Andreessen Horowitz Bitcoin’in Menkul Değer Olmaması İçin Savaşıyor

Google News

Finansal kuruluşların kriptopara ticaretine olan ilgisinin artmasıyla, Andreessen Horowitz kriptoparaların bir menkul değer olarak sınıflandırılmasıyla savaşan bir grup etkileyici risk sermayedarının öncüsü oldu. Dahası, Horowitz bir kripto varlığı fonuna da destek verecek.


RİSK SERMAYEDARLARI KRİPTOPARALAR ADINA SAVAŞIYOR

Bir çok finans firması önümüzdeki bir kaç ay içerisinde Bitcoin ve diğer kriptoparalar ile ticaret yapmaya başlamayı planlıyor.

400 katılımcıyla gerçekleştirilen bir Thompson Reuters anketine göre, her beş finansal işletmeden biri bir sene içerisinde kriptopara ile ticaret yapmayı düşünüyor.

Ancak finansal kuruluşlar, girişimciler ve risk sermayedarları yapılacak düzenlemelerin Bitcoin ve diğer kriptoparaların bir menkul değer olarak sınıflandırılmasından korkuyorlar. Bu tür bir düzenlemenin ağır sonuçları olacaktır.

New York Times’ın haberine göre:

Düzenleyiciler yaptığı toplantılarda bulunan üç kişiye göre en çok kullanılan ikinci dijital token olan Ether de dahil olmak üzere kriptoparaların menkul değer olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmayacağını tartışıyorlar.

Sonuç olarak, Andreessen Horowitz Venture Capital Working Group’u bir araya getirerek liderliğini üstlendi. New York Times’ın haberine göre Group kripto endüstrisindeki en önemli iki risk sermayesi firmasını içeriyor: Andreessen Horowitz LLC ve Union Square Ventures. Grup ayrıca Cooley LLP, McDermott Will & Emery LLP, ve Perkins Coie LLP’den avukatları da içeriyor.

Grubun birincil amacı Bitcoin ve Ether gibi kriptoparaları menkul değer olarak sınıflandıran düzenleyicileri engellemek.

Bu bağlamda, Venture Capital Working Group 28 Mart 2018’de ABD Menkul Kıymetler Komisyonu’yla görüştü. New York Times’a göre grup ayrıca bazı kriptoparaları için bir “güvenli liman” önerisinde bulundu.

 

ANDREESSEN HOROWITZ KENDİ KRİPTO FONUNU KURUYOR

Recode haber ajansına göre, Silikon Vadisi risk sermayesi firması Andreessen Horowitz LLC’nin bir hukuk müşaviri ve maliye ve operasyon direktörü işe alacağı tespit edildi. Bu iki pozisyon da “kripto varlıklara odaklanan ve ayrı yönetilen fonlardan” sorumlu olacak.

 

Andreessen Horowitz’in bir kripto varlık fonunu yönetmesi düzenleyicilerin kriptoparaları menkul değer olarak sınıflandırmayacağının iyimser bir göstergesi.

Bitcoinist

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku