XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Ayı Piyasasında Hangi Altcoin’ler Alınmalı? İşte Liste!

0 görüntülenme

Ayı piyasası, kripto alanında bildiğimiz her şeyi değiştiriyor. Favori tokenlerimizin bazıları şimdi, geçmişteki fiyatlarına kıyasla yüzde 50 daha ucuza satışta. Yani ayı piyasası yeni altcoin projelerine yatırım yapmanın büyük bir kumar olduğunu kanıtlıyor. Bu piyasada yatırım yapmak, hiç şüphesiz zor bir deneyim ve sadece kripto alanını etkilemiyor. Forex, hisse senetleri, gayrimenkul, tahviller ve diğer sektörler gibi geleneksel piyasalar da ayı sezonundan zarar görüyor.

Kripto ayı piyasaları, geleneksel ayı piyasalarından daha değişken bir yapıyla kendini gösteriyor. Bunun nedeni, geleneksel pazarların yerleşikliğine karşın, kripto endüstrisinin nispeten yeni olmasıdır. Sonuç olarak, bu piyasada yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneriyoruz. Ancak uzman görüşünün, karar vermenize yardımcı olması mümkün. Bu nedenle Kriptokoin.com olarak, bir analistin “ayı piyasasında alınması gereken altcoin projeleri” listesini sizin için derledik. Ancak hangi kripto parayı satın alacağınıza karar vermeden önce, dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var.

Ayı Piyasasında Hangi Altcoin Alınmalı? İşte Liste!

Kısa vadeli mi yoksa uzun vadeli mi yatırım düşünüyorsunuz?

Ayı piyasası sıkıntılı olsa da nereye bakacağınızı biliyorsanız bazı kârlı seçenekler var. Uzun ve kısa seçeneklere bir göz atalım.

Kısa vadeli seçenekler

Bu ayı piyasasında kısa vadeli bir yatırım arıyorsanız, Stablecoin’ler en iyi seçeneğinizdir. Bunun gibi bir ayı piyasası sırasında stratejinizi yeniden tanımlamanız ve kârınızı garanti edebileceğinden emin olmanız gerekir. En iyi kripto kullanıcıları artık kısa vadede stablecoin’lere yatırım yapıyor. Bu varlıklar, insanlara fiyatında dalgalanma olmayan bir kripto varlıkta ödeme alma fırsatı sağlıyor. USCD veya USDT gibi fiat para destekli stablecoin’ler mükemmel kısa vadeli yatırımlardır. ABD doları gibi istikrarlı bir varlık tarafından desteklendikleri için daha düşük risk oranına sahiptirler. Buna karşın altcoin projeleri son derece riskli varlıklardır.

Uzun vadeli seçenekler

Bitcoin, düşüşünden bu yana çok fazla spekülasyona konu oldu. BTC şu anda 24,188 dolardan işlem görüyor. Bu sırada, önde gelen kripto para biriminin önceki en yüksek seviyesine geri dönmek için mücadele edeceğine dair işaretler var. Ancak tarih bize Bitcoin’in her ayı piyasasında hayatta kaldığını gösterdi. Bu nedenle birçok uzman, zaman çerçevesi bilinmemekle birlikte BTC’nin tekrar yükseleceğini tahmin ediyor. Bitcoin’in 2009’dan bu yana büyümesi, paranın teknolojik potansiyelini ortaya çıkardı.

Ayı piyasasına rağmen yatırımcılar, Bitcoin’in çoğu altcoin varlığından daha güvenli bir yatırım olduğunu öne sürüyor. Dahası, geleneksel yatırımcılar Bitcoin’in doların gelecekteki rakibi olacağına inanıyor. Rusya gibi ülkeler aktif olarak dolar tekelini kırmaya çalışıyor ve birçoğu Bitcoin’i en iyi seçenek olarak görüyor. Bitcoin’deki bu görünüm, geleceğini zaten garanti ediyor. Bu nedenle, ayı piyasası ne olursa olsun, Bitcoin geri dönecek ve yükselecektir.

Bu ayı piyasasında hangi altcoin projeleri güçlü kalacak?

Sürekli değişen ve belirsiz bir pazarda hangi kripto paraların değerli yatırım olduğunu belirlemek zor. Ancak bu altcoin varlıklarının değerinin 2022’de fırlayabileceğini düşünüyoruz.

Binance Coin (BNB)

BNB, Binance borsasının yerel kripto para birimidir. Bu ayı piyasası sırasında en hızlı büyüyen kriptolar arasında yer alıyor. Bu nedenle, piyasa boğa sezonuna döndüğünde lider bir rol alması mümkün. Ayrıca, altcoin varlığının devrim yaratmak için büyük bir potansiyeli var. Dolayısıyla uzman, buna yatırım yapmanın akıllıca bir finansal hareket olduğunu söylüyor. Binance borsasının büyümesi, BNB’nin yükselişinin temel nedenlerinden biridir. Birkaç Blockchain ve NFT oyunu, Binance’de çalışır. BNB, Ethereum ve Bitcoin gibi bir güvenlik tokeni olmayı hedefliyor.

altcoin BNB

Ayrıca, BNB genellikle Binance borsasında yerel bir hizmet tokeni olarak çalışır. Bu kripto paranın sahipleri, çeşitli komisyon indirimlerinden ve promosyon teşviklerinden yararlanır. Sonuç olarak, BNB ayı piyasasında hayatta kalma ve kazanç elde etme potansiyeline sahiptir. Öte yandan, BNB-USD çifti son zamanlarda en güçlülerden biri haline geldi. Bu da onu dolar değeri düşerken yatırımlar için akıllıca bir seçim haline getirme potansiyeli taşıyor. Ayrıca, bir yatırım olarak Bitcoin ve Ethereum’dan daha ucuz olmasıyla öne çıkıyor.

Polygon (MATIC)

Ethereum Layer-2 ölçekleme çözümü olan Polygon, son aylarda haberlerin merkezine yerleşti. Bunun nedeni Disney Accelerator programına katılmasıydı. Bu, Polygon’un eğlence dünyasında oynayacağı büyük bir rolün sinyalini veriyor. Ayrıca, MATIC’e sahip olmanın önemli bir yatırım olmasının birkaç nedeni vardır. Eylül ayında gerçekleşen Ethereum Merge, bunlar arasındaki en büyük nedendir. 

Yatırımcılar, Merge’den kazanç sağlaması muhtemel altcoin varlıkları arıyorlar ve MATIC tam olarak böyle bir kripto para. Polygon ayrıca yakın zamanda MATIC’in değerini ve kullanıcılar ve geliştiriciler için çekiciliğini artıracak önemli bir teknoloji yükseltmesini de duyurdu. Ethereum’da beklenen patlama ile MATIC iyi bir satın alma olacak gibi duruyor.

Zilliqa (ZIL)

Zilliqa’nın Metaverse dünyasına girmesi, özellikle tokeni ZIL’in sahipleri için büyük ödüller verdi. Altcoin, Zilliqa ekosisteminde bir teşvik ödülü ve bir ödeme kullanım örneği olarak hizmet ediyor. Metaverse alanı büyük beklentilere ve değer yükselişiyle öne çıkıyor. Bu nedenle, ZIL sahibi olmak oldukça kârlı olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Altcoin Satın Alma Fırsatı Sunuyor!
Danışmanlık Devi: Bu Altcoin Satın Alma Fırsatı Sunuyor! Danışmanlık devi The Fool’a göre bir altcoin projesi, yoğun biçimde satın alma sinyali veriyor. İşte nedeni ve kripto para için tahminler… Bu altcoin beklentilerle yükseliyor Kripto para tarihindeki en önemli olaylardan biri gerçekleşmek üzere. Ethereum geliştiricileri, Goerli...
Misafir Yazar 2 ay önce