Reklamı kapat

Ortalık Karıştı: AVAX’a Yönelik Yeni Belgeler Yayınlandı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 29 Ağustos 2022
0 görüntülenme

Avalanche (AVAX)’a yönelik Crypto Leaks tarafından ortaya atılan iddialar, gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Ava Labs’ın kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer, AVAX token arzının yaklaşık yüzde 1’i ve Ava Labs hissesinin bir kısmı karşılığında Roche Freedman hukuk firması ile anlaşma yaptığı yönündeki iddiaları reddetmişti. Ancak Crypto Leaks, Sirer’in açıklamalarına yanıt olarak bir belge yayınladı. İşte detaylar…

AVAX iddiaları durmak bilmiyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi 26 Ağustos’ta Crypto Leaks, Ava Labs’ın AVAX tokenlerinin ve Ava Labs hisselerinin yüzde 1’ini rakiplerine karşı dava açmaları için Roche Freedman hukuk firmasına tahsis ettiğini söyledi. Roche Freedman, kripto para sektörüne odaklı bir hukuk firmasıdır. Hukuk firması kısa süre önce Terra’nın çöküşü nedeniyle Binance US’e suçlama yaptı. Solana Labs’a SOL’un güvenlik olduğunu söyleyerek dava açtı.

Platform tarafından ileri sürülen iddialardan bazıları, hukuk firmasının kurucu ortağı Kyle Roche’un, Roche Freedman’ın Ava Labs’ı desteklemek için para aldığı yönünde. Ayrıca Solana ve Dfinity gibi rakiplerine karşı suçlamaların yer aldığı videolar da yayınlandı.  Videoda, Roche’un Eylül 2019’da Ava Labs ile bir anlaşmaya vardığı ve ilk hisse alan şirketler arasında yer aldığı görülmekte. Roche, anlaşmanın yasal hizmetler sunarak token arzının belirli bir yüzdesi ile ödeme almak olacağını söyledi.

CryptoLeaks, AVAX iddialarına yönelik yeni belgeyi yayınladı

Ancak Emin Gün Sirer, bu konuyu “komplo teorisi saçmalığı” olarak nitelendirdi ve iddiaları reddetti. Bunun üzerine CryptoLeaks, Roche Freedman ve Ava Labs arasındaki anlaşma olduğunu öne sürdüğü belgeyi yayınladı. Belgenin gerçek olup olmadığı belli olmamakla birlikte, CryptoLeaks’in paylaşımını aşağıdaki şekilde görebilirsiniz:

Yani paylaşıma göre Roche Freedman anlaşmasında Ava Labs Token dağılımı aşağıdaki şekilde yapıldı:

  • Jason Cyrulnik: Yüzde 25
  • Velvel Freedman: Yüzde 32
  • Amos Friedland: Yüzde 5
  • Nathan Halcomb: Yüzde 5
  • Edward Normand: Yüzde 5
  • Kyle Roche: Yüzde 28

Neler olmuştu?

CryptoLeaks’in paylaşımlarındaki bir videoda Roche, kripto alanının operasyonları hakkında içeriden bilgi sahibi olduğunu belirtmişti. Sektördeki şirketlerin yaklaşık yarısına dava açtığı için piyasanın nereye doğru gittiğini bildiğini söyledi. Roche ayrıca davaların ABD merkezli düzenleyicilerin dikkatini dağıttığını söyledi. ABD SEC ve CFTC’nin bakacak başka yerleri olduğu için Ava Labs’e dava açılmadığını söyledi.

Binance CEO'su Paylaştı: Bu Altcoin İçin Bomba İddialar!

Sirer, videolarda iddia edilen etik dışı, hukuka aykırı ve yanlış davranışlara asla karışmayacağını sözlerine ekledi.  Son olarak, videolara göre Kyle Roche, kripto para fenomenlerinden olan Kripto Emre’nin Emin Gün Sirer’in FETÖ’cü olduğuna dair iddialarından bahsetti. Bu iddianın ardından Sirer’in çok sinirlendiği öne sürüldü. O sırada Miami’de olan Kripto Emre’nin, Roche’un tavsiyesiyle, mahkeme bildirimi almasını sağlamış. Konuya yönelik doğrulanmış hiçbir kanıt olmadığını belirtmekte fayda var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SHIB, DOGE Değil: Bu Meme Coin Fiyatını Üçe Katladı! Yeni bir meme coin olan Dogechain’i (DC) çevreleyen büyük tartışmalara rağmen, kripto para biriminin değeri fırladı. Lansmanından dört gün sonra, yeni meme coin’in, değeri, yüzde 200’ün üzerinde arttı. CoinMarketCap verilerine göre dün, kripto para birimi tüm zamanların...
Aslı Dinçer 29 Ağustos 2022