Analistten Dev Altın Tahmini: Önce Çöküş Sonra Bu Zirveler!

104558646
104558646
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerde BTC de, altın da keskin bir düşüş sergiledi. Ons altın, yazım sırasında 1.741 dolardan el değiştiriyor. BTC ise 42.482 dolardan işlem görüyor. Peki, değer deposu olarak görülen bu iki varlıkta yön, ne tarafa kayacak? Yatırım danışmanlığı firması TheTechnicalTraders.com’un baş piyasa stratejisti Chris Vermeulen, altın ve Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadan önce daha fazla fiyat konsolidasyonundan geçeceğini öne sürdü. Kriptokoin.com olarak stratejistin tahminlerini paylaşıyoruz…

Vermeulen’den altın için 2022 tahmini: 2.600 dolar

Chris Vermeulen, yakın zamanda verdiği bir röportajda, altının çok güçlü bir yükseliş modeli sunduğunu belirtirken, değerli metalin güçlü bir baz aradığına açıklık getirdi. 2.600 dolara doğru çıkacağını düşündüğü için değerli metalin 2022’yi iyi bir şekilde geçireceğine inanıyor. Vermeulen, değerli metalin yatırıma uygun olduğunu ancak şu anda iyi bir ticaret aracı olmadığını belirtiyor ve aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bu yıl yeni zirvelere çıkacağını düşünmüyorum, ancak altının bir taban oluşturmaya çalıştığını düşünüyorum. Sanırım burada yıl sonuna kadar 1.700 dolar ve 2.000 dolardan önce bir aralıkta kalmaya çalışacak. önümüzdeki altın için çok büyük bir yıl olabilir.

Ünlü Ekonomistten ONS Altın ve Gram Altın Tahminleri: Bu Seviyeler!

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Vermeulen, bu durumu, “büyük kazanımlardan önce acı bekleyin” diyerek açıkladı. Yazım sırasında 1.741 dolardan el değiştiren değerli metal, stratejistin belirttiği aralıkta işlem görüyor olsa da, tahmininin tamamen tutması için 2022’ye kadar neredeyse 900 dolarlık bir yükseliş yaşanması gerekiyor.

Stratejist: “Bitcoin’in bir sonraki zirveden önce çok zamana ihtiyacı var”

Stratejist, en büyük kripto para biriminin yeni bir zirveye ulaşmadan önce önümüzdeki aylarda bir dizi ralli yapacağını ve konsolidasyondan geçeceğini belirtti. Vermeulen, varlığın çok zamana ihtiyacı olduğunu ve yeni bir rekor fiyata ulaşmasının en az bir yıl sürebileceğini belirtiyor. Bitcoin son haftalarda yüksek volatilite yaşarken Vermeulen, varlığın şu anda bir sonraki zirve için itici güç görevi gören devasa bir aralıkta sıkışıp kaldığını söyledi.

5 Analistten Korkutan Bitcoin Tahminleri:

BTC’nin uzun bir süre boyunca yatay ticaret altında kalabileceğini ve bu sürecin potansiyel olarak birkaç ay sürebileceğini belirtti. Belirsizliğin ortasında Vermeulen, Bitcoin için 21.000 ila 16.000 dolar arasında bir düşüş öngördü. Ayrıca, Bitcoin’in yakında başka bir önemli sıçrama kaydetmesi gerektiğini de kabul etti. Bunun yanı sıra stratejist, BTC’nin 2017’de belirlenen eski tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolardan gelen fiyat trendini taklit edeceğini belirtti. Son olarak stratejist, bir sonraki rekor fiyat hedefini 90.000 dolar olarak belirledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analistten Dev Altın Tahmini: Önce Çöküş Sonra Bu Zirveler!