Reklamı kapat

Apple’ın Kurucu Ortağı Ethereum’u Apple’ın İlk Zamanlarına Benzetti

Mert Kaya
Mert Kaya 19 Mayıs 2018
46 görüntülenme

Teknoloji devi Apple’ın kurucularından Steve Wozniak, Bitcoin ve blok zincir teknolojisini övmeye devam ediyor. Steve Wozniak geçtiğimiz günlerde gerçekleşen WeAreDevelopers isimli teknoloji konferansında finansal yenilikler hakkında konuştu…

Wozniak’ın Bitcoin ve Blokzincire Güveni Sonsuz

Wozniak, Viyana’da konuştuğu etkinlikte blokzincirin dünyayı değiştireceğine inandığını söyledi, ona göre yeni bir bilgi teknolojisi devrimi gerçekleşmek üzere.

Wozniak kripto paralar hakkında konuşurken Ethereum’a ve altındaki teknolojiye de çok optimist yaklaştı. Bu platformu ve platformun gelişim sürecini kendisinin de kurucularından olduğu dünyanın en değerli şirketi Apple ile karşılaştırdı:

“Ethereum ilgimi çekmeyi başarıyor çünkü bir şeyler başarabiliyor ve her şeyden önce bu bir platform. Apple’ı kurduğumuzda Apple 2 bilgisayarı da tıpkı Ethereum gibi bir platformdu. Bütün dosyaları, açık kaynak kodlarını, parçaları nasıl geliştirebileceğinizi, yazdığımız bütün örnekleri görebiliyordunuz. Apple 2 herkes için geliştirilmiş bir platformdu. Bunun sayesinde bir çok şirket kuruldu. Lise çocukları dahi yeni şirketler kurdu ve sonra elektronik dergilerinde benim ürünümün reklamını yaptılar, Apple 2’nin reklamını…”

Karşılaştırmanın devamında Wozniak hayatını değiştiren yeniliğin iPhone’dan ziyade bir platform olarak sahip olduğu potansiyel nedeniyle App Store olduğunu söyledi.

Konferansın hemen başında söz alan Wozniak’ın 45 dakika boyunca yaptığı konuşmanın konsepti sadece blokzinciri de içermiyordu. Bu genel teknoloji konferansında Bitcoin ve blokzincirin yanı sıra Tesla, Cambridge Analytica gibi konular da mercek altına yatırıldı. Wozniak dijital güvenlik hakkında ise şu sözleri söyleyerek Facebook’a gönderme yapmayı eksik etmedi:

“Güvenliğimizi uzun süre önce kaybettik. Gizliliğimizi kaybettik ve bu kötüye kullanıldı. Bana aslında sahip olmadığım bir gizliliğe sahip olduğum düşündürülüyorsa bu apaçık bir düzenbazlıktır ve bu beni çok rahatsız ediyor…”

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Google’ın Eski CEO’su İle Buluştu Ethereum mucidi Vitalik Buterin, ConsenSys’in kurucusu Joseph Lubin , Google’ın eski CEO’su Eric Schmidt ile buluştu. Buterin’in konuk olarak katıldığı, Google kampüsünde gerçekleşen toplantıda Google’ın iki kurucu ortağı da ağırlandı. Bu kurucu ortaklardan biri içeriği tam olarak...
Fatma Bulut 19 Mayıs 2018