İşte Analistlerin Ağustos İçin Seçtiği Oyun Coinleri!

İşte Analistlerin Ağustos İçin Seçtiği Oyun Coinleri!
İşte Analistlerin Ağustos İçin Seçtiği Oyun Coinleri!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm kripto endüstrisinde fiyatların düşmesi, ana temaların değiştiği anlamına gelmiyor. Metaverse ya da kripto oyunları olarak bilinen alan, ayı piyasasına rağmen güçlü kalmaya devam ediyor. Alan, 2022’nin ilk çeyreğinde, tüm Blockchain etkinliğinin %52’sini oluşturdu. Bununla birlikte piyasadaki düşüş eğilimine rağmen, büyüme ve benimsenmesini artırıyor. Metaverse’deki VC yatırımcılarının sayısı 2.5 milyar dolar ile 2022’nin ikinci çeyreğinde güçlü duruyor. 2022’nin başından itibaren Metaverse’ye yapılan yatırım, şimdiden 2021’i geride bıraktı. Tüm bu olumlu göstergeler nedeniyle analistler, oyun coinleri için analizler yapmaya başladı.

Ağustos için seçilen oyun coinleri

Altcoin Buzz analistleri, 2022’nin Ağustos ayı için oyun coinleri listesini paylaştı. Onlara göre bu Metaverse kripto para birimleri, yeni ayda büyük kazançlar elde etme potansiyeli taşıyor. Kriptokoin.com olarak, bu listeyi merak eden okurlarımızla paylaştık. Gelin birlikte inceleyelim.

oyun coinleri

Sandbox (SAND)

Sadece 8 ay önce, Kasım ayında SAND, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8,40 dolardan işlem görüyordu. Şimdi ise 1,19 dolardan el değiştiriyor. Analistlere göre SAND’in sadece ATH’sine geri dönmesi bile %600’lük bir artış anlamına geliyor. Bununla birlikte The Sandbox, 2 başarılı Alpha Seasons gerçekleştirdi. Şimdiyse, Alpha Season 3’ü bu yaz yayınlamayı planlıyorlar. Yeni sezonda, oyuncuların istediği bazı temel değişiklikler ve yeni özellikler gelecek. Ek olarak bu yeni sezon, diğerleri gibi 4 hafta değil, 10 hafta sürecek. Yatırımcılar, The Sandbox oyunu içerisinde NFT ve SAND kazanabiliyor. Bu da SAND’i oyun coinleri arasında popüler bir yere sokuyor. Toplam 3 milyar SAND arzı piyasada yer alıyor ve bunun yalnızca 1.2 milyarı dolaşımda.

Star Atlas (ATLAS)

Star Atlas, uzay çağı görünümlü bir Metaverse oyunudur. Aslında oyna-kazan (P2E) modeliyle çalışan bir rol yapma oyunu da denebilir. Bu Metaverse, Unreal Engine 5 grafik motoruyla üretildi. Bu nedenle, oldukça iyi grafiklere sahip olduğunu söylemek mümkün. Ek olarak oyun, Solana Blockchain üzerinde çalışıyor. Farklı kullanım durumlarına sahip 2 tokeni bulunuyor. Bu tokenler oyun içi kullanım tokeni olan ATLAS ve yönetişim tokeni POLIS’tir. Kullanıcılar oyun içinde NFT’ler ile arazı sahibi olabiliyor. Uzay gemileri ve ekipmanlar gibi NFT öğeleri elde edebiliyor ve benzersiz öğeler yaratabiliyor. Oyun içindeki tüm token ve NFT’ler, çevrimiçi NFT pazarları aracılığıyla satılabiliyor. Bununla birlikte oyun henüz piyasaya çıkmadı. Analistler, oyunun oyunculara açılmasının ardından oyun coinleri için yükseliş bekliyor.

Thetan Arena (THC)

Star Atlas’tan farklı olarak Thetan Arena tamamen çalışır durumda. Ayrıca, 25 milyondan fazla oyuncudan oluşan büyük bir hayran kitlesine sahip. Binance Smart Chain tabanlı bir oyundur ve MOBA (çoklu çevrimiçi savaşlar) tarzında oynanır. 2021’de piyasaya çıkmasından beri büyüme kaydetmiş oyun coinleri arasında yer almaktadır. Bunun en temel nedeni ise, oyun içindeki lonca sistemidir. Bununla birlikte Thetan’ın 2 tokenli bir modeli bulunmaktadır. Bunlar oyun içi kullanım tokeni olan THC ve yönetişim tokeni olan THG’dir. Oyuncular, THC coinlerini stake ederek ve oyunun pazarında elde ettikleri NFT’leri satarak gelir elde edebilmektedir. Ancak yüksek gelir elde etmek için, değerli NFT’ler kazanmanız gerekmektedir. Değerli NFT’ler bulmanız, oyunu oynama sürenize bağlıdır.

oyun coinleri: Thetan Arena

NetVRk (NTVRK)

NetVRk, çok zincirli olacak şekilde tasarlanan bir oyun ve Metaverse’dir. Yani bu bir sanal gerçeklik dünyasıdır. NetVRk’nın alanda gördüğü sorun, VR ve AR’nin neredeyse yalnızca medya ve eğlence endüstrileri için kurulmuş olmasıdır. Oyun, tokenler ve stake ile sürükleyici Metaverse’lerinin yanı sıra NFT’ler ve arazi satın alımlarının büyük bir fark yaratabilmesini sağlar. Analistlere göre NetVRk’ın temel avantajı, AAS teklifidir. Yani, işletmelerin özel VR ortamları oluşturmasına ve bunları başkalarına satmasına olanak tanımasıdır. Ayrıca, staking, topluluk arasında halka açık satış gibi avantajları bulunmaktadır. Toplam NTVRK arzının %43’ü halka açıktır. Analistlerin oyun coinleri listesindeki tek AR/VR kripto parasıdır.

Alterverse

Son olarak, Alterverse’imiz var. Alterverse’nin Sky City’si ilk bakışta Dubai’nin uzay çağı versiyonuna benziyor. Oyunu oynaması ücretsizdir ve oyna-kazan modeliyle çalışmaktadır. Tüm bunları ise Unreal Engine’in grafik motoruyla yapmaktadır. Kullanıcılar, Metaverse’de arazi satın alabilmekte, NFT basabilmekte ve bu NFT’leri ticari amaçla kullanabilmektedir. CommunityDAO ve Web3 tabanlı müzik stüdyosu Melos, Alterverse’de şimdiden yer satın aldı. Oyunun SkyCity isimli, kullanıcılar tarafından inşa edilen bir merkez şehri bulunmaktadır. Kullanıcılar, ürettikleri NFT’leri satarak gelir elde edebilmektedir. Bunu ise oyunun NFT pazarı aracılığıyla yaparlar. Gelecek planları arasında BTC, ETH, stablecoin’leri ve hatta NFT satın alımları için Paypal’ı kabul etmek yer almaktadır. Bu nedenle analistler, oyun coinleri listesine Alterverse’yi de dahil etmiştir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

İşte Analistlerin Ağustos İçin Seçtiği Oyun Coinleri!