Reklamı kapat

Axie Infinity Düşüşte, Ancak Bu Oyun Coinleri 10 Kat Artabilir

Kriptokoin
Kriptokoin 7 gün önce
3 görüntülenme
Axie Infinity Düşüşte, Ancak Bu Oyun Coinleri 10 Kat Artabilir

Kripto sektörü her geçen gün yeni proje ve ürünleri blok zincir teknolojisi ile buluşturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz senelerde bazı oyunlar da blok zincir teknolojisi ile desteklenmeye başladı ve çok büyük ilgi gördü. Bu tarzın öncülerinden Axie Infinity tüm kullanıcılar arasında büyük yankı uyandırarak erken dönem yatırımcılarına hatırı sayılır miktarlarda kazanç getirmeyi başardı.

Her geçen gün yeni kripto para oyunları piyasaya sürülmeye devam ediyor fakat hepsinin başarılı olduğunu söyleyemeyiz. Fakat aralarından whitepaperi sağlam ve proje ekibinin güçlü olduğu oyun coinlerine erken dönemlerde yapılan yatırımlar kullanıcılarına iyi kazançlar sağlayabilirler. 

Axie Infinity devasa hacmine ve uzun süredir sektörde olmasına rağmen artık düşüş trendine geçti. Bu kripto oyun projesinin yatırımcıları da düşüş trendi ile birlikte erken dönemde yatırım yapabilecekleri yeni oyun coinleri aramaya çoktan başladılar. Bu düşüşün ana sebebi genel kripto sektörünün düşüşünden kaynaklanan görüşler var olsa da bizim fikrimiz, projenin kripto oyununa yeteri kadar güncelleme getirmemesidir.

Birçok kripto uzmanın son dönemlerde kripto oyun alanında ilgi odağı olan iki proje diğerlerinden daha ön planda duruyor. Bu projeler yakın zaman içerisinde sektöre giriş yaptı ve yatırımcılar bu oyun coinlerinin 10 kat değer kazanacağı konusunda görüş birliği içerisinde. Calvaria bu iki gözde projelerden birisi ve onu başarılı ön satışıyla haber bültenlerinin favorisi hale gelen Tamadoge takip ediyor.

Axie Infinity Fiyat Tahminleri

Kripto oyun sektörüne güçlü bir giriş yapan ve yatırımcılarına iyi kazançlar sağlayan Axie Infinity projesi uzun bir süre boyunca liderliğini birçok rakibine karşı korumayı başardı. Gerek arkasındaki topluluk gerek sektöre getirdiği solukla adından sıkça söz ettirerek büyümesini sürdürdü. 

Bu uzun soluklu süreçte yükseliş trendi güçlü olarak devam etse de artık Axie Infinity fiyatı yaşadığı sert düşüşten dolayı eski popüler günlerine doğru geçemediğini görüyoruz. Bu durumda sektöre getirdiği yenilikler ve kullanıcı sayısı itibariyle eski gücünü kaybetse de uzun bir süre şu an sıkıştığı alandan bir sıçrama yapması beklenmiyor. Uzmanların büyük çoğunluğu da yaptığı Axie Infinity fiyat tahmini içerisinde yükseliş beklemediğini belirtelim.

Oyun Coinleri Kazanç Getirir mi?

Piyasaya sürüldüğü gün itibariyle birçok kaliteli oyun projesi erken dönem yatırımcılarına iyi miktarlarda kazanç getirmeyi başardı. Tabii ki bu her oyun projesi için geçerli olmasa da adından sıkça söz ettiren Axie Infinity gibi projelerin coinleri bu alana ilgi duyan herkes tarafından bilinen bir konuma yerleşti. Oyun coinlerinden kazanç sağlamanın en doğru yanı bu projelere erken dönemlerde yatırıma başlamak ve sıkı bir şekilde yeni özellikleri takip etmekten geçiyor. 

Oyun Coinleri Ne İşe Yarıyor?

Kripto oyun projelerinin yerel coinleri artık OKX gibi güçlü borsalarda listelenerek dünya çapında yatırımcılar ile buluşmaya başladı. Yukarıda bahsettiğimiz projelerden Tamadoge’nin yerel kripto para birimi olan TAMA’de OKX borsasında listelenerek yatırımcıları için güçlü bir hamle yaptı.

Temel olarak oyun coinleri kullanıcıların bu oyunlardaki özelliklere erişmesini sağlayan, kendi ekonomi yapısına sahip, borsalarda alım satımı yapılabilen ve oyun içi gücünüzü artırmaya, etkinliklere katılmaya yarayan coinlerdir. Kripto oyun projeleri belli görevler ve savaşlar karşılığında etkinliklere katılan yatırımcılarına bu coinlerden oluşan ödüller sunmaktadır. Birçok kullanıcı işine yarayacak miktarda kripto oyun coinlerini elinde tutup geri kalan kısmını çeşitli platformlarda USDT gibi birimlere çevirerek kâr elde etmeye çalışırlar. 

Oyun Coinleri 10 Kat Değer Kazanabilir mi?

Bu soruya yanıtımız tek bir kelimeyle, evet. 10 kat değer artışı mümkün olacaktır. Hatta bazı durumlarda kaliteli kripto oyun projeleri çok daha fazla fiyat artışı yakalayabiliyor. Gelecek vadeden ve 10 kat değer kazanması beklenen Calvaria ve Tamadoge projeleri de günümüzde yatırım yapılabilecek en iyi projelerden bazılardır. O halde gelin bu kripto oyun projelerine yakından göz atalım.

1. Calvaria 

Calvaria yüzbinlerce oyun severin başından kalkamadığı bir tarz olan kart oyunlarını blok zincir teknolojisine yeni bir soluk olarak getirmeyi başardı. Oyun NFT kart oyunu olarak tanıtımını yaptı ve kısa bir süre içerisinde çok popüler hale geldi. Calvaria içerisinde oyna-kazan metoduyla ilerleyen bu altyapı kullanıcılarına projenin yerel kripto para birimi olan RIA tokenlar ile ödüllerini dağıtıyor. RIA token sahipleri hem oyun içerisindeki etkinliklere katılma şansına sahip hem de projenin gidişatı ve geliştirmeleri ile alakalı da karar mekanizmalarına katılım hakkı elde ediyorlar.

Calvaria ekosisteminde RIA token kazanmanın tek yolu NFT’lerinizi geliştirip rakiplerle mücadele etmek değil. Platform ayrıca kullanıcılarına token kazanmalarına olanak sağlayan bir staking havuzu da sunuyor. Calvaria içerisinde gerçekleşen oyun içi satın alımların %10 oranı bu staking havuzlarına geçiyor ve bu da uzun soluklu bir ödül kazanç sistemini bizlere sunuyor.

Makaleyi yazdığımız tarih itibariyle ön satışının ilk 3 aşamasında yüksek başarı sağlayan proje şu an 4. aşamasını da bitirmek üzere. Şu anki ön satış rakamları 1 USDT = 40 RIA token olarak şekillense de oyunun tam sürümü ve farklı borsalarda listelenmesi ile birlikte bu fiyatların 10 kat artabileceği profesyonel kripto oyun yatırımcıları arasında sıkça dile getiriliyor. Calvaria kripto oyun projesine yatırım yapmak isteyen kullanıcılar bu işlemlerini Calvaria’nin resmi internet sitesi üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

2. Tamadoge

Kendine ait metaverse evreni Tamaverse ile piyasaya giriş yapan kripto oyun projesi Tamadoge’nin yerel kripto para birimi TAMA coinler ön satışında büyük yankı uyandıran bir hızda tükendi ve hemen arkasından ünlü OKX kripto para borsasında listelenmeyi başardı. 

Bu kripto oyun projesi kullanıcılarına Tamaverse evreninde kendi NFT evcil hayvanlarını yetiştirmelerine olanak sağlıyor. TAMA tokenlar ile NFT evcil hayvanınızı geliştirebilir, güçlendirebilir ve rakiplerinizle mücadele etmeye hazır hale getirebilirsiniz. Ayrıca, tamadoge evreninde günlük ve haftalık etkinliklere katılarak TAMA token kazanma şansınız da bulunuyor. 

TAMA tokenlar sınırlı arza sahip olması sebebiyle hem oyun içerisinde hem de listelendiği borsalarda zamanla değerini arttırma şansına sahip. Ayrıca harcanan TAMA tokenlerin %5’i yakıldığından dolayı bu sınırlı arz deflasyonist bir yapıda ilerliyor. Bu da birçok yatırımcının Tamadoge için beklentisini en az 10 kat fiyat artışı olarak konumlandırıyor. 

Deflasyonist, kısaca arzın sürekli düşeceğine işaret eder yani yapacağın her bir TAMA tokeni alım satım işleminde belli bir miktar Tamadoge yakılır. Bu da arzı düşüreceğinden ters orantılı olacak şekilde TAMA’nın piyasa değerini arttırır.

Gelecekte Tamaverse evreninin tamamlanması ve Arcade oyunlar özelliğinin de projeye entegre olmasıyla birlikte popülerliğini koruyacak olan Tamadoge ayrıca yakın zamanda LBank ve Bitget borsalarında listelendi. Ek olarak geliştirme ekibinin Binance gibi güçlü bir borsada listelenmesi için çalışmalara başladığını da belirtti. Bu yenilikçi projeye erken dönemde yatırım yapmak elde edilecek kazanç oranlarını artırabileceği için geç kalmadan TAMA token sahibi olmak iyi bir fikir olabilir.

Özet

Kripto oyun projelerini yarattığı büyük hacimler ve ulaştığı oyuncu sayılarıyla adından uzun süreler söz ettirmeye devam edecektir. Axie Infinity gibi bu alanın öncü projeleri belirli oranlarda yarattığı kazanç dalgası sonrası düşüşe geçtiği için yatırımcılar yeni parlayan yıldızları radarına almak için araştırmalarını sıkı bir takiple gerçekleştiriyor. Erken dönem yapılacak yatırımların geri dönüşlerinin iyi olduğu bilinen bir gerçek olarak önümüzde duruyor.

Her kripto oyun projesi iyi bir gelecek vadetmesi de Calvaria ve Tamadoge projeleri bu kategoride değiller. Şimdiden kripto oyun sektörünün en popüler projeleri haline geldiler ve gelecekte 10 kat ve daha fazla bir değer artışı beklentisi çok yüksek durumda. Her iki projenin de altyapısı ve vadettikleri başarılı ürünlerden oluşurken ön satış aşamalarında da başarılı bir ilerleyiş sergilediklerini notlarımız arasına eklememiz gerekiyor.

Sorumluluk reddi: Bu bir sponsorlu içerik ve basın bülteni olup burada yazılanlar Kriptokoin.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır. Kaldıraçlı işlemlerde ve kripto para yatırımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Altın Fiyatları İçin 5 Son Dakika Tahmini: Bu Seviyeler Görülebilir!
Altın Fiyatları İçin 5 Son Dakika Tahmini: Bu Seviyeler Görülebilir! Altın fiyatları, doların gerilemesiyle birlikte Salı günü yükseldi. Kıymetli metal piyasasında spekülatif pozisyonlar, son haftalarda ayı eğilimini önemli ölçüde azalttı. Çünkü, hedge fonları çoğunlukla short bahislerini kapattı. Bununla birlikte, piyasa, sürekli bir ralli için hala boğaların yeterli...
Vural Erkan 7 gün önce