Reklamı kapat

Fraktal Analizi: Bu DeFi Altcoin İnanılmaz Patlayabilir!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
9 görüntülenme
Analiz: DeFi Altcoin Patlayabilir

Kripto piyasasın ağır darbeler almaya devam ederken, DeFi altcoin sektörü yükselişe geçiyor. Özellikle Polygon (MATIC), grafiğindeki fraktal eşliğinde ‘2023’te güçlü bir ralli’ görünümü hazırlanıyor.

DeFi altcoin piyasası FTX’in iflası ardından yeni fırsatlar sunuyor

TradingShot uzmanları tarafından yayınlanan yeni analizler, Polygon ve Ethereum’un grafikleri arasındaki benzerliğe dikkat çekiyor. MATIC fiyatı, Mart 2020’deki COVID çöküşünden bu yana Ethereum’un Ekim 2015 ile Ocak 2017 arasında yaptığı modeli takip ediyor. Sol tarafta görüldüğü üzere modelin yarsında olan MATIC, önemli bir kırılmanın eşinde:

Benzerlikler neler ve ne anlama geliyorlar?

Analistlerin açıkladığı gibi, “MATIC geçen hafta 50 günlük hareketli ortalamadan reddedildi. Bu da aynı bölgeden reddedilen Ethereum’un davranışını taklit ediyor. Her ikisi de düzeltme LH trend çizgisinin üzerine çıktıktan sonra 50 MA’yı reddetti. Ayrıca, dolar, her iki kripto para biriminin gözlemlenen zaman çizelgelerindeki çıkışlarında büyük rol oynadı. TradingShot analistleri modeli şöyle özetliyor:

ETH için Ocak 2017’deki yükselişinde ve rallisinde büyük fark yaratan şey , ABD Doları’ndaki (DXY) düşüşün tersine dönmesiydi. DXY önemli ölçüde geri çekilirken MATIC, Ekim 2022’deki yükseliş çıkışını yaptı.

Analistlere görüşüne göre, fraktal tekrarlanmaya devam ederse 2023’te güçlü bir ralli görebiliriz.

DeFi altcoin piyasası güçleniyor, peki MATIC ne durumda?

Şu anda Polygon’un 1 aylık göstergelerdeki teknik analizi, 2’de “al” ve 6’da “nötr” yerine 9’da “sat” bölgesinde. Bu özet, MA’ların 8’de “güçlü satış” ve 2’de “alış” alanındaki osilatörlerin sonucudur.

Yazım sırasında MATIC fiyatı son 24 saate göre %2,8 düşüşle işlem görüyor. Geçen haftadan bu yana %10’un üzerinde değer kaybetti. Ekim ayının sonlarına doğru yakaladığı ivme sayesinde ilk 10’un kapısına dayandı. Daha sonra FTX etrafında yaşanan olayların ardından onuncu sıraya yerleşti. Genel tabloda, FTX kaynaklı kriz sırasında hem Polygon hem de Ethereum piyasa duyarlılığına ayak uyduruyor. Çift haneli kayıplara rağmen konumlarını korumayı başarıyorlar.

Polygon haber akışı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Polygon 19 Kasım’da merkezi kripto borsası Kraken ile entegrasyonunu duyurdu. Bu yeni gelişme ile kullanıcılar, Polygon ağında yerel olarak MATIC gönderip alabilecekler.

Ayrıca Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, oyunlar hakkındaki görüşlerini 19 Kasım’da Twitter’dan paylaştı. “Oyunların Polygon aracılığıyla Ethereum’a geri döndüğünü görmek güzel” dedi. Özellikle, Swords of Blood yakında Polygon ekosisteminde açılacağını duyurdu.

Son olarak, Polygon’un NFT ekosistemi de büyüme kaydediyor. Kasım ayında, Polygon’daki toplam Opensea kullanıcısı sayısı 1,45 milyonu aştı. Bu büyüme grafiklere de yansıyor. Polygon’un toplam NFT işlem sayısı, dolar cinsinden toplam NFT işlem hacminin yanı sıra geçen haftaya göre arttı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Nam Salan Bitcoin Analistleri: Bu Dipler Geliyor
Tahminleriyle Nam Salan Bitcoin Analistleri: Bu Dipler Geliyor! FTX iflasının genişleyen etkileri para akışını büyük ölçekte sekteye uğratıyor. Bitcoin ve Ethereum, hacimden yoksun 16,000 ve 1,200 dolar desteklerini kırmak üzereler. Analistler bu ortamda neler söylüyor hızlıca göz atalım. Bitcoin çöküşünü bilen analist, “yeni dipler yakında”...
Buğra Çağlar 2 hafta önce