Ünlü Balina, Bu Altcoin’deki Short Pozisyonu Kapattı: Yükseliş mi Geliyor?

Ünlü Balina, Bu Altcoin’deki Short Pozisyonu Kapattı: Yükseliş mi Geliyor?
Ünlü Balina, Bu Altcoin’deki Short Pozisyonu Kapattı: Yükseliş mi Geliyor?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yakın zamanda yaşanan bir olayda, 0xSifu olarak bilinen Frog Nation’ın eski Mali İşler Müdürü, Synthetix’teki altcoin Ethereum short pozisyonu ile dikkat çekmişti.  Ancak zincir içi analiz uygulaması Watchers’ın verileri şu anda bu pozisyonun olmadığını gösteriyor. Watchers, 0xSifu’nun pozisyonunun kapatılmış olduğunu söylüyor. Bu gelişme kripto para topluluğunda dalgalanmalara yol açarak milyonlarca dolarlık short pozisyonun potansiyel tasfiyesine ilişkin endişeleri artırdı. İşte detaylar…

Altcoin projesinde short pozisyon kapandı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, 0xSifu, Synthetix kalıcı vadeli işlem sözleşmesini kullanarak Ethereum’un fiyatında yaklaşık 12,45 milyon dolar değerinde önemli bir kısa pozisyon almıştı. 0xSifu’nun pozisyonu için ortalama giriş fiyatı ETH başına 1.675 dolar oldu. Bu durum kripto para dünyasında önemli bir tartışmaya yol açtı. Ethereum’un değişken fiyat hareketleriyle birlikte, 0xSifu’nun pozisyonu, kripto para biriminin değerinin 2.020 dolara yükselmesi halinde tasfiye edilme riskiyle karşı karşıya. Kripto para ticaretinde tasfiye, kaldıraçlı bir pozisyonun belirli bir seviyeye yaklaştığında, genellikle daha fazla kaybı önlemek için otomatik olarak kapatılması anlamına gelir.

0xSifu’nun Synthetix’teki short pozisyonunun aniden kapatılması, birçok kişinin bu hareketin arkasındaki motivasyonları merak etmesine neden oldu. Potansiyel kayıpları önlemek için stratejik bir çıkış mıydı yoksa dış etkenler mi söz konusuydu? Altcoin topluluğu, duruma ışık tutmak için 0xSifu’nun adresindeki gelişmeleri izliyor. Genel olarak olası açıklamaları merakla bekliyor. Short pozisyon, söz konusu coinde düşüş olacağı beklentisiyle açılmakta. Yani 0xSifu artık ETH’de düşüş olmayacağını mı öne sürüyor?

Karmaşık alım satım işlemleri dikkat çekiyor

Bu hikaye aynı zamanda kripto para piyasasında kaldıraçlı alım satıma işaret ediyor. Özellikle, bununla ilişkili yüksek riskleri ve riskleri de hatırlatıyor. Önemli kârlar elde edilmekte. Ancak, 0xSifu’nun şu anda karşı karşıya olduğu hızlı kayıp tehlikesi de beraberinde geliyor. Ethereum topluluğu ve altcoin endüstrisi, nasıl gelişeceğini görmek için bu durumu yakından izliyor olacak. İster 0xSifu’nun pozisyonu kapalı kalmaya devam etsin, isterse piyasada başka sonuçlar ortaya çıksın, bu hikaye kripto piyasasının sürekli gelişen ve öngörülemez doğasının bir kanıtı. Bu arada, kripto para meraklıları, traderlar, 0xSifu’nun Synthetix’teki Ethereum short pozisyonunu inceliyor. Bununla ilgili ortaya çıkacak her türlü güncellemeye tepki vermeye hazır olmaya çalışıyorlar. Bu nedenle piyasaları dikkatli bir şekilde izlemeye devam edecekler.

İyimserlik Arttı! Bu Altcoin 2021 Hareketine Hazırlanıyor

Ethereum, merkezi olmayan uygulamaların (DApps) ve akıllı sözleşmelerin geliştirilmesini sağlamayı amaçlar. Bunun için oluşturulan merkezi olmayan bir Blockchain platformu ve kripto para birimidir. Altcoin, Vitalik Buterin tarafından 2013’ün sonlarında önerilmişti. Ayrıca 2014’ün başlarında geliştirilmeye başlanmış, ağ 30 Temmuz 2015’te yayına girmiştir. Ethereum’un birincil kripto para birimi Ether olarak adlandırılmakta, genellikle ETH olarak gösterilmekte. Hem bir altcoin hem de Ethereum ağındaki işlemler için bir ödeme aracı olarak hizmet eder.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Ünlü Balina, Bu Altcoin’deki Short Pozisyonu Kapattı: Yükseliş mi Geliyor?