Reklamı kapat

Apple Ripple’ın Inter-Ledger Prokolünü Destekleyecek

0 görüntülenme

Pazartesi günü yapılan açıklamada, Apple Ripple’ın Inter-Ledger Prokololü’nü (ILP) destekleyen yeni bir güncelleme yapılacağını açıkladı.

Bu ağ aracılığıyla kriptopara ve blockchain ödemeleri kolaylaşacak. Şu anda, Ripple’ın ILP protokolü XRP’nin hareketini desteklemek amacıyla bir çok kriptoparanın bu ağa katılmasına imkan veriyor. ILP sayesinde XRP transferleri ve ödemeleri çok daha hızlı gerçekleşebilecek.

Farhan Hussain’in Ripple’ın ILP protokolünün pratikte nasıl işlediğini gösteren bir videosu bulunuyor. Videoyu bu linkten izleyebilirsiniz.

Apple’ın güncellemesi macOS 11.1 ve iOS 11.1 sürümlerini kullananlar için Safari tarayıcısı aracılığıyla halka sunulacak. Böylece Apple ilerde App Store’daki ödemeleri kriptoparayla kabul edebilecek. Asıl önemli olan ise Apple’ın mevcut ödeme hizmeti olan Apple Pay’in bu sisteme nasıl entegre edileceği.

Apple Pay yakın alan iletişimi (NFC) ile kullanıcılara telefonları aracılığıyla temassız bir ödeme hizmeti sunuyor. Aynı şekilde kullanıcılar yeni banka kartı ile dükkanlarda, barlarda, kafelerde ve genel olarak kartla ödeme yapılan her yerde Apple telefonları aracılığı ile temassız ödemeye yetki verebiliyorlar.

Ripple’ın ILP protokolünün NFC teknolojisine entegrasyonu ile Apple Pay kriptoparalar aracılığıyla temassız ödeme hizmeti sunacak. Ripple ILP yalnızca Ripple’ı desteklemediğinden, bu demek oluyor ki nihayetinde bir çok farklı kriptopara Apple’ın ödeme altyapısında kullanılabilecek. Ayrıca Ripple ILP’si burada izlenecek protokol olduğundan, XRP Apple sistemlerine muhtemelen diğer bir çok ödeme seçeneğinden daha önce entegre edilecek.

Bu açıklama son zamanlarda Ripple’dan gelen büyük bir adımı gösteriyor. Görünüşe göre Ripple’ın dünya çapında egemen olma planları oldukça iyi gidiyor. Apple ve yakında ortaya çıkacak Santander söylentileri ile birlikte, Ripple’ın geleceği oldukça parlak görünüyor.

Ripple’ın değerinin bu gelişme nedeniyle bir artış göstermesini beklemiyoruz, piyasalar şu aralar oldukça durgun ve beklendildiği gibi bu açıklamalar Ripple değerinde pek bir değişim göstermeyecek. Yine de tüm bu haberler oldukça umut verici.

CryptoDaily

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

J.P. Morgan Chase’e Komisyon Ücretleri Nedeniyle Dava Açıldı Öncü küresel finansal hizmet sağlayıcısı ve ABD’deki en büyük bankacılık kuruluşlarından biri olan J.P. Morgan Chase & Co şirketine, Reuters’in 11 Nisan’da yayınladığı habere göre kredi kartı ile kriptopara alımlarında bu ödemeyi nakit avans olarak gösterip müşterilerden beyan...
Egehan Karışman 12 Nisan 2018