Reklamı kapat

Ankete Göre Yatırımcıların Ezici Çoğunluğu Bitcoin’den Uzak Duruyor

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 29 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Bir numaralı kripto para birimi olan Bitcoin, 2018’in ilk yarısına kadar zor bir dönem geçirmiş olabilir, ancak dijital para bir yıl öncesine göre hala üç kat daha fazla. Yine de yeni bir Wells Fargo / Gallup anketi, yatırımcıların büyük bir çoğunluğunun Bitcoin’den uzak kaldığını gösteriyor.

Bitcoin Alma Planları Yok

Wells Fargo / Gallup anketi, yatırımcılar ve dünyanın en önemli kripto para birimi söz konusu olduğunda bazı ilginç istatistikler gösteriyor. İlk olarak, ankete katılan yatırımcıların büyük çoğunluğunun (%96) BTC’yi duydukları görülüyor. Anketin ilgi çekici özelliği ise %72’nin kripto para birimini satın alma planları içermemesi.

Aslında, sadece %2 (!) Bitcoin sahibi. Bazı yatırımcılar BTC’yi “ilgi çekici” (% 26) buluyor ancak bu insanların yakın gelecekte herhangi bir satın alma planları yok. Yatırımcı ilgisi o kadar küçük ki, yakın bir zamanda sadece %0,5’ten azı Bitcoin satın alabilir.

Bu kadar küçük sayıların nedeni yatırımcıların dijital para birimine olan güven eksikliğinden kaynaklanıyor. Yatırımcıların %75’i BTC’nin çok riskli olduğunu düşünürken, %23’ü biraz riskli olarak görüyor. Sadece %2’si (muhtemelen Bitcoin’e sahip olanlar) kripto para biriminin çok riskli olmadığını düşünüyor.

İlginç olan şey, yaşın Bitcoin’e olan ilgiyle ilişkili olduğu. 65 yaş ve üstü yatırımcıların sadece %16’sı BTC’yi biraz biliyor, bunlardan %17’si ilgileniyor, ancak satın almayı planlamıyor.

Bu sayılar, 50 yaş ve üstü için %22 (biraz bilenler) ve %20 (ilgileniyor ancak satın almıyor)’ dan oluşuyor. 18 ile 49 yaş arasındaki yatırımcılar için bu rakamlar %48 (biraz bilenler) ve %41 (ilgileniyor ama satın almıyor) şeklinde görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımız katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kripto Para Mesajı Kripto para adaptasyonu dünya genelinde hızla genişlerken, dijital para birimleri kendilerine yeni kullanım alanları yaratmaya devam ediyorlar. Politik baskılarla boğuşan Venezuela kendi kripto parasını yaratırken, İran da bu konuda adımlar atmaya kararlı görünüyor. Bunun yanı sıra bugün...
Serkan Eser 29 Temmuz 2018