Reklamı kapat

Analistlere Göre New York Blockchain Haftası Bitcoin Fiyatını Tetikleyebilir

mcgregor
mcgregor 13 Mayıs 2018
0 görüntülenme

Aynı zamanda Consensus 2018 olarak da bilinen ve her yıl düzenlenen New York Blockchain Haftası dün başladı.

Önceki üç etkinliğin piyasada yarattığı etkiye bağlı olarak, analistler Bitcoin ve Altcoin fiyatlarının yukarı doğru hareket etmesini bekliyorlar. Fundstrat’ın teknik analisti Robert Sluymer, Bitcoin’in destek noktasından yukarı yönlü bir ivmeyle hareket edeceğini düşünüyor.

Yeni Boğa Momentumunu Concensus Tetikleyecek

Kripto koin ekosisteminin en önemli yıllık konferansı olarak bilinen konferans New York’ta gerçekleşirken, Bitcoin 50 günlük hareketli ortalamanın hemen üstünde yer alıyor. Blockchain endüstrisi teknolojiyi ilerletmek için bir araya gelirken, dijital para birimi yatırımcıları da fiyatın yukarı doğru hareket etmesini gözlüyorlar.

Fundstrat Global Advisors’ta yönetici direktör ve teknik araştırma başkanı olan Robert Sluymer’e göre, birçok kişi regülasyonların gerçekleşmesini ve menkul kıymet tartışmasının artık sona ermesini ümit ediyor ve Concensus’sun bu soru işaretlerini giderebileceğini belirtiyor.

Teknik incelemeyle ilgili olarak Sluymer, CNBC’ye verdiği demeçte, Bitcoin’in birkaç ticaretçiyi ters köşe yapmasını beklediğini, ancak şu anda bulunduğumuz noktaya oldukça yakın olan 50 günlük ortalamada tutunacağını belirtti.

Sürekli tartışılan ayı-boğa senaryosunun sonuna yaklaşıyoruz. Bizim görüşümüz, Bitcoin’de büyük bir dip noktasının sağlamlaştığı ve bundan sonra hareketin yukarı doğru olacağı yönünde. Bu durumda, bu geri çekme nispeten sığ olacaktır. Zaten 200 günlük ve 50 günlük hareketli ortalamanın bize verdiği sinyal bu yönde. Yani, 8,800 $ ile 8,200 $ arasında yeni bir güçlü destek seviyesindeyiz ve Bitcoin’in buradan yukarı yönlü hareket edeceğini düşünüyoruz.

Düzenleyici riskin, kripto para birimleri üzerindeki aşağı yönlü baskıyı tetikleyen temel mesele olduğu aşikar, ancak Sluymer, piyasanın en alt seviyeyi test ettiğinden emin. Genel olarak ivme pozitif bir görünüme sahip ve ona göre Blockchain Haftası Bitcoin için bir sonraki büyük katalizör olabilir.

Fundstrat’ın Global Danışmanlık tahmini, üç veri noktasına, 2015, 2016 ve 2017 yıllarındaki geçmiş hareketlere dayanıyor. Önceki konferansların tümü, kripto-para piyasasında yükselen bir trendi ateşledi.

Hafta boyunca sürecek olan etkinlik, St. Louis Federal Rezerv Bankası Başkanı James Bullard, Avrupa Parlamentosu üyesi Eva Kaili ve Twitter CEO’su Jack Dorsey gibi yüksek profilli isimleri ve kripto para dünyasına yön veren isimleri ağırlıyor.

Organizasyon yaklaşık yarısı yurtdışından gelen 8 bin kişiye ev sahipliği yaparken, geçen yılki etkinlikte, 2.700 katılımcıya konukluk etmişti. Bu da, blok zinciri topluluğunun bir yılda ne kadar genişlediğini gözler önüne seriyor.

NewBtc

 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

4 Analist Şaşırttı: Bitcoin Şimdi Bu Rakamları Görebilir!
Alman Banka Uluslararası Kredi Transferleri İçin Bitcoin’i Tercih Etti BERLIN (Reuters)- Almanya’daki online bankacılık şirketi uluslararası para transferlerinde Bitcoin kullanmaya başlıybor. Alman banka Radoslav Albrecht, müşterilerin Bitcoin kullanarak dünyanın herhangi bir yerindeki kredileri transfer etmelerini sağlayan online bankacılık sistemi kurdu. Bitbond, Bitcoin ve diğer kripto paraları...
Burak Can Senyelli 13 Mayıs 2018