Ankete Göre Yatırımcıların Ezici Çoğunluğu Bitcoin’den Uzak Duruyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir numaralı kripto para birimi olan Bitcoin, 2018’in ilk yarısına kadar zor bir dönem geçirmiş olabilir, ancak dijital para bir yıl öncesine göre hala üç kat daha fazla. Yine de yeni bir Wells Fargo / Gallup anketi, yatırımcıların büyük bir çoğunluğunun Bitcoin’den uzak kaldığını gösteriyor.

Bitcoin Alma Planları Yok

Wells Fargo / Gallup anketi, yatırımcılar ve dünyanın en önemli kripto para birimi söz konusu olduğunda bazı ilginç istatistikler gösteriyor. İlk olarak, ankete katılan yatırımcıların büyük çoğunluğunun (%96) BTC’yi duydukları görülüyor. Anketin ilgi çekici özelliği ise %72’nin kripto para birimini satın alma planları içermemesi.

Aslında, sadece %2 (!) Bitcoin sahibi. Bazı yatırımcılar BTC’yi “ilgi çekici” (% 26) buluyor ancak bu insanların yakın gelecekte herhangi bir satın alma planları yok. Yatırımcı ilgisi o kadar küçük ki, yakın bir zamanda sadece %0,5’ten azı Bitcoin satın alabilir.

Bu kadar küçük sayıların nedeni yatırımcıların dijital para birimine olan güven eksikliğinden kaynaklanıyor. Yatırımcıların %75’i BTC’nin çok riskli olduğunu düşünürken, %23’ü biraz riskli olarak görüyor. Sadece %2’si (muhtemelen Bitcoin’e sahip olanlar) kripto para biriminin çok riskli olmadığını düşünüyor.

İlginç olan şey, yaşın Bitcoin’e olan ilgiyle ilişkili olduğu. 65 yaş ve üstü yatırımcıların sadece %16’sı BTC’yi biraz biliyor, bunlardan %17’si ilgileniyor, ancak satın almayı planlamıyor.

Bu sayılar, 50 yaş ve üstü için %22 (biraz bilenler) ve %20 (ilgileniyor ancak satın almıyor)’ dan oluşuyor. 18 ile 49 yaş arasındaki yatırımcılar için bu rakamlar %48 (biraz bilenler) ve %41 (ilgileniyor ama satın almıyor) şeklinde görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımız katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

Ankete Göre Yatırımcıların Ezici Çoğunluğu Bitcoin’den Uzak Duruyor

Yorumlar kapalı.