Arizona Vergi Ödemelerinde Bitcoin’i Kabul Etmeye Çok Yakın

Google News

Arizona Senatosu bölgedeki insanların vergilerini Bitcoin ve diğer kripto paralarla ödemelerini amaçlayan yasa tasarısını kabul etti.

Geçtiğimiz ay kanun yapıcılar bu yasa tasarısını senatoya Arizona Senatosu’na sunmuştu. Tasarıya göre vergi, faiz ve ceza ödemelerini kripto paralarla da alacak olan ABD Gelir İdaresi Başkanlığı, 24 saat içinde ödemeleri amerikan dolarına çevirecekti.

Devlet arşivlerine göre yasa tasarısı 8 Şubat tarihinde Arizona Senatosu’nda 16’ya 13’lük küçük bir farkla kabul edildi.

Kanun değerlendieme için ABD Temsilciler Meclisi’ne gönderildi.

Kanunun kabul edilmesi hem meclisin onay vermesi açısından hem de meclisin ve senatonun kanunda değişiklere gitmesi ve mutabakata varılması açısından oldukça düşük bir ihtimal. Zira geçen ay Senato’nun Finansal Komitesi’nde yer alan kanun yapıcılar yasayı 4’e 3 ile kabul etmişti.

Arizona milletvekili Jeff Weninger bu ve benzeri yasa tasalarına destek verenlerden. Yasa tasarılarından biri bu hafta sunuldu. Onaylandığı takdirde blockchain ağının düzenlemesi bloke edilecek. Fox News’te çıkan habere göre vergi kanununun amacı, Arizona’nın teknoloji kullanıcıları için uygun bir eyalet haline gelmesi.

Jeff Weninger Fox News’e şu açıklamalarda bulundu:

“Bu Amerika’daki, hatta dünyadaki herkese sinyalini verdiğimiz bir yasa tasarısı. Arizona geleceğin blockchain ve dijital para teknolojisi için bir yerleşim yeri olacak.”

Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku