Reklamı kapat

Avrupa’nın En Büyük 5. Metrosu Artık 10 Yeni Bitcoin ATM’sine Sahip

Mert Kaya
Mert Kaya 28 Mayıs 2018
0 görüntülenme

Dünya’nın en büyük Bitcoin ATM üreticilerinden General Bytes, Çekya’nın Prag metrosuna 10 tane yeni kripto para ATM’sinin kurulumunu tamamladı. Artık Dünya’nın en büyük 5. metrosu olan Prag metrosunda insanlar metro sistemlerine yayılmış ATM’lerden dijital varlık satın alabilecek.

Prag Metrosu günlük 1.6 milyon insan trafiğiyle Avrupa’nın en büyük beşinci metrosu konumunda.

Çekya’dan okurlarımız varsa bu The General Bytes ATM‘lerinin kurulduğu yerlerin Můstek, Nádraží Veleslavín, Dejvická, Florenc, Černý Most, Zličín, Pankrác, Flora, Skalka, ve Hlavní Nádraží olduğunu söyleyelim.

 

ATM’lerin Prag’daki kripto para alım ve satımını daha çok artıracağı beklense de bölge zaten kripto para hayranları ve girişimleriyle dolu. Prag; Crypto Anarchy Institute, Paralelní Polis ve ATM üreticisi General Bytes dahil birçok kripto para oluşumuna da ev sahipliği yapıyor.

General Bytes firması Dünya’daki Bitcoin ATM’lerinin yüzde 27’sini üretmiş durumda. Çek hükümetinin kripto paralara karşı nispeten olumlu tutumu ve henüz dijital paralarla ilgili bir regülasyon yapmamış olması da bu konuda önemli faktörler.

Aşağıda Çekya’daki Bitcoin ATM’lerinin haritasını görebilirsiniz:

Bu 10 yeni ATM ile birlikte Çekya, 27 tanesi Prag’da olmak üzere 46. Bitcoin ATM’sine sahip oldu.

 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Türk Borsasından Çalınan 17 Milyon TL Değerinde Bitcoin İade Edildi Türkiye’nin en büyük borsalarından birisinin sahibi olan Yasin O.’dan 17 milyon TL değerinde Bitcoin çalındıktan sonra, siber saldırıyı gerçekleştirenlerden birisi yakalandı. Ekip üyelerinden birisinin yakalanması ile 17 milyon TL iade edildi, Yasin O. da şikayetini geri aldı....
Serkan Eser 28 Mayıs 2018