Dikkat: Bu Hafta ARB Coin ve Bu 2’sinden Uzak Durun!

Dikkat: Bu Hafta ARB Coin ve Bu 2’sinden Uzak Durun!
Dikkat: Bu Hafta ARB Coin ve Bu 2’sinden Uzak Durun!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası, teknik göstergelerin, artan benimsemenin ve düzenleyici gelişmelerin bir araya gelmesiyle beslenen iyimserlikle dolup taşıyor. Bununla birlikte, yükseliş hissiyatının ortasında, ARB coin dahil üç spesifik kripto para birimi için yaklaşan token kilit açma etkinlikleri şeklinde bir gölge gizleniyor. Bu kilitlenmeler önümüzdeki hafta önemli satışları tetikleyebilir ve yatırımcılara temkinli davranmaları tavsiye edilmekte.

ARB coin, APT ve AEVO’dan neden uzak durmalı?

Finbold analistleri, önümüzdeki hata ARB coin dahil 3 altcoin’den uzak durulmasını öneriyor. Çünkü, büyük bir volatilite bekliyorlar. Bu potansiyel volatilitenin arkasındaki suçlu, 1,4 milyar doları aşan devasa bir token kilit açma olayı. Bu, kripto alanında yaygın olarak görülen tipik haftalık uçurumun kilitlerini gölgede bırakıyor. Finansal veri sağlayıcısı TokenUnlocks.app, yaklaşan piyasa hareketlerini yönlendiren kripto yatırımcılarına bu önemli risk yönetimi anlayışını sağladı.

Bu kilitlenmelere ilişkin endişeler devam ederken, genel algı yükseliş eğiliminde. Çoğu kripto para birimi için çeşitli teknik göstergelerdeki farklılıklar, akıllı yatırımcılar için olumlu fırsatlara işaret ediyor. Bununla birlikte, önemli miktarda token emisyonu yaşayan tokenlara odaklı kalmak, kritik. Zira yatırımcıların potansiyel olarak kaçırılan fırsatlarla karşı karşıya kalmasına neden olur. Bu, kapsamlı bir analiz ve stratejik planlama gerektirir.

Analistlerin bu hafta “kaçın” dediği üç kripto para birimi

  • Aevo (AEVO): 15 Mayıs’ta 1,02 milyar dolar değerindeki 827,6 milyon AEVO’luk devasa token kilidini açmaya hazır olun. Bu, şimdiye kadar kaydedilen en büyük kilit açma işlemlerinden birini temsil ediyor. Zira değeri, mevcut dolaşımdaki 110 milyon token arzının 8 katı gibi şaşırtıcı bir rakam. Hemen sonuç mu? Aevo’nun projesi tek bir günde %752,4 oranında acımasız bir enflasyona tanık olacak. Ayrıca durumu daha da kötüleştiren, projenin DAO hazinesinin 414 milyon dolar değerinde token alması. Ekibe 264,5 milyon dolar gidecek. Ayrıca ilk özel satış yatırımcılarına da 212,75 milyon dolar tahsis edilmekte.
  • Aptos (APT): Enflasyon tacını Aevo alırken, Aptos da çok geride değil. Bugün, 12 Mayıs, 94,55 milyon dolara eşdeğer olan ve toplam piyasa değerinin %2,6’sını temsil eden 11,31 milyon APT tokeninin kilidinin açıldığını gösteriyor. Yararlanıcılar arasında Aptos Vakfı, topluluk üyeleri, temel katkıda bulunanlar ve yatırımcılar yer alıyor. Bu önemli token akışı potansiyel olarak bir fiyat düzeltmesini tetikler.
  • Arbitrum (ARB): Listeyi tamamlayan Arbitrum, 16 Mayıs’ta %3,5’lik arz enflasyonuna hazırlanıyor. Proje, 92,44 milyon dolar değerinde tokenın kilidini açacak. Ekip, “gelecekteki ekip” ve danışmanlar toplam 56 milyon dolar değerinde ARB alacak. Diğer yandan, yatırımcılar kalan 36,44 milyon dolara erişim elde edecek.
4 Analist: Altcoin Piyasası Patlamak Üzere! Bu 3 İndikatöre Bakın

Kilit açılımları fiyatı düşürecek mi?

Bu bilgi, token kilitlerinin açılması nedeniyle gelecek hafta fiyat düşüşü potansiyeli olduğunu öne sürüyor. Ancak, kripto para piyasasının doğası gereği öngörülemezliğini hatırlamak çok önemli. Olumsuz ekonomik koşullarda bile olumlu fiyat hareketleri meydana gelebiliyor. Bu nedenle, bu kripto para birimlerinin alım satımından kaçınma kararı, mutlak bir kayıp garantisi değil. Ancak kapsamlı bir risk yönetimi stratejisinin parçası.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dikkat: Bu Hafta ARB Coin ve Bu 2’sinden Uzak Durun!