Reklamı kapat

Gizemli Analist 2 Dev Altcoin’i Eleştirdi: Boş Vaatleri Çok!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
0 görüntülenme

Popüler bir kripto analisti iki büyük altcoin projesini eleştirdi. Hedefteki altcoin’lerden birisi olan Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, eleştirilere tepki gösterdi.

Pentoshi’den iki büyük altcoin projesine ağır eleştiriler

Popüler bir kripto analisti olan Pentoshi, bir tweet’te XRP ve ADA’yı “boş vaatlerde” başarılı olarak nitelendirdi. Bu bağlamda analist, şu paylaşımı yaptı:

Bir kripto projesine başlıyorsanız en iyi tavsiyem, asla ve asla teslim etmemek. Boş vaatler en iyi FA’dır. XRP ve ADA’ya bakın. Fazla söz, eksik teslim ve asla teslim etme. O zaman insanların her zaman dört gözle bekleyecekleri bir şeyleri vardır. Teslim etmek ümidi götürür.

Charles Hoskinson, eleştirilere tepki gösterdi

Charles Hoskinson, popüler analist Pentoshi’nin XRP ve ADA eleştirisine tepki gösterdi. Cardano’nun kurucusu, Tweet’e oldukça şaşırmış görünüyordu. Bu tür tutumları kanıta bakılmaksızın kabul edilen ‘dini inançlara’ benzetti. Hoskinson, Pentoshi’nin eleştirisine şu yanıtı verdi:

Benim için olağanüstü olan şey, bu şeyleri tweetleyen insanların, verilen kanıtlara bakmaksızın buna gerçekten inanmaları. Temelde dini inançlar gibi. Her yıl birlikte dağları yerinden oynattık ama hiçbirini göremiyor. Buna neyin sebep olduğunu merak ediyorum.

Bir Twitter kullanıcısı da Pentoshi’nin eleştirisine tepki gösterdi. Kulanıcı, “XRP ne şekilde eksik çıktı? Şu anda gerçek dünyada kurulan ve kullanılan tüm ODL koridorlarına bakın,” dedi. Hacim önemli ölçüde artarken, Ripple’ın On-Demand Liquidity (ODL)’i yıllık 9 kattan fazla büyüme gösterdi. Ayrıca, 2022’nin 2. çeyreği, ODL için rekor bir çeyrek oldu. İmzalama ve büyüyen işbirliklerinin yanı sıra, Ripple havale teknolojisi Litvanya da dahil olmak üzere yeni bölgelere girdi.

Ayrıca, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Cardano, 22 Eylül’de main-net’te Vasil hard fork gerçekleştirdi. Bunun ardından 27 Eylül’de tüm Vasil yeteneklerinin devreye alındı. Cardano ayrıca Stanford Üniversitesi ve Georgian Wine ile büyük ortaklıklar da imzaladı. Ayrıca, borsa aracılık uygulaması Robinhood’un listesine girdi.

Altcoin

“Bu altcoin asla teslim etmez”

Endüstride oldukça yaygın bir Cardano karşıtı anlatı var. Bu, Cardano geliştiricilerinin ilk durumda vaat ettiklerini asla yerine getirmedikleri inancı. Çoğunlukla Cardano ile ilgili bazı projelerin kullanıcılara vaat edilenden farklı olmasıyla oluştu. Ancak çoğu durumda bunun nedeni ağın olgunlaşmamış olması ve ona sunulan çözümlerdi. Cardano DeFi endüstrisinin en dikkate değer temsilcisi, başlangıçta birçok sorunu ve hatta bazı tıkanıklıkları olan SundaeSwap’tı.

Cardano’nun sorunlarının çoğu, bloğa birden fazla işlem sığdırmayı gerektirmeyen eUTXO modelinden kaynaklanıyor. Bu nedenle Cardano geliştiricileri, ADA’da DeFi’yi mümkün kılacak alternatif çözümler bulmak zorunda kaldı.

Altcoin

Piyasalar, gerçeklerden kopuk mu?

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, ADA fiyatlarının yıl içinde düşük performans göstermesi nedeniyle piyasaların gerçeklikten koptuğundan bahsetti. Ayrıca Hoskinson, Cardano’nun ‘hiç bu kadar güçlü olmadığını’ iddia etti.  Dahası, en iyi günlerinin hala önümüzde olduğunu söyledi.

Cardano yaratıcısı, mevcut fiyatlarının bunu yansıtmamasına rağmen birçoğunun ‘sağlam’ olduğunu da sözlerine ekledi. Ayrıca, diğer altcoin projeleri için de övgü dolu sözler sarfetti. Hoskinson ayrıca, makroekonomik değişkenlerin mevcut piyasa davranışından birincil derecede sorumlu olduğunu vurguladı. 2022’nin üçüncü çeyreğinde, kripto piyasası makroekonomik rüzgarlar nedeniyle ciddi değer kaybetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2 Büyük Altcoin Haberi Duyuruldu: Airdrop ve Yeni Coin! Kripto vadeli işlemler borsası BitMEX, bu yıl bir borsa tokeni çıkarmayı planlıyor. Bu arada, Arbitrum airdrop çok yakında gelebilir. İki altcoin projesine ilişkin önemli gelişmeleri okuyucularımız için derledik. BitMEX, BMEX’i piyasaya sürmek için uygun zamanı bekliyor BMEX’in...
Vural Erkan 2 ay önce