Sıcak Gelişme: Avrupalı Kullanıcılar Binance İle Sorun Yaşıyor! Para Çekemiyorlar

Sıcak Gelişme: Avrupalı Kullanıcılar Binance İle Sorun Yaşıyor!
Sıcak Gelişme: Avrupalı Kullanıcılar Binance İle Sorun Yaşıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kısa süre önce Binance, Paysafe’nin borsa müşterilerine olan desteğini 25 Eylül’de sonlandıracağını duyurdu. Ancak, bazı Avrupa’daki kullanıcılar bu süreden önce servise erişimde sorun yaşamaya başladı. İlgili bir kullanıcı, hesabına Ether (ETH) gönderip Euro’ya dönüştürdüğünde para çekme işlemi yapamadığını bildiriyor…

Avrupalı Binance kullanıcıları para çekimlerinde sorun yaşıyor

Ervin Ursic Kovac isimli bir kullanıcı, 12 Eylül’de hesabına bazı ETH gönderdiğini paylaştı. Kullanıcı, bunları Euro’ya çevirip çekmeye çalıştığını, ancak hesabının erken kapatıldığına dair uyarı aldığını ifade etti. Ardından Binance, konuyla ilgili olarak Paysafe’nin “çok küçük bir kısım” kullanıcıyı “erken kapatma incelemesi”ne tabi tuttuğunu belirtti.

Paysafe ise Binance müşterileri için hizmetlerin “sözleşmeli ve düzenleyici yükümlülüklerle tamamen uyumlu” olduğunu söyledi. Öte yandan, bazı hesapların neden erken kapatıldığı konusunda bir açıklama yapmadı.

Binance Ortağı SEC'in İddialarını Reddetti! "Bağımsızız"

Paysafe desteğini neden çekiyor?

Paysafe, kullanıcılar için Avrupa’da fiat yatırımlarını ve çekimlerini kolaylaştırıyordu. Haziran ayında, şirket ortaklığın “stratejik bir incelemesi” sonucunda Binance’ın Avrupa müşterilerine cüzdan hizmetini sunmayı bırakacağını duyurdu. Binance, özellikle bazı Avrupa ülkelerinde düzenleyici sorunlar nedeniyle geri çekilmek zorunda kalırken, globalde artan düzenleyici gözetimle karşı karşıya.

Binance sözcüsü, etkilenen kullanıcılara Paysafe’den fon iadesinin hızlandırılması için aktif çalıştıklarını belirtti. Ancak Ursic Kovac, ETH’nin fiyat değişikliklerinden dolayı Binance’ın kendisine doğrudan maliyet getirdiğini söyledi.

Erken kapatma incelemeleri

Bir borsa sözcüsü e-postayla yaptığı açıklamada, Paysafe’in Ursic Kovac gibi hedeflenen kullanıcıların para çekme işlemlerini hesapları incelenene kadar erteleyeceğini belirtti. Aynı zamanda, Avrupa’da Paysafe hesabı olan Binance kullanıcılarının yaklaşık %0,085’inin etkilendiğini ekledi.

Ursic Kovac Pazartesi günkü e-postasında, takip eden haftada hiçbir şeyin değişmediğini söyledi. “En kötü yanı (kendi varlıklarımı kontrol edememem dışında) elbette ETH’nin fiyat değişiklikleri. Çünkü onu geri alamıyorum, Binance bana doğrudan paraya mal oluyor” dedi. Binance, Paysafe’in bazı kullanıcıları geçici olarak engelleme yönündeki kısa bildiriminden “çok hayal kırıklığı” yaşadığını söyledi.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Binance, bu hafta SEC davasıyla meşgul olacak. Haziran ayına uzanan SEC davasında duruşmalar bu hafta başladı. Bununla birlikte, AB’deki para çekme taleplerinde sorun yaşamadı endişeleri tekrar körükledi. Borsa, Paysafe’in bazı kullanıcıları geçici olarak engelleme yönündeki kısa bildiriminden “çok hayal kırıklığı” yaşadığını söylüyor:

Paranın Paysafe’den etkilenen tüm kullanıcılara iadesini hızlandırmak için aktif olarak çalışıyoruz. Paysafe incelemelerin tamamlandığını bize bildirdiğinde kullanıcıları hemen Binance uygulaması aracılığıyla bir takip e-postasıyla birlikte bilgilendireceğiz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sıcak Gelişme: Avrupalı Kullanıcılar Binance İle Sorun Yaşıyor! Para Çekemiyorlar