Reklamı kapat

Apple Kripto Madencilik Uygulamalarını Yasaklıyor

Mert Kaya
Mert Kaya 11 Haziran 2018
37 görüntülenme

Dünyanın en değerli şirketi Apple yönergelerini değiştirdi. Yeni yönergeye göre artık iOS ve MAC’de kullanılmak üzere App Store’a yüklenen uygulamalar kripto para madenciliği yapamayacak.

Kripto para takası, kripto para fonlarını koruyan cüzdan vb. kripto para ile ilgili uygulamaların App Store’da kullanıcılara sunulması ise hâlâ serbest.

App Store’un yönergesinde iki bölümde güncellemeye gidildi. Bunlardan birisi bölüm 2.4.2 (Donanım Uyumluluğu), diğeri ise 3.1.5 (Kripto paralar).

2.4.2: Uygulamanızı gücü verimli bir şekilde kullanacak şekilde tasarlayın. Uygulamalar pili hızlı bir şekilde tüketmemeli, aşırı ısıya yol açmamalı, cihaz kaynaklarına gereksiz baskı yapmamalıdır. Uygulamalar içinde sergilenen üçüncü parti reklamlar dahil olmak üzere, kripto para madenciliği gibi alakasız arka plan işlemleri yürütemez.

3.1.5 (b) (II) Uygulamalar uygulama dışı bir şekilde (bulut madencilik vs.) mine etmediği müddetçe kripto para madenciliği yapamaz.

iOS için kripto para madenciliğinden kurtulmak tam anlamıyla hayati bir önem arz etmekte çünkü bazı sorunlu mining operasyonları telefonların aşırı ısınmasına, batarya deformasyonlarına hatta batarya kaynaklı yangınlara dahi sebep olabiliyor.

Bu arada kripto para madenciliği içeren uygulamalar hala Google Play ve diğer uygulama marketlerinde yerlerini koruyor…

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ethereum Classic CoinBase’de Listelendi! Kripto para dünyası son haftalarda durağan bir görüntü çizerken Ethereum Classic bugün Coinbase‘in attığı bir tweet ile hızla yükselişe geçti. Amerika Birleşik Devletleri’nin ve dünyanın en prestijli borsalarından birisi olan Coinbase Ethereum Classic’i borsasına ekleyeceğini açıkladı; We...
Serkan Eser 12 Haziran 2018