Reklamı kapat

AppCoins Nedir? APCC Ne İşe Yarar?

0 görüntülenme
AppCoins Nedir? APCC Ne İşe Yarar?

AppCoins nedir? AppCoins (APCC), Android telefonlar için merkeziyetsiz bir uygulama pazarı yaratmayı amaçlayan Blockchain projesidir. Bu makalede AppCoins nedir, ne sunar, APCC nedir, ne işe yarar ve nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, sizin için hazırladık. Gelin mobil uygulama endüstrisini merkeziyetsizleştirmeyi amaçlayan bu projeyi birlikte inceleyelim.

AppCoins nedir?

AppCoins, uygulama pazarları için açık, dağıtık ve Blockchain tabanlı bir protokoldür. Bu protokolün temel amacı, token ve Blockchain teknolojisini kullanarak uygulama ekonomisini yeniden yaratmaktır. Proje, mobil uygulama endüstrisindeki bir oyuncu olan Aptoide tarafından geliştiriliyor. Akıllı sözleşme teknolojisini kullanarak uygulama onaylarını, reklamları ve uygulama içi faturalandırmayı büyük ölçüde iyileştirmek ve hızlandırmak istiyor. 

Ekip, mevcut uygulama endüstrisindeki App Store ve Google Play Store tekelliğini ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Bunun yanı sıra, alana daha fazla şeffaflık ve verimlilik getirmeyi hedefliyorlar. Ekip bu nedenle, Blockchain teknolojisini ve akıllı sözleşmeleri uygulama mağazaları ile birleştiriyor. Böylece, merkeziyetsiz, dağıtık, şeffaf ve adil bir uygulama pazarı yaratıyorlar. Bu arada AppCoins bu özellikleri kendine ait bir Blockchain yerine Ethereum ağını kullanarak elde ediyor.

AppCoins ne sunar?

AppCoins, reklam uygulamalarının maliyetini artıran aracıları azaltıyor. Böylece, App Store gibi yüksek maliyetli rakiplerinin önüne geçiyor. Platform ayrıca, uygulama içi satın alımları ve diğer uygulamadan para kazanma biçimlerini teşvik ediyor. Böylece, şu anda durgun olan uygulama onay sürecini düzenlemeyi amaçlıyor. Buradaki fikir, her şeyi Blockchain’e taşıyarak bu ekosistemin şeffaf hale gelmesi ve tüm tarafların tam olarak katılıma teşvik edilmesinden oluşuyor.

Örneğin bireysel geliştiriciler geçmiş işlemlere göre güvenilirlik baz alınarak sıralanıyor. Blockchain platformunda geliştiriciler, “bilinmeyen”,”güvenli” ve “kritik” olmak üzere üç güvenlik derecesine göre değerlendiriliyor. Bununla birlikte proje, geliştiricilerin, uygulamalarını uygulama mağazasında pazarlamaları için kullanılabiliyor. Yani geliştiriciler, uygulamaları için platforma reklam verebiliyor. Kullanıcılar ise, reklamlara ve uygulamalara ilgileri karşılığında geliştiriciler tarafından ödüllendiriliyor.

APPC coin nedir? Ne işe yarar?

APCC coin, Appcoins platformunun yerel kripto para birimi. ERC-20 tabanlı bu kripto para, uygulama mağazasında kullanılıyor. Buna göre tokenler, ekosistem içerisinde “dikkat başına maliyet” adı verilen bir modelle dağıtılıyor. APCC coin, kullanıcıların uygulamaları indirmeleri ve onlara 2 dakikalık ilgi göstermeleri karşılığında veriliyor. Kullanıcılar, bu tokenlerle uygulama içi satın almalar yapabiliyor. Buna ek olarak geliştiriciler de reklam yapma ve uygulamalarını yayınlama için APCC ile ödeme yapıyor.

AppCoins nedir? APCC nasıl alınır?

AppCoins projesiyle ilgilenen yatırımcılar, HitBTC ve Tokenomy gibi kripto para borsaları aracılığıyla APCC coin’e erişim sağlayabiliyor. Tokeni satın almak için, platforma üye olmaları ve hesaplarını doğrulamaları gerekiyor. Ardından, cüzdanlarına APCC işlem çiftlerine göre bir varlık yatırarak, tokeni satın alabiliyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 5 Altcoin Diplere Gitti: İşte Haftalık Beklentiler!
Bu 5 Altcoin Diplere Gitti: İşte Haftalık Beklentiler! Kripto para birimleri volatil bir haftayı daha geride bıraktı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 20 bin doların altında kaldı. Bununla birlikte, birçok altcoin BTC’nin zayıf hareketlerinden etkilenmeye devam ediyor. İşte geride...
Hakan Karaca 2 Ekim 2022