Arjantin Petrol Devinden Kripto Hamlesi: Doğalgazla Madencilik

Arjantin Petrol Devinden Kripto Hamlesi: Doğalgazla Madencilik
Arjantin Petrol Devinden Kripto Hamlesi: Doğalgazla Madencilik
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Arjantinli petrol üreticisi Tecpetrol, petrol sahalarında çıkan doğalgazı kullanarak çevre dostu kripto madencilik yapma planlarını duyurdu. Tecpetrol, bu madencilik faaliyetlerini Vaca Muerta yakınlarındaki petrol sahalarındaki doğalgazla başlatmayı planlıyor. Arjantin başta olmak üzere diğer Latin Amerika ülkelerinde önemli bir oyuncu olan şirket, gazın madencilik cihazlarına elektrik sağlamak için nasıl kullanılacağına dair çevresel endişeleri ele alıyor.

Doğalgazla kripto madencilik planı

Şirketin Üst Yöneticisi Ricardo Markous, madencilik operasyonlarında altı saha kuyusundan gelen gazı kullanacaklarını açıkladı. Bu kuyular günde yaklaşık 60.000 metreküp doğalgaz üretiyor. Ancak Tecpetrol, hangi kripto paraları madencilik yapmayı planladığını henüz açıklamadı.

Stratejik işbirliği ile yeşil madencilik

Tecpetrol, ABD merkezli şirketlere benzer hizmetler sunan deneyimli bir firma ile stratejik bir ortaklık kurdu. Bu işbirliği, şirketin mevcut altyapısıyla kripto madencilik operasyonlarının sorunsuz bir şekilde entegre etmesine yardımcı olacak. Ayrıca, şirket bu girişimin çevresel faydalarını vurgulayarak, genellikle doğalgazın taşınamadığı uzak petrol sahalarında yaygın olan gaz yakma pratiğinde azalmaya işaret etti.

Kripto madenciliğinde Rusya’dan ilham aldılar

Tecpetrol’ün bu girişimi, bu on yılın başlarında Rus petrol firmalarının benzer öncü çabalarını takip ediyor. Tecpetrol, çıkardığı gazın bir kısmını Chevron’a satıyor, ancak satış limitine ulaştı. Bu nedenle, doğalgazı kripto madencilik için kullanma yaklaşımı alternatifi olarak görüyor.

rusya bitcoin kriptokoin com

Rusya’dan kripto madencinde skandal gelişmeler

Bugün, Rusya’nın Yaroslavl Bölgesi’nde 42 yaşındaki bir Moskova sakini kripto dolandırıcılığıyla suçlandı. Bu kişi, 2017 ile 2022 yılları arasında 5 milyon ruble (yaklaşık 51.000 dolar) değerinde kripto parayla dolandırıcılık yaptı. Polis, suçlunun sahte reklamlarla ücretsiz ilan platformlarını kullandığını belirtti. Reklamlarda sıklıkla kripto madencilik ekipmanı satıldığı iddia edildi. Mağdurlar, kripto cüzdanına ödeme yaptı.

Daha önce, bir Rus aktörünün 250.000 dolar kaybettiği bir kripto dolandırıcılığı ortaya çıkmıştı. Kazan, Yaroslavl ve Voronezh’deki olayların toplam zararı 5,2 milyon rubleyi aştı. Suçlu daha önce de dolandırıcılıktan hukum giymişti.

Dikkat: Yeni Bir Kripto Dolandırıcılığı Girişimi Tespit Edildi!Chelyabinsk’te bir madencilik otelinden 22 milyon ruble değerinde ekipman çalındığı bildirildi. Rusya’nın kripto madencilik endüstrisi, çeşitli zorluklara rağmen büyümeye devam ediyor. Rusya, ucuz enerji ve soğuk iklimi sayesinde madencilik için ideal. 2021’de Çin, Bitcoin madenciliğini yasakladıktan sonra, Rusya pazarda büyük bir pay kazandı.

Rusya madencilerin ilk tercihleri arasında

Rusya, ucuz enerji ve soğuk iklimiyle madenciler için cazip bir destinasyon. Çin’in 2021’de Bitcoin madenciliğini yasaklamasının ardından Rusya, madencilik pazarında önemli bir pay kazandı. Bu büyüme, özellikle Ukrayna’daki savaşın devam ettiği şu dönemde de sürmekte. Kriptokoin.com olarak madencilik şirketi Core Scientific’den güncel bir yatırım haberine bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Arjantin Petrol Devinden Kripto Hamlesi: Doğalgazla Madencilik