Kritik Bitcoin Seviyelerini Öngören Analistten Bomba Tahmin!

Kritik Bitcoin Seviyelerini Öngören Analistten Bomba Tahmin!
Kritik Bitcoin Seviyelerini Öngören Analistten Bomba Tahmin!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında kış henüz bitmedi, ne zaman biteceğine dair de farklı rivayetler var. Hatta, kıyamet kehanetinde bulunup, piyasanın bir daha baharı göremeyeceğini söyleyenler de yok değil. Bununla birlikte, Mayıs 2021’de Bitcoin (BTC)’in çöküşünü öngören bir kripto analisti, gelecek yıllardan umutlu. O kadar umutlu ki analist, önümüzdeki yıllarda lider kripto için meteorik bir yükseliş öngörüyor.

Lider kripto Bitcoin (BTC)’ye 350 bin dolar yakışır!

Dave the Wave takma analist, piyasadaki son gelişmeleri değerlendiriyor. Bu doğrultuda analist, lider kripto Bitcoin (BTC)’nin nabzını tutuyor. Dave the Wave, logaritmik büyüme eğrisi (LGC) modeline dayanarak, Bitcoin’in Aralık 2027’ye kadar 350.000 dolara yükseleceğini ileri sürüyor. Analist, “350.000 dolar olabilir” diyerek, hayallerinin zirvelerinden haber veriyor.

Bitcoin
Kaynak: Dave the Wave / Twitter

Analiste göre LGC modeli, değişen makroekonomik güçler arasında Bitcoin’in uzun vadeli yükselişini takip etmek için uygun. Dave the Wave ayrıca, LGC modelinin yatırımcı duyarlılığındaki vahşi dalgalanmalara rağmen şimdiye kadar dayandığını belirtiyor.

LGC modelinin üst aralığı, 2018’den beri tarihi bir direnç işlevi görüyor. Grafik ayrıca, BTC’deki aşırı düşüş eğilimine rağmen, modelin alt sınırının şu anda destek görevi gördüğünü gösteriyor.

Bitcoin
Kaynak: Dave the Wave / Twitter

Dave the Wave, LGC’nin, BTC’nin modelin üstüne veya altına yakın işlem gördüğü dönemlerde yatırımcı beklentilerini piyasalarla daha uyumlu tutabileceğini söylüyor. Buradan hareketle analist, şu açıklamayı yapıyor:

Yukarıda ‘yukarı’, aşağıda ‘aşağı’ demek kolay. En tepede ‘aşağı’ ya da buna yakın, dipte ‘yukarı’ ya da buna yakın demek o kadar kolay değil. İşte LGC bunu düzeltir.

Bitcoin
Kaynak: Dave the Wave / Twitter

Basın zamanında Bitcoin, LGC modelinin destek seviyesinin biraz üzerinde seyrederek 17.109 dolardan işlem görüyor. Ayrıca lider kripto, günlük bazda %0,9, haftalık bazda ise %3,25 artış kaydetti. Bununla birlikte, yaklaşık 1 yıl önce gördüğü 69 bin dolarlık zirvelerinden bir hayli uzakta.

Dave the Wave’in isabet ettirdiği tahminleri

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere analist, 2019 yılının ortalarında Bitcoin’in 6.400 dolara düşeceğini ileri sürdü. Daha sonra, lider kripto analistin hedefine geriledi ve onu tasdik etti. Ayrıca Dave the Wave, geçtiğimiz yıllarda, Bitcoin’in 11.000 dolara vurup, ardından 8.000 dolara dalacağını öngördü. Analist, bu tahmininde de haklı çıktı. Bu arada, 2020 yılında kripto piyasası toplanmaya başladığında analist, Bitcoin’in Şubat ayına kadar 11.000 doların üzerine çıkacağını iddia etti. Dave the Wave, işte bu iddiasını da kazandı. Analistin ününe ün katan öngörüsü ise, Bitcoin’in 2021’in Mayıs ayındaki düşüşüydü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kritik Bitcoin Seviyelerini Öngören Analistten Bomba Tahmin!