Aracı Kurumlar Tüpraş Hisse İçin Hedef Fiyatlarını Güncelledi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından yayımlanan 2021 yılı İSO 500 verilerine göre Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu olan Tüpraş, 2023 yılı 2. çeyreğine ilişkin finansal verilerini geçtiğimiz günlerde açıkladı. Açıklanan verilere göre satışlarda bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 7’lik bir düşüş meydana gelirken, faiz vergi ve amortisman önceki kar (FAVÖK) yüzde 33 yükseldi.

Açıklanan verilerin ardından aracı kurumlar ise Tüpraş’a yönelik hedef fiyatlarını yukarı yönlü revize ettiler. Derlediğimiz aracı kurum raporlarının tamamı, Tüpraş için gelecek 12 aylık hedef fiyatlarını yukarı yönlü revize ederken, ortalama hedef fiyat ise 138,10 TL oldu. Tüpraş için hedefini güncelleyen 8 kurumun tamamı olumlu görüş sunarken, hisse Cuma günkü kapanış fiyatına göre ortalama olarak yüzde 33’lük bir getiri potansiyelini işaret ediyor.

Kurumlar arasında Tüpraş için en yüksek hedef fiyat 147 TL ile İntegral yatırım tarafından verilirken, en düşük beklenti ise 129 TL ile Ak Yatırım’da bulunuyor.

Aracı Kurumlar Tüpraş Hisse İçin Hedef Fiyatlarını Güncelledi!