Azuki NFT Coin Çıkardı: PBT Nedir, Neden Devrim Yapabilir?

Azuki NFT Coin Çıkardı: PBT Nedir, Neden Devrim Yapabilir?
Azuki NFT Coin Çıkardı: PBT Nedir, Neden Devrim Yapabilir?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Azuki, yeni ürünü Physical Backed Tokens (PBT)’in lansmanı ile web3 alanının derinliklerine dalıyor. Anime temalı NFT projesi, fiziksel öğeleri Ethereum Blockchain’indeki tokenlarla birleştirmenin ve gerçek hayattaki varlıkların on-chain sahipliğini sağlamanın bir yolunu buldu. Bu makalede, Azuki NFT coin projesi PBT’ye dair detayları paylaşacağız…

Azuki NFT coin: PBT nedir?

Physical Backed Token (PBT), fiziksel bir öğeyi Ethereum Blockchain’inde bir token ile bağlayan açık kaynaklı bir token standardıdır. PBT, markaların ve içerik oluşturucuların toplulukları için yeni nesil hikayeler ve deneyimler geliştirmelerini sağlar. Fiziksel bir nesneyi temsil eden bir token oluşturmak yeni bir şey değil. Ancak bu bağlantıyı nesnenin ömrü boyunca sürdürmek hala zor. PBT standardı, merkeziyetsiz bir kimlik doğrulaması ve fiziksel öğelerin tam sahipliğinin tamamen zincir üzerinde olmasını sağlar. Bunu, merkezi bir sunucu olmadan izler.  

Böylece, Physical Backed Token’lar (fiziksel destekli tokenlar) gerçek, güvenilir kimlik doğrulaması sunmakta. Herkes bu teknolojinin üzerinde kimlik doğrulama ve deneyimler oluşturma konusunda özgürdür. Hiç kimse nesnelerin mülkiyeti üzerinde münhasır haklara sahip değildir. Ayrıca, depo açık kaynaklıdır ve EIP gönderimi halihazırda devam etmektedir. Fiziksel ve dijital alan arasındaki çizgi bulanıklaşıyor. Azuki NFT’lerin arkasındaki ekip olan Chiryu, bunları birbirine bağlamak için yoğun bir şekilde çalışıyor.

Bean çipi nedir?

Bean çipi, yeni bir “scan-to-own” deneyimi sağlayan bir kriptografik çiptir. Kendi kendine asimetrik bir anahtar çifti oluşturan Blockchain Enabled Authentication Network (BEAN) çipi diyebileceğiniz şeydir.

Scan-to-own nedir?

Çipi telefonunuzla tarayarak bir PBT çıkarabilirsiniz veya farklı bir cüzdana aktarabilirsiniz. PBT, fiziksel nesnenin kimliğini doğrular ve onu, sahibinin tercih ettiği cüzdandaki bir tokena bağlar. Bu, fiziksel bir öğenin mevcut sahibinin aynı zamanda PBT’ye de sahip olmasını sağlar.

PBT aktarımı nasıl çalışır?

Fiziksel nesneler yeni bir sahibine satılır veya hediye edilirse, sonraki sahip aynı fiziksel nesneye sahip olmak için tarayabilir. Yalnızca tek bir scan ile, PBT’yi merkezi olmayan bir şekilde önceki sahibinden yeni sahibine aktarabilir.

Bitcoin'in Her Adımını Bilen Analistten Şaşırtan NFT Yorumu!

Azuki NFT coin için kullanım durumları nedir?

Şu anda PBT’ler aşağıdaki özellikler için kullanılabilir:

  • Ürünlerin merkeziyetsiz kimlik doğrulaması: Fiziksel bir öğenin kimliğini, yalnızca telefonunuzla tarayarak doğrulayın.
  • Fiziksel ürünlerin sahipliğinin kökeninin takibi: Öğenin geçmiş ve şimdiki sahiplerini kanıtlar. Markaların hedef kitleleri için ürün deneyimleri oluşturmasını sağlar.
  • Dijital deneyimler oluşturmak için fiziksel ürünlerin kullanımı: Bir tokena sahip olmak fiziksel ürünlerin kilidini açar. Fiziksel bir ürüne sahip olmak dijital deneyimlerin kilidini açar.

PBT, yeni deneyimler ve hikaye anlatımı için temel oluşturur. Sahip olarak, hem dijital hem de fiziksel dünyayı birleştirerek, ürünlerin ticaretini yapabilirsiniz. Ayrıca gerçek hayattaki görevlere katılan bir koleksiyon oluşturabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi NFT’ler, geçtiğimiz yıldan bu yana hacim açısından düşüş yaşıyor. Ancak bu durum, yeni projelerin veya ürünlerin ortaya çıkmasını engellemiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Azuki NFT Coin Çıkardı: PBT Nedir, Neden Devrim Yapabilir?