Tutan Öngörüleriyle Şaşırtan Analistten Dogecoin Tahmini!

Emre Borsan
Emre Borsan 2 ay önce
775 görüntülenme
Tutan Öngörüleriyle Şaşırtan Analistten Dogecoin Tahmini!

Kripto para analisti, Dogecoin (DOGE) için Bitcoin’e (BTC) karşı devasa ‘intikam pompası’na hazırlandığını söyledi.

Analiste göre Dogecoin BTC’ye karşı değer kazanacak

İsabetli tahminleriyle tanınan Bluntz (Smart Contracter), amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) karşı meme coin Dogecoin (DOGE) için büyük bir fiyat artışı öngördü. Analistin daha önce öngördüğü başarılı tahminlerini bu makaleye bakarak inceleyebilirsiniz. Bluntz’a göre DOGE/BTC, ‘muhtemelen %100 veya daha fazla bir intikam pompası için hazırlanıyor.’

Dogecoin’deki bu yükseliş görünümü, şaka para birimini geçici bir heves olarak gören kripto topluluğundaki bazı kişiler için sürpriz olabilir. Meme’den ilham alan token, 13 milyar dolara yaklaşan piyasa değeriyle en büyük 10 kripto para birimi arasında yer almaya devam ediyor.

Bluntz, Dogecoin fiyatının artmaya devam edeceğinden emin görünüyor ve para biriminde hisseye sahip olmamanın ‘ihmal’ olacağını belirtiyor. Bu duygu, Dogecoin’in hızlı büyümesini gelecek şeylerin bir işareti olarak gören diğer bazı traderlar tarafından paylaşılıyor.

DOGE paritesi kırıldı

Analist, ayrı bir tweet’te DOGE/USD paritesinin de kırıldığına işaret etti. Twitter, CEO Elon Musk’ın çeşitlendirilmiş bir gelir akışı ve ‘her şey uygulaması’ planının bir parçası olarak bir ödeme platformu başlatmak için düzenleyici lisanslar arıyor.

Duyuru, Dogecoin (DOGE) fiyatının %7 artmasına neden oldu. Başlangıçtan itibaren yalnızca itibari para ödemeleri yapılabilecek olsa da, Twitter daha sonraki bir tarihte kripto para birimleri kullanmayı planlıyor.

Sosyal medya platformu, kısa bir süre önce platformun mimarisini belirlemek için küçük bir ekip atadı. Bununla birlikte ödemelere geçiş, rekabet ve yüksek düzenleyici inceleme ile karşı karşıyadır.

Dogecoin’in fiyatı, Musk’ın Twitter anlaşmasının ardından Ekim ayında yükselen ve Kasım ayında Twitter’ın kripto cüzdan planlarını rafa kaldırmasının ardından darbe alan Musk’ın eylemlerine ve açıklamalarına duyarlı oldu.

DOGE pazar çöküşü ortasında artış gösterdi

Daha geniş dijital para birimi ekosisteminde fiyatların koordineli ve kapsamlı bir satış olarak göründüğü çok düşüşlü bir gün. Görünüme rağmen, Dogecoin (DOGE) fiyatının canlandığını görüyor ve Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere DOGE, %6,03 artışla 0,09384 dolara ulaştı.

Dogecoin’in genel piyasadan ayrılması, aşağıda gösterilen haftalık grafiğe göre en kötü kazananlardan biri olduğu için oldukça teşvik edilmiş gibi görünüyor.

Son derece değişken bir kripto para birimi olan Dogecoin, ister olumlu ister olumsuz olsun, haberlere karşı çok hassastır. Mevcut yükseliş koşusu, Elon Musk’a ait sosyal medya platformu Twitter’ın ödeme hamlesiyle ilerleme yolunda olduğu duygusundan kaynaklanıyor. Daha önce ima edildiği gibi Elon Musk, dijital para birimlerini entegre etme planlarını yineledi.

Ödeme özelliği, Musk mikroblog sitesini satın alma sürecindeyken birkaç ay önce alay konusu olsa da, Financial Times (FT) kaynakları, Esther Crawford liderliğindeki küçük bir ekibin ürünü geliştirmekle görevlendirildiğini ortaya çıkardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Önümüzdeki Günlerde Bu 8 Altcoin Herkesi Şaşırtabilir!
Önümüzdeki Günlerde Bu 8 Altcoin Herkesi Şaşırtabilir! Güçlenen piyasanın ortasında son hafta birkaç altcoin dikkat çekici olarak öne çıkıyor. Piyasa ise boğa koşusu belirtileri göstermektedir. Analistlerin yükseliş beklediği 8 altcoin Threshold Network (T) Threshold Network (T), %80 artan token ile bu hafta en çok...
Emre Borsan 2 ay önce