Bitci Teknoloji Kurucusu: Artık Fan Token Miras Bırakılıyor!

cagdas caglar 2 16 9 1583652905
cagdas caglar 2 16 9 1583652905
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin birçok ilke imza atan dev Blockchain şirketi Bitci Teknoloji’nin Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Çağdaş Çağlar, önemli açıklamalarda bulundu. Çağdaş Çağlar, Türkiye ve dünyadaki fan token çılgınlığa dikkat çekti ve şu anda yaşananların sadece “buzdağının görünen kısmı” olduğunu vurguladı. Çağdaş Çağlar’a göre, insanlar artık para yerine ‘fan token’ miras bırakıyor. Kriptokoin.com olarak, piyasanın saygın isimlerinde Çağdaş Çağlar’ın kritik açıklamalarını siz değerli okuyucularımız için derledik, birlikte inceleyelim…

Çağdaş Çağlar: İş insanları, çocuklarına miras bırakmak için fan token alıyor!

Öncü Blockchain şirketi Bitci Teknoloji, son dönemde gündemden hiç düşmüyor ve hayata geçirdiği projelere bakılırsa şirket, taraftar token piyasasında dünya liderliğine oynuyor. Bitci Teknoloji’nin heyecan oluşturan projelerine ve ortaklıklarına yenilerinin ekleneceği söyleniyor. Bu kapsamda Bitci Teknoloji’nin Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Çağdaş Çağlar, şirketin planlarına ışık tuttu ve merak edilenleri yanıtladı.

Bitci Teknoloji’nin Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Çağdaş Çağlar

Çağdaş Çağlar’a göre, Bitci fan token ve NFT piyasasında liderliğe göz dikti. Çağdaş Çağlar, açıklamalarının devamında Bitci’nin fan token’lar kapsamında anlaşma sağladığı kuruluşların 40’ı geçtiğini belirtti. Çağdaş Çağlar konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Şu an imza aşamasındakilerle 50’yi aşmış olacağız. Yıl sonuna kadar da 80’i geçmeyi planlıyoruz. Biz fan tokenlar ile bir cazibe merkezi oluşturuyoruz. Artık dev kulüp ve şirketlerin yanında, çok yakından bildiğimiz üniversiteler, hastaneler, özel holding ve şirketler de bizimle çalışmak istiyor. Fan tokenlar ile yabancı kulüplere ama özellikle yerli spor kulüplerine, şirketlerine ciddi bir finansman da sağlamış oluyoruz. İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales, önceki hafta Bodrum’da kampüsümüzü ziyaret etti. Bize ‘Adidas’tan sonra en fazla geliri siz sağladınız’ dedi. Bursaspor sağladığımız katkı ile 4 yıl sonra ilk kez transfer yaptı. Çevremizde bazı iş insanları fan token’ları, çocuklarına, torunlarına miras bırakmak için alıyor. Şu an yaşadığımız buzdağının sadece görünen kısmı. Sektör şu an emekleme döneminde…

Bitci Teknoloji Kurucusu: Sektörümüzde sermaye şartı en az 100 milyon TL olmalı

Çağdaş Çağlar açıklamalarının devamında yerli kripto para borsalarına ve düzenlemelerin gerekliliğine değindi. Çağdaş Çağlar konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Bir yandan dünyaya Türk teknolojisini ihraç ederken bir yandan da Türk sporuna destek vermek için taşın altına elimizi koyuyoruz. Ülkemizde yaptığımız anlaşmalarda, ticari kaygıları bir kenara bırakıp, kulüplerin ve taraftarların birlikte kazanacağı sürdürülebilir modeller oluşturuyoruz. Bugüne kadar Türkiye’de iş birliği yaptığımız kulüplerimize maddi anlamda çok büyük katkılarda bulunduk, bulunmaya da devam edeceğiz. Sektörün sağlıklı büyümesi için gerekli unsurlardan biri de yasal düzenlemeler. Bunu ilk günden bu yana söylüyoruz, sektörün görüşleriyle birlikte hayata geçirilecek düzenlemelerin ülkemiz ekonomisine de büyük katkı sunacağına inanıyoruz. Yıl bitmeden de belli başlı düzenlemelerin hayatımıza girebileceğini düşünüyoruz. Şu an Türkiye’deki kripto borsa sayısı 40 civarında. Bu çok fazla… Sektörümüzde sermaye şartı en az 100 milyon TL olmalı. Yazılımcı sayısı, bilançoların şeffaflaşması gibi konular da ele alınmalı.

Bitci’den Fan Token Dünyasında Bir İlk: Geri Alım Garantisi!

Bitci Teknoloji yine şaşırttı: NFT için dünya deviyle ortaklık masada!

Çağdaş Çağlar açıklamalarının devamında Bitci’nin ses getirecek planlarına değindi ve Brezilya’da entegre bir borsa oluşumuna gideceklerini söyledi. Çağdaş Çağlar konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu yapının adı da Bitci olacak. Bütün fan token’lar, Bitcicoin ve diğer coinler burada listelenmiş olacak. Bunun için şirketimizi kurduk. Malta’da iki şirketimiz var. Biri borsa, diğeri ödeme sistemleri üzerine. Ödeme sistemleri üzerine olan şirketimiz sayesinde mesela ESES Token ile İtalya’da pizza bile yiyebileceksiniz. NFT pazarı ise bambaşka bir dünya. Burada sektörün dünyadaki en büyük oyuncularından biriyle, İsviçre’de yüzde 50-50 ortaklık kurmak üzere görüşüyoruz. NFT’de yeni yılda işlemlerin başlamasını planlıyoruz. NFT’yi herkes sadece bir dijital fotoğraf karesi olarak algılıyor. Halbuki burada sınırlar o kadar geniş ki… Mesela Louvre Müzesi ile bu konuda görüşüyoruz, Mona Lisa’nın NFT’si için. Şarkılar mesela, onların da NFT’si geliştirilebilir. Ya da Zeki Müren’in bir NFT şarkısı neden olmasın.

Çağdaş Çağlar, dünyada bir ilk olan “geri alım garantisi”ne dikkat çekti!

Çağdaş Çağlar, Bitci Teknoloji’nin son dönemdeki göz kamaştıran büyümesine gözleri çevirdi. Ayrıca Çağdaş Çağlar, Bitci’nin sunduğu ve dünyada bir ilk olan fan token’lardaki “geri alım garantisi” konusuna da dikkat çekti. Çağdaş Çağlar konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Üye sayımız 900 bine ulaştı. Hızlı büyürken yoğun trafikte elbette bazı teknik sıkıntılar yaşadık ama yüzde 90’ını çözmüş durumdayız. Ayrıca yatırımcılarımız için geri alım garantisi uygulaması başlattık. Bu dünyada eşi benzeri olmayan çok önemli bir uygulama. Hatta bunu, yatırımcılarımızın yanında olduğumuzu hissettirmek için geriye dönük de uygulama kararı aldık. Yani kripto para gibi volatilitesi ve riski yüksek bir sektörde, biz bir ilki yaparak zararı ortadan kaldırdık. Spor fan token’ları için dedik ki, ‘zarar edersen gel bize, ön satıştan aldığın fiyattan token’ı bize iade edebilirsin.

Yabancı borsalarla görüşmelerin devam ettiğini belirten Çağdaş Çağlar, “Bahsettiğim dünyanın en büyükleri. Görüşmelerimiz çok olumlu ve hızlı ilerliyor. Umuyoruz önümüzdeki dönemde bunların da duyurularını yapacağız.” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitci Teknoloji Kurucusu: Artık Fan Token Miras Bırakılıyor!

Yorumlar kapalı.