4 Altcoin Çökecek! Bitcoin Dibi Bu Tarihte

Analistler: Bu 4 Altcoin Çökecek! Bitcoin Dibi Bu Tarihte
Analistler: Bu 4 Altcoin Çökecek! Bitcoin Dibi Bu Tarihte
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para analistleri, çeşitli altcoin projeleri için tahminlerini ortaya koymaya devam ediyor. Bu yazımızda, analistlerin özelilkle dört coin için beklentilerini aktaracağız. İşte detaylar…

Ayı piyasası ne zaman bitiyor?

Kripto analisti Rekt Capital, Bitcoin (BTC) ayı piyasası sıkıntılarının sona ermesi için zaman çizelgesi belirledi. Analist, geçen yılki boğa piyasasına göre mevcut BTC ayı piyasası için zaman belirliyor. Analist, BTC’nin boğa piyasasında 69.000 dolarla rekor kırmasının ardından beri neredeyse 400 günün geçtiğine işaret ediyor. Bunun, ayı piyasasının sonuna işaret ettiğini açıklıyor.  Rekt Capital’e göre tarihsel olarak ayı piyasaları, mutlak dip fiyatının önceki boğa piyasası zirvesinden 365 gün geçmesinin ardından son buluyor. 

Şu anda Bitcoin’in 17.150 dolarlık direncin altında kaldığını belirten analist, bu seviyenin altında bir kapanışın direnç teyidini sağlayacağını düşünmekte. Ayrıca 17.150 doların altında kalması, BTC’yi 15.400 dolarlık dip seviyelerine gönderebilir. Analiste göre  “Özellikle Kasım ayından bu yana böylesine zayıf bir tepkinin ardından 15.400 dolarlık bir başka yeniden test tutunamayabilir.”

Popüler altcoin projeleri için beklentiler ne yönde?

Analist daha sonra dikkatini Ethereum (ETH) rakibi Cardano’ya (ADA) çeviriyor. Ne yazık ki ADA sahipleri için Rekt Capital, daha fazla sorun öngörüyor. Analiste göre bir süredir aşağı yönde büyük bir destek yok. Bu nedenle ADA için daha fazla olumsuzluk gelmesi muhtemel duruyor. Analiste göre, ADA için bir sonraki büyük deste 0.15 dolar. Bu da, mevcut fiyatlara göre, yüzde 40’lık bir düşüşe işaret eder. Bu sırada, bir başka analist Tony M. de “Cardano fiyatı korkunç bir düşüşe hazırlanıyor olabilir. Tüm sinyaller düşüşe işaret ediyor. Boğaların güvenli bir karşı eğilim senaryosunu değerlendirmek için önemli ölçüde toparlanması gerekir,” diyor.

İşte 2023'te 'Kâr Kralı' Olması Beklenen 10 Altcoin!

Rekt Capital daha sonra popüler bir kripto para birimi olan Monero’ya (XMR) baktı. XMR’ın düşük aralığı yeni direnç haline getirdiğini söyledi. Analiste göre devam eden ret  süreci sonucu XMR, birikim aralığını yeniden ziyaret edecek.

Son olarak Rekt Capital, Basic Attention Token’ı (BAT) analiz ederek tarayıcı tokenının fiyatının gelecek yılın başlarında düşebileceğini tahmin ediyor. BAT’ın çok yıllık yüksek bir dip desteğine meydan okuduğuna işaret ediyor. Tarihsel olarak bu seviyelerin çeyreklik süreçteki diplerden önce geldiğini vurguluyor.  Analiste göre BAT yıl sonuna kadar yüksek dip seviyenin üzerinde kapanırsa, o zaman 2023’ün ilk çeyreğinde aşağı yönlü hareketlenme olasıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analistler: Bu 4 Altcoin Çökecek! Bitcoin Dibi Bu Tarihte