Avrupa’da Kripto Paralara En Büyük İlgi Türkiye’den!

Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz 27 Haziran 2018
1 görüntülenme
bitcoin trade e1490767377857

ING International Survey tarafından 15 ülkeden 1.000’er katılımcıyla yapılan ankete göre Avrupa’da kripto paralara en fazla ilgi Türkiye’den olduğu ortaya çıktı.

Kripto Para

Katılımcılara sorulan “Daha önce kripto para birimlerini duydunuz mu?” sorusuna Türkiye’deki katılımcıların %70’i “Evet” cevabını verdi. Aynı soru için Avrupa’da %66, Amerika’da ise %57 oranında “Evet” cevabı verildi.

Türkiye’deki katılımcılardan %18’i herhangi bir kripto para birimine sahip olduğunu  belirtirken bu oranla Avrupa’da lider konumdayız. Diğer katılımcılar için Avrupa ortalaması %9 seviyesinde. Amerika’da ise bu oran %8 seviyelerinde.

Gelecekte kripto para birimlerine sahip olmayı düşünenlerin oranı Türkiye için %45 seviyesinde. Bu oranla yine Avrupa’nın zirvesi durumundayız. Avrupa’da bu oran %25, Amerika’da ise %21 seviyesinde.

Araştırma sonuçlarını detaylı bşr şekilde incelemek isteyenler bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirler.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin, Ethereum, Ripple, EOS, IOTA ve Tron Fiyat Analizi Kripto para dünyası güne Facebook’tan gelen güzel haberle uyansa da fiyatlar bu olumlu haberden etkilenmemiş görünüyor. Bu da aslında marketin şu anda olumsuz haberlere verdiği tepkiyi olumlu haberlere aynı şekilde vermediğini gösteriyor. Üstelik Facebook’tan gelen haber tek...
Serkan Eser 28 Haziran 2018