Aralık’ta Destansı Yükseliş Beklenen 8 Altcoin Bunlar!

12.940 görüntülenme
Aralık'ta Destansı Yükseliş Beklenen 8 Altcoin Bunlar!

Kripto para analistleri, Aralık ayında takip edilebilecek 8 altcoin projesini açıkladı. Bu 8 kripto para biriminin Aralık ayında ralli yaşaması muhtemel. Kriptokoin.com olarak analistler tarafından yüksel beklenen altcoin’leri sizlere aktarıyoruz.

Analistler Aralık ayında yükseliş yaşamasını bekledikleri altcoin projelerini aktardı

Kripto para piyasası bir süredir olumsuzluklarla karşı karşıya. 2022 yılının genelinde çoğu kripto para birimi ciddi düşüşler yaşadı. Bunun yanı sıra çeşitli kripto şirketleri ve kripto para borsaları iflaslarını duyurdu. Tüm bu gelişmelerin sonucunda ise mevcut ayı sezonu derin düşüşler getirmeye devam ediyor.

Ayrıca kripto para piyasası her gün gelişmeye devam ediyor. Nadiren Ponzi şemaları görülse de son FTX krizi yatırımcıların güvenini kırmış durumda. Lider kripto para Bitcoin’de başta olmak üzere birçok altcoin düşüşler gördü. Ancak her ne kadar ayı sezonu zorlu geçse de analistler bu altcoin’lere dikkat çekiyor.

Analistlere göre Theta Network (THETA) yükselişe hazır

Piyasa değeri 912.671 milyon dolar olan THETA, kripto para birimleri arasında 45. sırada. THETA fiyatı, 8 Ağustos’tan bu yana alçalan bir paralel kanal formasyonu içerisinde düştü. Bu tür kanalların kırılmalara yol açması beklenmektedir. Ancak, altcoin’deki fiyat hareketi düşüş yönünde. THETA fiyatı 8 Kasım tarihinde 1,05 dolar bölgesinden kırıldı. Bu aşağı yönlü fiyat hareketine rağmen, günlük RSI yükseliş sapması (yeşil çizgi ile gösterilen alan) oluşturdu ve yukarı doğru hareket etmektedir. Ancak yine de RSI 50’nin altında yer alıyor.

Analistlere göre, THETA fiyatı tam olarak öngörülememektedir. 1,05 dolarda yer alan direnç alanından ve kanalın direnç çizgisinden bir kopma sonrasında yükseliş yaşaması muhtemel. Analistlere bu durumda, fiyat uzun vadeli bir yükseliş hareketi başlatabilmektedir. Aksine, kanalın ortasından veya 1,05 dolarlık direnç bölgesinde bir ret düşüş eğilimi göstermesi mümkün. Sonuç olarak altcoin, destek hattına doğru aşağı doğru bir hareket başlatabilir.

altcoin

Theta v4.0.0, 2 Kasım tarihinde bir Hard Fork aracılığıyla yürürlüğe girdi. Yükseltme, maksimum kod boyutunu artırarak Smart Contract’ları iyileştirmektedir. Metachain’in 1 Aralık tarihinde piyasaya sürülmesi için bir ön koşul olarak kabul edilen son yükseltmeydi. Metachain’in piyasaya sunulması, geliştiricilerin hızlı şekilde bir alt zincir üretip başlatmasına destek sağlamaktadır. Sonrasında onu ana zincire bağlamasına olanak tanımaktadır.

BAYC’nin altcoin projesi ApeCoin (APE) direnç bölgesinde

Piyasa değeri 1.406 Milyar dolar olan APE şu anda kripto para birimleri arasında 30. sırada. ApeCoin, 3 Ağustos tarihinden bu yana alçalan bir direnç çizgisinin altına geriledi. Aşağı yönlü hareketinin ardından 14 Kasım’da 2,61 dolara geriledi. Günlük RSI, son 24 saat içerisinde hızlanan ve devam eden artışın ardından yükseliş sapması oluşturdu.

Fiyatın, hem yatay bir direnç alanı hem de alçalan direnç çizgisi tarafından oluşturulan 4 dolardaki güçlü bir dirençle karşılaşması muhtemel. Buna bağlı olarak, APE fiyatında bir yükselişin yaşanıp yaşanmayacağını gelecekteki eğilimi gösterecektir.

altcoin

Başarılı bir kırılmanın ardından, APE fiyatı 5,22 dolar ila 5,83 dolara doğru hareket edebilmesi muhtemel. Herhangi bir ret, yeni düşük seviyelere doğru yönlü bir harekete neden olabilmektedir. ApeCoin staking programını ilk gecikmenin ardından 7 Aralık tarihinde başlatacak. Bununla birlikte Aralık ayı içerisinde de olumlu haberler gelmesi beklenmektedir.

Litecoin (LTC), ralli gerçekleştirebilir mi?

Piyasa değeri 5.182 Milyar dolar olan Litecoin kripto para birimleri arasında 13. sırada yer alıyor. Haziran ayından bu yana yükselen bir paralel kanalda işlem görmekteydi. Uzun bir konsolidasyon döneminin ardından, LTC 23 Kasım’da yükselişe geçti. Ardından fiyatı 83,66 dolara ulaştı. Analistlere göre yerinde bir düşüş sapması (yeşil çizgili alan) olsa da, sonuç olarak bir gerileme görülmektedir.

Ayrıca LTC, kanalın yatay destek alanı ile direnç çizgisinin kesiştiği nokta bir sıçrama yaşadı.

Bu nedenle, bu alandan sıçraması yada kırılması, gelecekteki trendin yönünü belirlemektedir.

Chainlink (LINK) geri kazanımlar görüyor

Piyasa değeri 3,46 Milyar dolar olan Chainlink, piyasa değerine göre 21. sırada. LINK, yıllık düşük seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. Ancak, diğer altcoin’lere bakıldığında analistlere göre daha umut verici konumlardan birine sahip. 20 Kasım tarihinde Chainlink, yükselişten önce 6 dolarlık destek alanının (yeşil daire ile gösterilen alan) altına düştü.

altcoin

Analistlere göre tarz geri alımları, Chainlink’te olduğu gibi, genellikle diğer yönde önemli hareketler takip etmektedir. Sonucunda ise, Chainlink fiyatı, 6 dolarlık yatay destek bölgesinin altında kapanmazsa Aralık rallisine hazır görünmektedir.

Altcoin EOSi bu seviyelere gidiyor

Piyasa değeri 968 Milyon dolar olan EOS, 42. sırada yer alıyor. 7 Ekim tarihinde yükselen bir destek çizgisinden kırıldı. Sonrasında ise bu seviyeyi 5 Kasım’da direnç olarak onayladı. Sonrasında ise keskin bir düşüşle karşılaştı ve 9 Kasım’da yılın en düşük seviyesi olan 0,79 dolara kadar geriledi. Fiyat daha sonra sıçradı ve 0,87 dolarlık alanı destek olarak onayladı.

Sıçrama devam ederse, bir sonraki direnç, azalan bir direnç çizgisi tarafından yaratılan 1 dolarda olacaktır. Analistlere göre, 0,87 dolar bölgesinin altındaki bir kırılma, yılın en düşük seviyesine yol açabilir. Aralık ayında EOS Network Ventures, EOS Developer Hub ve Antelope IBC gibi birkaç yeni açıklamada bulunacağını aktarmaktadır. Sonuç olarak tüm bu gelişmelerin EOS fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi olması muhtemel.

Solana ekosisteminin altcoin projesi SOL yeniden yükselişe geçebilir

Piyasa Değerine 4.848.456.430 dolar olan Solana, DeFi, dApp’ler ve Smart Contract’ların kullanımını desteklemek için oluşturuldu. Hızlı ve güvenli işlem gerçekleştirmeyi kolaylaştıran benzersiz bir hibrit PoS ve PoH teknolojisi kullanmaktadır. Platform, Solana’nın yerel altcoin’i SOL tarafından kontrol edilmektedir.

Ayrıca Solana, yolculuğunun başındaki 0,77 dolarlık ilk fiyatlandırılmasına şu anda 13,38 dolardan devam ediyor. Solana’nın altcoin’i mevcutta 363.032.639,04 SOL ile kripto para birimleri arasında 16. sırada yer alıyor.

Polygon (MATIC) dikkat çekiyor

Piyasa Değerine 7.176.817.950 dolar olan Polygon, Ethereum uyumlu blockchain ağlarını oluşturmak ve bağlamak için kullanılan bir çerçeve ve protokoldür. Bu protokol, ölçeklenebilir Ethereum çözümlerini sınıflandırarak çok zincirli Ethereum ortamı desteklemektedir. FTX krizinin ardından genel kripto para piyasası düşüşler yaşarken, Polygon konumunu korumaya devam etti.

CoinMarketCap verilerine göre, Polygon’un altcoin’i MATIC 0.8412 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Mevcut piyasa değerine göre şu anda MATIC 10. sırada yer almaktadır.

Cosmos (ATOM), Aralık’ta yükseliş yaşaması beklenen 8. altcoin

Piyasa Değeri 2.781.975.594 dolar olan Cosmos’un birincil amacı, zincirler arası iletişimi sağlamaktır. projenin altcoin’i ATOM, ağ güvenliğinin korunmasına destek sağlamaktadır. Bu platform, onu piyasanın rakip seçeneklerden ayıran çok çeşitli ürünler ve özellikler sunmaktadır. Cosmos’un sunduğu yeni nesil teknoloji, geliştiricilere blockchain oluşturmanın etkinliğini artıran sağlam araçlara erişim sağlar.

Cosmos şu anda piyasa değerine göre 22. sırada yer almaktadır. CoinMarketCap verilerine göre ATOM şu anda 10.16 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Altcoin Projesinden Büyük Ortaklık: Ulusal Coin Geliyor!
Bu Altcoin Projesinden Büyük Ortaklık: Ulusal Coin Geliyor! FTX krizinin gölgeleri sürüyor, ancak bu altcoin projeleri büyümeye devam ediyor. Son olarak bu kripto para borsası dünyanın ilk ulusal coin’i için adım atıldı. Dünyanın ilk ulusal altcoin projesi geliyor Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; TRON CEO’su Justin...
Nazlı Öykü Deniz 29 Kasım 2022