Aralık’ta Bu 5 Altcoin’e Dikkat: En İyi Bahisler Olabilir!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 27 Kasım 2022
791 görüntülenme
Aralık'ta Bu 5 Altcoin Projesine Dikkat

Altcoin piyasası, FTX kaynaklı çöküşten sonra toparlanma eğilimi içinde. Dogecoin ve Chainlink, bu esnada tekrar ayağa kalmak için fırsat bulan coin’lerdi. Analistler bu ortamda hangi altcoin’leri yakından takip ediyor, listeleyelim.

Boğalar bu 5 altcoin için Aralık ayında harekete geçebilir

Dogecoin (DOGE) 

Dogecoin, FTX iflası öncesinde Ekim ayının sonlarında yükselişe geçti. Rallinin arkasında Elon Musk ve Twitter haberleri olduğu için pek çok analist kısa süreli olacağını düşünüyordu. Ayrıca, yatırımcıların 0,09 dolardan short pozisyona açma olasılığı oldukça yüksek. Altcoin Sherpa, Dogecoin’in bu bölgeye kadar hızlıca yükseleceğini öngörüyor. DOGE şu anda son 24 saatte göre %8 civarında yükseliyor.

Litecoin (LTC) 

Litecoin fiyatı, daha yüksek seviyeler için büyük bir potansiyel sergiliyor. Kripto analisti Sherpa, alt destekten birkaç kez sıçrayarak çift dipli bir formasyon oluşturduktan sonra devasa bir yükseliş olasılığına dikkat çekiyor. Bu arada, fiyat küçük bir ret ile karşı karşıya. Fakat Sherpa’ya göre kritik direnç sayesinde yakında yukarı yönde harekete hazır.

Polygon (MATIC) 

MATIC fiyatı, düşük seviyelerden toparlandığından beri kademeli olarak yükseliyor. Fiyat, 0,75 dolar civarındaki alt destekten sürekli olarak sıçradı. Şu anda 0,85 ve 1,05 dolar bölesine doğru ilerliyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Polygon, son aylardaki ortaklık haberleri nedeniyle Fool analistlerinin de listesindeydi.

Cardano (ADA)

Cardano’nun 11 ve 25 Kasım arasındaki fiyat hareketi, aynı dönemde oluşan dört alt tepeyi birleştiren bir trend çizgisinin çizilebileceğini gösteriyor. Ancak 26 Kasım’da ADA, satış baskısında ani bir artış gördü. Şu anda 0,321 dolar direnç seviyesiyle boğuşmakla meşgul. Analist Akash Girimath’a göre, ADA 0,321 dolar direnç seviyesini bir destek tabanına çevirdikten sonra yatırımcıların dikkatli olması ve long pozisyonlara girmesi gerekiyor. Böyle bir durumda, Cardano fiyatı %18’lik bir yükselişi 0,382 dolarda sonlandıracak.

30 günlük MVRV modeli, Cardano fiyatı için bu yükseliş hareketini destekliyor. Bu endeks, geçen ay ADA satın alan yatırımcıların ortalama kar/zararını belirlemek için kullanılıyor. Santiment’in araştırmasına göre, -%10 ila %25 arasındaki bir değer, toparlanma rallilerinin başlaması için ideal bir yer.

Son dört ayda, bu on-chain metrikteki %11,3’ten %28,3’e herhangi bir düşüş dip oluşumuyla sonuçlandı. Geçmiş sonuçlar gelecekteki sonuçların göstergesi olmasa da, yatırımcıların bu stratejiye dikkat etmesi gerekiyor çünkü bu bir yükselişi tetikleyebilir.

Cardano fiyatı yukarı yönde ilerlerken, 0,30 dolarlık desteğin ihlali yükselişin sonu olacak. Bu gelişme, ADA’nın 0,310 dolar destek seviyesini yeniden ziyaret etmesinin yolunu açacak.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu fiyatı, 9 Kasım’dan bu yana düşüşe işaret eden üç LH ve LL bölgesi kaydetti. Bununla birlikte, 22 Kasım’da SHIB, söz konusu salınım diplerini birleştiren trend çizgisini delerek bir kırılmaya işaret etti. Ayrıca, 22 Kasım’daki %11’lik RSI artışı, yükseliş ayrışmasının doğrudan bir sonucuydu. Analist Akash Girimath, %15’lik bir yükseliş anlamına gelen 0.0000106 doları bekleyebileceğimizi söylüyor. Bununla birlikte, bu seviyedeki bir sıçrama, artışı 0,0000116 dolara çıkaracak. Sonuçta toplam kazanç %25’e ulaşacak.

Yükseliş görünümü belirgin olsa da, yatırımcıların 0.0000081 dolar destek seviyesine dikkat etmesi gerekiyor. Bu engelin kırılması, Shiba Inu için yükseliş tezini geçersiz kılacak. Böyle bir durumda, SHIB, 0.0000074 dolar seviyesindeki istikrarlı bir destek seviyesine yaklaşmadan önce %9 düşüş öneriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Uzmanlar: Bu 2 Bitcoin Platformu Batarsa FTX'ten Kötüsü Olur!
Uzmanlar: Bu 2 Bitcoin Platformu Batarsa FTX’ten Kötüsü Olur! Kripto para uzmanlarına göre, bu 2 Bitcoin platformu çökerse sonucu FTX’ten daha büyük sorunlar yaratacak. Avalanche ekosisteminin (AVAX) arkasında yer alan teknoloji firmasının başkanı konuştu. Başkan, büyük bir Bitcoin şirketinin çökmesi sonucunda FTX krizinden daha ciddi sonuçları...
Nazlı Öykü Deniz 27 Kasım 2022