Axie Infinity’in Yükselişi Durdurulamıyor: AXS Fiyatı 23.900 Yaptı!

111807323 l scaled 1
111807323 l scaled 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, savaş temalı NFT oyunu Axie Infinity’nin geliştirme ekibi, AXS’i ve oyunu erkenden benimseyenler için 60 milyon dolarlık airdrop gerçekleştirdi. Ayrıca yıllık yüzde 385’e varan getiri yüzdesi ile staking özellikleri ekledi. Pokémon’dan ilham alan oyun için yaratılan yönetişim tokenı, bu haberlerle yükseliş yaşadı. 2021 yılına 0.5 dolar seviyelerinden giren AXS fiyatı, 2 Ekim’de 120 dolara ulaştı ve yüzde 23.900’lük bir yükseliş kaydetti. Kriptokoin.com olarak AXS fiyatını yükselten gelişmeleri inceliyoruz…

AXS fiyatı sert yükseldi: İşte detaylar

Yükseliş, Cuma günü başladı ve dün sabaha kadar devam etti. Tek bir AXS tokenının fiyatı, bugün 119.92 dolarda zirve yaptı. CryptoSlam’den alınan verilere göre, NFT’lerin satışları geçen hafta yüzde 10 düşmesine rağmen geçen gün yüzde 50 arttı. Şimdiye kadar, sahipleri, AXS olarak 1,17 milyar dolar pay aldı. Daha az kişi AXS tokenlarını kullanırsa faiz oranı artar. Oran, bu yazının yazıldığı tarihten itibaren yıllık yüzde 226’ya düşmüştür.

AXS İçin Tahminlerini Verdi

Axie Infinity, oyuncuların savaşları kazanarak, görevleri tamamlayarak ve NFT’leri takas ederek AXS tokenları ve değerli NFT’ler kazanabilecekleri “kazanmak için oyna” adlı bir mekanizmayı popüler hale getirdi. Sadece oyunu oynamaya başlamak için yeterli sayıda yaratık satın almak için şu anda 1.000 doların üzerinde bir meblağ harcanması gerekse de, Axie Infinity, doğru NFT’ler ile işlem yapıldığı takdirde insanların kiralarını ve diğer bazı giderlerini karşılayabileceği gelişmekte olan ekonomilerde popüler.

Axie Infinity, oyun şirketleri arasında devleşti

Messari’nin yakın zamanda yaptığı araştırma, Axie Infinity’nin piyasa değerini 29.9 milyar dolar olarak belirledi. Bu miktar Axie Infinity’i; Activision Blizzard, Nintendo, Roblox ve Electronic Arts’tan sonra beşinci en büyük video oyun şirketi haline getiriyor. Oyuncular için de çekici olan şey, AXS’nin bir yönetişim tokenı olmasıdır; bu, token sahiplerinin oyunun gelişimine dair kararlarda oy kullanmak için AXS’lerini stake edebilecekleri anlamına gelir. En büyük pay sahipleri ne olacağına hala eninde sonunda karar verse de, bu, birçoğu için kooperatife ait bir şirkette hisse sahibi olmaya benzer.

Bazı insanlar airdrop sonucu yüz binlerce AXS aldı. Bir trader, 189.314 dolarlık AXS tokenını airdrop sonucu aldıklarını tweetledi. “Şimdiye kadar aldığımız en büyük airdrop. @AxieInfinity’e teşekkür ederiz” dediler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Axie Infinity’in Yükselişi Durdurulamıyor: AXS Fiyatı 23.900 Yaptı!