Analistler Uyardı: Haftaya Bu 5 Altcoin’den Uzak Durun!

Analistler Uyardı: Haftaya Bu 5 Altcoin'den Uzak Durun!
Analistler Uyardı: Haftaya Bu 5 Altcoin'den Uzak Durun!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SEC davaları kapsamında menkul kıymet olarak lanse edilen altcoin’ler risk faktörlerini artırıyor. Bu yazıda, çeşitli platformlardan derlenen derecelendirme notlarını ve önümüzdeki hafta altcoin fiyatlarını olumsuz etkileyecek gelişmeleri bulabilirsiniz.

Bu hafta bu 5 altcoin yüksek risk taşıyor

Kusama (KSM)

Polkadot’un üretim öncesi Blockchain versiyonu olan Kusama, ‘kaçınılması gereken altcoin’ler’ listesinde ilk sırada. KSM, çeşitli derecelendirme platformlarının neredeyse hepsinden düşük not aldı. Weiss Crypto Ratings (WCR), TokenInsight ve Wikirating’s Crypto Rating Index (CRI) gibi platformlar, 19 Haziran haftası için KSM’ye ‘E’ veya ‘çok zayıf’ notu veriyor.

Fiyat açısından, KSM şu anda 22,96 dolar bölgesinde yatay hareketlerini sürdürüyor. İki haftalık ve aylık bazda çift haneli değer kaybını sürdürüyor. BTC ve altcoin piyasası, 17 Haziran’da bir miktar toparlandıktan sonra KSM’de ivme kazandı. Fakat, daha güçlü bir kazanım elde etmekte başarısız oldu.

ABBC (ABBC)

Kusama’dan biraz daha iyi konumlanan ABBC, derecelendirme platformlarına göre hala ‘düşük arzu edilir’ durumda. Bu esnada, fiyat açısından son 24 saate göre %7’nin üzerinde düşüş yazıyor. Fiyatı şu ada 0,135231 dolar bölgesinde işlem görüyor.

Mina Protocol (MINA)

Mina’da düşük bir derecelendirme puanına sahip. Bu da onun ‘şu anda savunmasız olduğunu ve değerli kalması için uygun ticari, finansal veya ekonomik koşullara bağlı olduğunu göstermektedir. MINA fiyatı şu anda son 24 saate göre yatay hareketlerini sürdürüyor. Yazım sırasında, son iki hafta öncesinde kadar %15 değer kaybettiği 0,423940 dolardan işlem görüyor.

CoinEx (CET)

Kripto borsa CoinEx’in (CET), New York Başsavcısı tarafından menkul kıymetler dolandırıcılığı iddiasıyla açılan bir davanın ardından Şubat 2023’te ABD pazarından çekilmesinin ardından, CET token zor bir dönem geliyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu hafta 1,1 milyon dolarlık para cezasına çarptırıldı. Fiyat açısından CET, yatay hareketlerini sürdürdüğü 0,03162470 dolar bölgesinde işlem görüyor.

Filecoin (FIL)

Son olarak, ABD’deki düzenleyici saldırının ortasında Grayscale, Filecoin’i (FIL) bir Trust Investment ürünü olarak listeleme başvurusunu geri çekti. Bu da Filecoin’in risk indikatörlerini zirveye taşıdı. FIL şu anda geçen haftalara göre %15 düşüş gösterdiği 3,69 dolar seviyesine işlem görüyor.

Sonuç olarak, kripto derecelendirmeleri, bu hafta KSM ve FIL gibi coin’lerde bir miktar risk saptadı. Bununla birlikte, yeni haftadaki gelişmeler durumu hızlıca tersine çevirebilir. SEC davalarının gelen herhangi bir kripto üstünlüğü, bunun en büyük tetikleyicisi olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analistler Uyardı: Haftaya Bu 5 Altcoin’den Uzak Durun!