Balina Borsalara Ethereum Yığıyor: Fiyat Tahminleri de Geldi!

Balina Borsalara Ethereum Yığıyor: Fiyat Tahminleri de Geldi!
Balina Borsalara Ethereum Yığıyor: Fiyat Tahminleri de Geldi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analitik platformu Lookonchain’in bildirdiğine göre Cumberland, borsalara yüklü miktarda Ethereum yatırdı. Bunun bir satışla sonuçlanması ETH fiyatı üzerinde bakı yaratabilir. Bu arada, lider altcoin için uzmanlar yıl sonu tahminlerini paylaştı. Bir kaçı, ETH fiyatının yıl sonundan önce artacağını tahmin ediyor. Ancak, bazıları altcoin’i sert rüzgarların da beklediğini belirtiyor.

Cumberland, OKX ve Coinbase’e ETH yığıyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasası haftaya düşük bir ivmeyle başladı. Lider kripto Bitcoin, 34 bin dolar seviyesini korumak için mücadele ediyor. Lider altcoin Ethereum ise 1.800 doların hemen altında seyrediyor. Bu da bazılarına göre bir geri çekilmenin habercisi olabilir. Bu gergin ortamda kripto yatırım şirketleri borsalara token transferiyle meşgul. On-chain analitik platformu Lookonchain, kripto yatırım şirketi Cumberland’in iki borsaya ETH yığdığını bildirdi. Bu bağlamda Lookonchain, şu paylaşımı yaptı:

Cumberland’in son 20 dakika içinde OKX ve Coinbase’e 12.000 ETH (21,5 milyon dolar) yatırdığını unutmayın.

Dmitry Noskov: Ethereum büyümesi hala mümkün

Bu gelişmelerin ortasında uzmanlar Ethereum için yıl sonu tahminlerini paylaştı. Kripto borsası StormGain’den Dmitry Noskov, kripto piyasasının 2024 Bitcoin halving’den önce zaten büyüme aşamasına geçtiğini söylüyor. Spot Bitcoin ETF’nin potansiyel onayıyla ilgili olumlu gelişmelerden bahsediyor. Bunun ETH dahil diğer kripto para birimlerini de destekleyeceğini belirtiyor. Bu bağlamda Noskov, şu öngörüsünü açıklıyor:

Kripto para piyasasının şu anda yıl sonuna kadar devam edebilecek bir büyüme dalgasında olduğunu söyleyebiliriz. Yeni yıldan önce Ethereum için hedef 1.800-1.900 dolar olabilir. Ayrıca psikolojik seviye olan 2.000 doları da aşabilir.

Ethereum
ETH fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

Ilya Shirokov: ETH, BTC’den daha cazip bir yatırım

CPO 1ex Trading Board’dan Ilya Shirokov, Ethereum’un yatırım beklentilerinin Bitcoin’den daha cazip olduğunu düşünüyor. Bu doğrultuda Shirokov, şu açıklamayı yapıyor:

Ethereum son zamanlarda Bitcoin’e göre değerinde pozisyon almaya başladı. ETH/BTC’ye bakacak olursak, ETH’nin BTC’ye olan fiyat oranı son zamanlarda 0,05 ile 0,056 arasındaki bölgeyi işgal etti. Bu güçlü oran, ETH’nin yakında BTC’ye göre büyüyebileceğini ve Bitcoin’den daha cazip bir yatırım seçeneği haline gelebileceğini gösteriyor.

Bybit uzmanına göre Ethereum fiyatı baskı altında

Bölgesel Bybit direktörü Alexandra Cheriot, Amerikalı düzenleyicilerin kripto para birimlerinin statüsünü henüz belirlemediğine işaret ederek coşkuyu azaltıyor. Netlik olmaması, ETH’nin SEC’in kayıtsız menkul kıymetler listesine eklenebileceği anlamına geliyor. Bu arada bazıları, daha önce ETH geliştiricilerini, projeyi kurtarmak için SEC’e rüşvet vermekle suçlamıştı. Cheriot ayrıca ETH’nin Bitcoin’i ne kadar yakından takip ettiğini de belirtiyor. Sonuç olarak, ETH’nin yıl sonundaki fiyatı pekâlâ Bitcoin’e bağlı olabilir.

Ethereum

Boğa katalizörü olmadan iki olası senaryo

FINMIR piyasasının finansal analisti Pavel Sokol da ETH tahminlerini paylaşıyor. Sokol, diğer tüm spekülatif ürünler gibi Ethereum (ETH)’nin de proje içi haberlerden ve spot Bitcoin ETF’sinin onaylanması gibi makro anlatılardan etkilendiğini kabul ediyor. Ancak en önemlisi, varlığın davranışı dünya piyasalarındaki risk iştahına ve likidite seviyelerine bağlı olacak. Bunlar büyük küresel ekonomilerdeki yavaşlamalardan, Fed politikalarındaki U dönüşünden ve ABD’deki durgunluk potansiyelinden etkilenecek. Sokol, gerçek bir büyüme katalizörünün yokluğunda ETH’nin iki yoldan birini izleyebileceğini söylüyor:

  • Yeni yıla kadar 1.500-2.200 dolar arasında yükselen aralıkta konsolidasyon.
  • Yaklaşık 800 dolarlık bir fiyat düşüşü. Bunun gerçekleşmesi için fiyatın 1.470 doların altına düşmesi gerekiyor.

Uzmana göre, teknik analiz Kasım 2021 ile Kasım 2022 arasında ETH’nin fiyatındaki düşüşten bu yana büyük bir yükselen düzeltme olduğunu ortaya koyuyor. Bu düzeltme doğrultusunda, Ethereum fiyatının 2.200 ila 2.500 dolar arasına yükselmesi mümkün. Ancak fiyat, olumlu piyasa faktörlerine rağmen bu seviyeleri koruyamazsa, 800 doların altına düşecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Balina Borsalara Ethereum Yığıyor: Fiyat Tahminleri de Geldi!