Analist: Ayı Piyasasının En Değerli Taşları Bu 5 Altcoin!

Serkan Eser
Serkan Eser 29 Haziran 2022
1 görüntülenme
Binance A donde se dirigen Bitcoin y las altcoins 1

Muhtemelen daha önce yatırımcıların paralarının çoğunu boğa piyasalarında değil ayı piyasalarında kazandıklarını duymuşsunuzdur. Bunun birkaç nedeni var: Altcoin satışları arttığında düşük fiyattan almak ve beklemek. Ardından ise gelecek vaat eden projeler bulmak. Bu makaledeki odak noktamız olacak.

Ayı piyasasının en değerli 5 altcoin projesi

Popüler bir analist, ayı piyasasında en çok gelecek vaat eden 5 altcoin projesini açıkladı. Listede altcoin’ler, Metaverse, oyun, katman-2 çözümü, gizlilik ve borsa ile ilgili. İşte detaylar.

altcoin

1. Polygon

İlk altcoin, popüler Ethereum katman-2 çözümü Polygon (MATIC). Proje, Ethereum ağının varlığını en uzun süredir koruyan yan zinciri olma ünvanını taşıyor. Polygon, çok sayıda yatırımcı güvenine sahip. Proje, ayı piyasası sırasında 450 milyon dolar topladı. Bu iki anlama geliyor. İlki Polygon’un güvenilir olduğu için yatırımcı sadakati kazanması. İkincisi ise, ayı piyasasında hayatta kalmasını sağlayacak rezerve sahip olması. Projenin arkasındaki ekip, yakın zamanda “Polygon ID” isimli bir dijital kimlik çıkarttı. Bu, projenin gelecekte daha fazla büyümesini sağlayabilecek bir gelişme. Son olarak MATIC’in hermez hizmetinin kripto alanında önde gelen zk-SNARKS hizmetlerinden biri. SNARKS, sıfır bilgi kanıtı sunmasıyla tanınıyor.

2. Mina Protocol

Mina Protocol de diğer altcoin projesi Polygon gibi sıfır bilgi kanıtı alanında yer alıyor. Proje, Proof-of-Stake ağında sıfır bilgi kanıtlarını (zk) kullanıyor. Ayrıca akıllı sözleşmelerine de zk uyguluyor. Bu, verilerinizin tam sahibi olduğunuz anlamına gelir. Mina, yeni kullanıcılar için zincir etkinliğini doğrulamak için zk-SNARK’ları kullanarak kriptodaki en hafif Blockchain ünvanını da almaktadır. Tüm zincir sadece 22 kb’dir. Bunların yanında, Mina’yı en çok öne çıkaran özelliği kullanıcılarına yüksek gizlilik sunmasıdır. Protokolün yerel kripto para birimi olan MINA, yönetişim ve staking için kullanılmaktadır. Altcoin mevcut olarak FTX ve Three Arrows Capital tarafından desteklenmektedir.

3. Cronos

Cronos, popüler bir kripto para borsasıdır. Borsanın yerel tokeni ise CRO’dur. İnsanlar kripto para satın aldığı sürece borsa paralarının elbet yükseleceğini söylemek mantıklı olacaktır. Cronos’u diğer borsalardan ayıran en önemli özelliği sürekli gelişiyor olmasıdır. Proje, DeFi, NFT’ler ve değişim tekliflerini tamamlayan diğer hizmetlere doğru genişleyecek. Ayrıca, Singapur’daki önemli bir lisans yetkilisinden onay aldı ve100 milyon dolarlık yeni bir hızlandırma programı duyurdu. Son olarak, işe alımlarını artırıyorlar. Bunun sonucunda borsanın altcoin varlığının fiyatının yükselmesi muhtemel. Yazım sırasında CRO Kasım’ın yükseği 96,5 sentten şu anki 12,5 sente %80 oranında düştü. Buna göre, ATH’sine geri döndüğünü varsayarsak, 7 kat yükseliş anlamına geliyor.

4. Immutable X

Immutable X, Ethereum’daki NFT’ler için ilk ortaya çıkan katman-2 projesidir. NFT’leri ölçeklendirmek için oyun altyapısında liderdir. Oyun NFT’leri ticareti için büyük bir pazarları var. Disney, Marvel, Guild of Guardians, Illuvium ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok oyunu destekler veya bunlarla entegre olurlar. Son haberlere göre proje, yakın zamanda 500 milyon dolarlık geliştirici fonu başlattı. Fon, Web3 oyunlarının hızlandırılması ve geliştirilmesini destekleyecek. Platformun yerel altcoin varlığı IMX, son dönemde büyük darbe aldı. IMX, Kasım ayındaki en yüksek seviyesinden %90 düştü. Böylece, şu anda 88 sentten işlem görüyor. Kripto paraya yakın zamanda staking özelliği gelecek. Bunun ardından fiyatta bir yükseliş başlayabilir.

altcoin

5. Efinity

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Efinity, Polkadot ağındaki NFT’lerin zincirler arası taşınmasını sağlıyor. Proje, Polkadot’un 6. parachain’ini kazandı ve onunla birlikte çalışıyor. Ayrıca, son dönemdeki duyurularıyla önemli hamlelere imza attı. Bunlardan ilki yakın zamanda gelecek bir e-spor NFT pazarı. İkincisi yeni bir cüzdan. Üçüncüsü çok zincirli bir NFT pazarı. Tüm bu yeniliklerin piyasaya çıkmasıyla, altcoin varlığının fiyatı yükselişe geçebilir. Yazının yazıldığı sırada kripto para, bir yıl önce Ağustos ayındaki ATH’sinden %95 düşüşle 15 sentte işlem görüyor.

Altcoin Efinity

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

bitcoin trading gID 2.jpeg 1
Wall Street Şirketi, Bitcoin İçin Korkutan O Seviyeyi Bekliyor! Kripto para birimlerinde düşüş sürüyor. Lider kripto para birimi BTC’nin yaşadığı düşüşü altcoin’ler izliyor. Bununla birlikte Bitcoin, yakın zamanda korkulan 20 bin dolar seviyesinin altına düştü. Ancak daha sonra fiyatta bir yükseliş başladı. Aslında şu anda BTC,...
Serkan Eser 29 Haziran 2022