Araştırma Şirketine Göre Bu Altcoin’ler Değer Kazanabilir

Mesut İnan
Mesut İnan 7 Haziran 2020
0 görüntülenme
altcoin kriptokoin com 1

Kriptokoin – Kripto para analiz şirketi en iyi kripto para birimi borsaları tarafından piyasaya sürülen koinlerin piyasanın düşündüğünde daha değerli olabileceğini ifade ediyor.

Kripto analiz firması TokenInsight tarafından hazırlanan bir raporda, çoğu tokenın değerinin düşük olduğu ifade ediliyor.

Borsa tokenleri, kripto para borsaları tarafından piyasay sürülüyor. Genellikle, bunları elinde bulunduranlar, daha düşük işlem ücretleri gibi borsadaki çeşitli avantajlardan yararlanabiliyorlar.

Borsaların Kripto Paraları

En ünlüsü, eskiden dev kripto borsasının isimsiz koini Binance Coin olarak bilinen BNB’dir. Kripro para dünyasının kalbinin attığı platform olan ve yakın zamanda Binance Coin tarafından satın alınan CoinMarketCap’in verilerine göre, 2.6 milyar dolar ile BNB, piyasa değeriyle yedinci en büyük kripto para birimi durumunda.

Binance coin’in şu anki değeri 17.34 $ değerinde. Koin açısından bakıldığında gerçekten bir başarı hikayesi söz konusu. Diğer borsa tokenları, aralarında Huobi Token, LEO Token, KuCoin Shares, OKEx ise çok daha küçük değer sahiptir.

Ancak TokenInsight, bu tokenların çoğunun değerinin altında olduğunu iddia ediyor. Çeşitli metrikleri kullanan firma, bu tokenların “makul fiyatını” hesaplayan bir model yarattı.

Aslında Olması Gereken Fiyatlar

TokenInsight, Binance Coin’in yaklaşık 21.28 $ değerinde olması gerektiğini söyledi, çünkü Binance türev endüstrisindeki hakimiyetini artırdı ve Çin’in anakaraya erişimini genişletti.

TokebInsight, şu anda 4.43 dolar değerinde Huobi Token’ın 6.28 dolar civarında olması gerektiğini söyledi, çünkü “Çin’in merkez bankası ve hükümet yetkililerine alışılmadık bir erişimi” söz konusu.

TokenInsight ayrıca OKEx’in toeknı OKB’nin, çalışma sırasında 4,99 dolar değerinde olduğunu, bir hafta önce değerinin biraz azaldığını ifade ederek, 5,39 ile 5,95 dolar arasında olması gerektiğini öngördü. Tokenın fiyatı şu anda 5,49 dolar değerinde yer alıyor.

Raporda TokenInsight’ın baş analisti Johnson Xu, Mart ortası koronavirüsün neden olduğu düşüşle ilgili olarak “Bunun Kara Perşembe kazasından bu yana genel toparlanma ile büyük bir ilişkisi var” ifadelerine yer veriyor.

Bitcoin o zamandan beri tam bir iyileşme sağladı. TokenInsight, kripto para birimleri Bitcoin ile ilişkili olduğundan, değerlerini ABD doları gibi fiat para birimleriyle değerlendirmenin hiçbir anlamı olmadığını iddia ediyor. BNB, OKB ve HT, ETH ile güçlü bir şekilde ilişkili olduğu koin zaten Bitcoin.

Türev Borsaların Hacmi Arttı

Xu, “Çok sayıda türev ürün ticaretinin ortaya çıkması, birçok borsaların artık sadece spot piyasanın getirdiği karlara güvenmemesine yardımcı oldu” dedi. Nitekim, bu hafta veri analizi firması CryptoCompare’in bir raporu, Mayıs ayında en iyi türev borsalarının hacminin Nisan ayına göre % 32 arttığını belirtti.

TokenInsight’ın bazı token fiyat değerlerinin aşırı değerli olduğu modelide var. Bitfinex’in UNUS SED LEO tokenı, şu anda 1,24 dolar değerinde, yaklaşık 0,79 dolar değerinde olmalı. Xu bu konuda “Muhtemelen [çünkü] gelir artışı mevcut token fiyatını yansıtacak kadar yüksek değil,” ifadelerini kullanıyor. Şu anda 0.97 $ değerinde olan KuCoin Shares gerçek değeri itibariyle 0.87 $ gibi düşük bir değere sahip olabilir. Rapor, TokenInsight’ın kapsadıkları şirketlerle iş yaptığı konusunda bir sorumluluk reddi ile geliyor, bu nedenle bir çıkar çatışması olabilir. Xu, bu durumun analizini etkilemediğini çünkü bunu sonuçları gösteren özel modelle bağımsız olarak yaptıklarını ifade ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

btc kriptokoin com 1 2
Bitcoin İşlem Ücretleri Halving Zirvesi Sonrası Yüzde 83 Geriledi Kriptokoin – Tek bir Bitcoin işleminin ortalama maliyeti, Bitcoin yarılanması sonrası yüksek seviyelerden düştü. Bitcoin’in ortalama işlem ücretleri 28 Nisan’dan bu yana en düşük seviyelere geriledi. Bitinfocharts’ın verilerine göre, bir Bitcoin işlemi göndermenin ortalama maliyeti sadece 1.083...
Mesut İnan 7 Haziran 2020