Dev Balina 31 Milyon Ripple’ı Bitstamp’a Boşalttı! “XRP Dump’ı Geliyor”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin.com – Whale Alert tarafından paylaşılan yeni bir tweette 31.300.000 Ripple (XRP) tokeninin bilinmeyen bir cüzdandan Bitstamp’a gönderildiği belirtiliyor. Söz konusu cüzdan, tepitlere göre bilinen bir Ripple cüzdanından aldığı milyonlarca kripto parayı piyasaya sattı.

Dev balina, Ripple cüzdanından aldığı milyonlarca kripto parayı piyasaya sattı

XRP topluluğundaki yoğun tartışmalara rağmen Ripple, XRP fiyatlarındaki son artıştan yararlanıyor ve uluslararası ödeme tokeninin satışlarına devam ediyor gibi görünüyor. Ripple topluluğu üyeleri, geçen yıl bu tür eylemler nedeniyle Ripple’ı bir hard forkla tehdit etti. Kriptokoin tarafından daha önce bildirildiği gibi, Ripple 2018’de XRP token satışlarından 533,7 milyon dolar kazandı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse daha sonra öfkeli XRP topluluğunu yatıştırmak için sorunu ele almak zorunda kaldı.

O zamandan beri, Ripple yatırımcıları şirketin XRP’yi piyasaya satmasını durdurmak için bir dilekçe başlatacak kadar ileri gittiler. Ancak şimdi Whale Alert tarafından verilen adrese bir göz atarak bazı ilginç sonuçlar görüyoruz. XRP adresi tweet içindedir: rKUy1Ew9VrA8YNm5ArgKup2E6iAwE1iMyC. Bu adres bugün Bitstamp’ın borsa cüzdanına yaklaşık 8,5 milyon dolar değerinde 31.300.000 XRP gönderdi. 28.01.2019’da aynı adres Ripple’dan 463.420.929,99 kripto para aldı.

Bu ayın başında, 19 milyon  XRP McCaleb’in cüzdanına taşındı

Son iki yılda ondan fazla kez, aynı cüzdan benzer milyonlarca XRP token satışını gerçekleştirdi. Bu kanıtlara bakılırsa, bu cüzdanın doğrudan Ripple veya Ripple’a çok yakın bir varlık tarafından kontrol edildiği anlaşılıyor. Jed McCaleb, 2013 yılına kadar Stellar’ı başlatmak için şirketten ayrılıncaya kadar Ripple’ın kurucu ortağı ve CTO’ydu. McCaleb, Ripple’ı yatırımcılarla bir anlaşmazlık içinde bıraktı, ancak kurucu rolünün bir parçası olarak 9,5 milyar XRP aldı.

Bu ayın başında, 19 milyon  tokenin McCaleb’in cüzdanına taşındığı bildirildi. Genel olarak, kurucu ortak 2014-2019 arasında 1 milyardan fazla XRP tokeni sattı. McCaleb, Ripple’dan ayrıldıktan sonra 2014 yılında elindeki XRP’leri birde piyasaya boşaltmasıyla ilgili endişeler dile getirildi. Sonuç olarak, Ripple ile McCaleb arasında bir anlaşma imzalandı.

Uzman görüşü: Ripple piyasaya XRP boşaltmaya devam edecek

Görünüşe göre McCaleb, anlaşma şartlarına göre bir milyar XRP’nin kilidini açtı. Bir diğer Ripple kurucu ortağı olan Chris Larsen’de 9,5 milyar XRP ödülünü aldı. Uzmanlara göre, XRP diğer paralardan daha iyi performans göstermeye ve fiyat artışına devam ederse, dev balinaların XRP satışları devam edebilir. Ripple CEO’su Garlinghouse geçtiğimiz günlerde Ripple’ın kriptonun Amazon’u olmaya çalıştığını söyledi.

Son Dakika Ripple Haberleri: Dev Borsalara Onmilyonlarca XRP Boşaltıldı, XRP’de Golden Cross Rüzgarı ve Daha Fazlası...

Bu yüzden uzmanlara göre, Ripple muhtemelen işini genişletmek için daha fazla sermayeye ihtiyaç duyacak ve piyasaya ilerleyen zamanlarda XRP boşaltmaya devam edecek.  Ripple’la ilgili diğer kritik haberler için “Son Dakika Ripple Haberleri: Dev Borsalara Onmilyonlarca XRP Boşaltıldı, XRP’de Golden Cross Rüzgarı ve Daha Fazlası…” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Dev Balina 31 Milyon Ripple’ı Bitstamp’a Boşalttı! “XRP Dump’ı Geliyor”