AVAX ve Bu 7 Altcoin İçin Kritik Gelişmeler: Fiyatlar Uçuyor!

AVAX ve Bu 7 Altcoin İçin Kritik Gelişmeler: Fiyatlar Uçuyor!
AVAX ve Bu 7 Altcoin İçin Kritik Gelişmeler: Fiyatlar Uçuyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avalanche (AVAX) ve birkaç altcoin projesi, son günlerde önemli gelişmelerle dikkat çekti. Bu gelişmelerin açığa çıkması ile kimilerinin fiyatı yükseldi. Bunların arasında en çok öne çıkan, yüzde 30’luk artışı ile AVAX oldu. İşte altcoin alanındaki en son gelişmeler…

AVAX ve bu altcoinler için önemli gelişmeler var

Avalanche, yüzde 30 yükseldi

Avalanche’ın arkasındaki itici güç olan AVA Labs’ın CEO’su Emin Gün Sirer, bir tweet’te açıklamalarıyla dikkat çekti. Özellikle, zincirler arası (cross-chain) takasın tek tıkla kolay hale geldiği vizyoner bir geleceği özetledi. Bu devrim niteliğindeki konsept, AVA Labs’ın Avalanche’ın çekirdek tasarımına küresel durum çoğaltmayı stratejik olarak dahil etmesiyle mümkün oldu. Bu vizyonun anahtarı, Avalanche ekosistemindeki alt ağların sorunsuz bir şekilde iletişim kurmasını sağlayan ağ katmanındaki bir mesajlaşma ilkeli olan Avalanche’ın AWM’sinde (Avalanche Wire Message) yatmaktadır.

Ancak AWM şu anda farklı Blockchain’ler arasındaki varlık transferleri için bir köprüden yoksun. Bu sınırlamaya rağmen, duyuru AVAX’ın piyasa performansı üzerinde önemli bir etkiye sahip oldu. Token son 24 saat içinde %30’un üzerinde artış gösterdi. Yani bu yazının yazıldığı sırada 18,69 dolardan işlem görüyor. Yani sadece yedi gün içinde %50’lik kayda değer bir artış yaşadı.  

Ether.fi ve Vertex Protocol’den önemli açıklamalar geldi

Diğer bir gelişme olarak 12 Kasım’da, likidite stake protokolü ether.fi’dan da bir açıklama geldi. Proje, beyaz listedeki kullanıcıların eETH mint etmesine olanak tanıyan staking token eETH’yi mainnet üzerinde piyasaya sürdü. Bu arada, Arbitrum üzerinde merkezi olmayan bir ticaret platformu olan Vertex Protocol açıklama yaptı. Vertex; VRTX token dağıtım modelini açıkladı. Buna göre sürekli teşviklere %34 ve kurucu ekibe, hazineye, ekosisteme, erken yatırımcılara token ayıracak. Ayrıca gelecekteki katkıda bulunanlara ve danışmanlara çeşitli yüzdeler ayıracak.

Haftaya İzlenecek 6 Altcoin ve Kritik Seviyeler Açıklandı!

Orion, Scorpio’yu piyasaya sürdü

Binance likidite toplayıcısı Orion da Ethscriptions ekosisteminde geleneksel Ethereum Dapp uygulamalarını Ethereum sistemine bağlayan rollup Scorpio’nun piyasaya sürülmesiyle ses getirdi. Rollup; istikrarlı hesaplama, likidite stake etme ve zincirler arası köprüler gibi ürünler sunmakta. Diğer yandan, Ethscriptions token scop’u halihazırda %100 basılmış durumda.

dYdX, yeni açıklamalarla yüzde 20 yükseldi

dYdX Vakfı, dYdX Chain’de 349 milyondan fazla ethDYDX’in zincirler arasında geçiş yaptığını belirtti. Böylece toplam taahhüt edilen DYDX miktarının 6,85 milyona ulaştığını bildirdi. Piyasa verilerine göre, DYDX’in piyasa değeri 24 saatte %20,95’lik bir artışla 3,371 dolardan el değiştiriyor.

Santiment de Açıkladı: Bu 3 Altcoin'i Tutanlar Ödüllendirildi!

PIKA tokenı devre dışı kalıyor

Optimism ekosisteminde Pika Protocol, topluluk geri bildirimlerine dayanarak PIKA tokenini devre dışı bırakmaya karar verdi. PIKA sahipleri, tokenlerini PIKA başına yaklaşık 0,0001632 ETH’lik sabit bir oranla kalan TGE fonlarıyla (3.538 ETH) takas edebilirler. Geri alınan fonlar, önümüzdeki altı ay boyunca geçerli olacak şekilde Uniswap v3’e aktarılacak.

Aptos, yeni bir ürününü geliştiriyor

Son olarak Aptos Labs, akıllı sözleşme dili Move için Aptos Move Compiler’ın geliştirildiğini duyurdu. Derleyici, alıcı tarzı fonksiyon çağırma, genel üst düzey fonksiyonlar için destek, kaynak erişim kontrolü, global referansları döndürme ve numaralandırmalar için tam destek gibi özellikler sunacak ve orijinal Move dili tasarımındaki boşlukları güvenlikten ödün vermeden ele alacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

AVAX ve Bu 7 Altcoin İçin Kritik Gelişmeler: Fiyatlar Uçuyor!