Reklamı kapat

Ünlü Politikacı İsim Verdi: Artık Bu Altcoin’lerin Zamanı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 1 hafta önce
201 görüntülenme
Eski ABD kongre adayı David Gokhshtein, Doge ve Shiba'ya verdiği desteği farklı bir altcoin projesine yöneltiyor.

Eski ABD kongre adayı David Gokhshtein, Doge ve Shiba’ya verdiği desteği farklı altcoin projelerine yöneltiyor. Kripto fenomeni daha önce LUNC içinde destekleyici tweet’ler atmıştı.

David Gokhshtein, altcoin piyasasındaki krizin ortasında yeni hedeflerini paylaştı

Eski politikacının son günlerde gündeminde ilk sırada SEC ile davalı Ripple (XRP) yer alıyor. Gokhshtein, son yaşanan olaylara atıfta bulunarak XRP’nin “artık daha anlamlı hale geldiğini” söylüyor. Kripto para piyasası Kasım ayında en büyük borsalardan FTX’in iflasıyla zor durumda kaldı. Gokhshtein ise bu noktada XRP ve Algorand’ın (ALGO) artık daha fazla öne çıkacağını söylüyor:

XRP ve ALGO gibi kriptolar, uzaklaştırıp resmin tamamına bakarsanız artık daha anlamlı hale geliyor. Fiyattan değil şu anda meydana gelen olaylardan.

Bu yıl, Bitcocoin ve Ethereum dahil tüm kripto para piyasası kötü bir performans sergilemek zorunda kaldı. Bunlardan biride XRP olurken, Gokhshtein, fiyatlar yerine piyasadaki son olayları göz önüne çıkartıyor. Şu anda FTX’in çöküşüyle piyasanın itibarı oldukça lekeli durumda. Yatırımcılar en büyük merkezi borsalardan birinin çökmesiyle artık merkezsiz alternatiflere yöneliyor. Binance CEO’su CZ’ninde söylediği gibi önümüzdeki günlerde daha fazla iflas haberi görebiliriz.

FTX’in iflası bağlantılı şirketlere yayılıyor

Kriptokoin.com olarak fonlarının bir kısmını FTX cüzdanlarında kaybeden Genesis Global’ın iflasını aktarmıştık. Bitcoin borsası, dün Twitter’dan “borç verme ve yeni kredi oluşumlarını geçici olarak askıya alacağını” duyurdu. Piyasanın en büyük borsalarından olan Gemini’de Earn programının ürünlerinin durdurmak zorunda kaldı. NFT odaklı bir borsa olan Gemini, Genesis’in duyurusundan kısa süre sonra Earn programının para çekme işlemlerini askıya aldı. Ancak, altcoin piyasasındaki bu krizin ortasında, Ripple yeni haberleri duyurmaya devam ediyor.

Devam eden krizin ortasında, Ripple şirketi yeni büyüme takvimini yayınladı. CEO Brad Garlinghouse’a gelişmeler şöyle:

  • Ripple’ın ODL’si, hem fiat hem de kripto para birimi için RippleNet’te 30 milyar dolarlık ödeme yaparak altıncı kıtası Afrika’ya giriyor.
  • Ripple, çevrimiçi ödeme ağ geçidi MFS Africa ile ortaklığın bir sonucu olarak bu hafta başlarında Afrika’ya girişini duyurdu.
  • MFS Africa, kripto etkin ödemeler için Ripple’ın İsteğe Bağlı Likidite (ODL) teknolojisini kullanarak, yeni ortaklığın yardımıyla Afrika’daki müşterilerin ve işletmelerin cep telefonlarını kullanarak sınırlar arasında gerçek zamanlı ödemeler göndermesini kolaylaştıracak.
  • Ek olarak, Ripple, ODL’nin dünya çapında yaklaşık 40 ödeme piyasasına yayıldığını duyurdu. Bu da FX piyasasının yaklaşık %90’ını temsil ediyor.

SEC davasından altcoin piyasası hakkında son gelişmeler

Devam eden davada Ripple’ı destekleyen 14 amicus brifingi mahkeme tarafından onaylandı. Çoğu zaten geçtiğimiz hafta boyunca yargıya sunulmuştu. Gohkshtein ise tüm piyasanın davadan sonra parabolik yükseleceğini tahmin ediyor. Ripple’ın SEC’e karşı davasını kazandığında, XRP ve diğer meşru platformların boğa yaşayacağını ön görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance'den Bu Altcoin İçin Son Dakika
Binance’den Bu Altcoin İçin Son Dakika Kararı: Fiyat Düştü! Hacim bazında en büyük kripto paraları Binance ve OKX, FTX iflasının ardından tarihi diplere ulaşan bir altcoin için işlemleri durduruyor. Haberden kısa süre sonra fiyat düşüşü %5’in üzerine ulaştı. Binance bu altcoin için işlemlerini askıya alıyor Kripto...
Buğra Çağlar 1 hafta önce