Kritik Bitcoin Seviyelerini Öngören Analistten Bomba Tahmin!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
693 görüntülenme
Kritik Bitcoin Seviyelerini Öngören Analistten Bomba Tahmin!

Kripto para piyasasında kış henüz bitmedi, ne zaman biteceğine dair de farklı rivayetler var. Hatta, kıyamet kehanetinde bulunup, piyasanın bir daha baharı göremeyeceğini söyleyenler de yok değil. Bununla birlikte, Mayıs 2021’de Bitcoin (BTC)’in çöküşünü öngören bir kripto analisti, gelecek yıllardan umutlu. O kadar umutlu ki analist, önümüzdeki yıllarda lider kripto için meteorik bir yükseliş öngörüyor.

Lider kripto Bitcoin (BTC)’ye 350 bin dolar yakışır!

Dave the Wave takma analist, piyasadaki son gelişmeleri değerlendiriyor. Bu doğrultuda analist, lider kripto Bitcoin (BTC)’nin nabzını tutuyor. Dave the Wave, logaritmik büyüme eğrisi (LGC) modeline dayanarak, Bitcoin’in Aralık 2027’ye kadar 350.000 dolara yükseleceğini ileri sürüyor. Analist, “350.000 dolar olabilir” diyerek, hayallerinin zirvelerinden haber veriyor.

Bitcoin
Kaynak: Dave the Wave / Twitter

Analiste göre LGC modeli, değişen makroekonomik güçler arasında Bitcoin’in uzun vadeli yükselişini takip etmek için uygun. Dave the Wave ayrıca, LGC modelinin yatırımcı duyarlılığındaki vahşi dalgalanmalara rağmen şimdiye kadar dayandığını belirtiyor.

LGC modelinin üst aralığı, 2018’den beri tarihi bir direnç işlevi görüyor. Grafik ayrıca, BTC’deki aşırı düşüş eğilimine rağmen, modelin alt sınırının şu anda destek görevi gördüğünü gösteriyor.

Bitcoin
Kaynak: Dave the Wave / Twitter

Dave the Wave, LGC’nin, BTC’nin modelin üstüne veya altına yakın işlem gördüğü dönemlerde yatırımcı beklentilerini piyasalarla daha uyumlu tutabileceğini söylüyor. Buradan hareketle analist, şu açıklamayı yapıyor:

Yukarıda ‘yukarı’, aşağıda ‘aşağı’ demek kolay. En tepede ‘aşağı’ ya da buna yakın, dipte ‘yukarı’ ya da buna yakın demek o kadar kolay değil. İşte LGC bunu düzeltir.

Bitcoin
Kaynak: Dave the Wave / Twitter

Basın zamanında Bitcoin, LGC modelinin destek seviyesinin biraz üzerinde seyrederek 17.109 dolardan işlem görüyor. Ayrıca lider kripto, günlük bazda %0,9, haftalık bazda ise %3,25 artış kaydetti. Bununla birlikte, yaklaşık 1 yıl önce gördüğü 69 bin dolarlık zirvelerinden bir hayli uzakta.

Dave the Wave’in isabet ettirdiği tahminleri

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere analist, 2019 yılının ortalarında Bitcoin’in 6.400 dolara düşeceğini ileri sürdü. Daha sonra, lider kripto analistin hedefine geriledi ve onu tasdik etti. Ayrıca Dave the Wave, geçtiğimiz yıllarda, Bitcoin’in 11.000 dolara vurup, ardından 8.000 dolara dalacağını öngördü. Analist, bu tahmininde de haklı çıktı. Bu arada, 2020 yılında kripto piyasası toplanmaya başladığında analist, Bitcoin’in Şubat ayına kadar 11.000 doların üzerine çıkacağını iddia etti. Dave the Wave, işte bu iddiasını da kazandı. Analistin ününe ün katan öngörüsü ise, Bitcoin’in 2021’in Mayıs ayındaki düşüşüydü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Haftaya Altın Fiyatları Bu Gelişmelerden Etkilenecek!
Haftaya Altın Fiyatları Bu Gelişmelerden Etkilenecek! Altın fiyatları, geniş tabanlı ABD dolarındaki zayıflıktan yararlandı. Böylece sarı metal, 1.800 doların üzerinde kapatamamasına rağmen geçen hafta yaklaşık %2 kazandı. Haftaya ABD’den yüksek etkili veri yayınları olmayacak. Bu nedenle, yatırımcılar Çin’den gelen koronavirüs ile ilgili manşetleri...
Vural Erkan 2 ay önce