Balina Binance’deki Bu 2 Altcoin İçin Geldi: Torbalarca Aldı!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
812 görüntülenme
Balina Binance'deki Bu 2 Altcoin İçin Geldi: Torbalarca Aldı!

Kripto analitik platformu Lookonchain, bir balinanın Binance’ten 475 bin LDO token satın aldığını tweetledi. Analiste göre, boğalar ayılarla dişe diş mücadele ederken altcoin her iki yönde de hareket edebilir. Bu arada Whale Alert, Binance borsasından soğuk bir kripto cüzdanı olabilecek bir adrese yüklü miktarda Dogecoin (DOGE) çekildiğini bildirdi.

Balina, çılgınca LDO satın aldı! Altcoin fiyatına etkisi nasıl olur?

Bir kripto analiz platformu olan Lookonchain, bir balinanın Binance’ten 1,24 milyon dolar değerinde 474.527 Lido DAO Token (LDO) satın aldığını bildirdi. Bu arada bunun, balinanın gün içinde LDO tokenlerini ikinci kez satın alması olduğunu belirtmek gerekiyor.

Şu anda balina, ortalama maliyeti yaklaşık 2,49 dolar ve yaklaşık 2,58 milyon dolar değişken kâr ile 39,38 milyon dolar değerinde 14,8 milyon LDO’ya sahip.

Kripto analisti Chryzano Ariston, LDO’nun teknik resminde gördüklerini şu şekilde aktarıyor. Aşağıdaki LDO/USDT grafiğine bakıldığında, LDO’nun balina aktivitesinden sonra zorlu 50 günlük MA’yı (turuncu) kırmayı başardığı görülebilir. Ancak artışın sadece balinalara uygulanması önyargılı olacaktır.

Altcoin
LDO 1 saatlik grafik / Kaynak: Tradingview

Nedeni ne olursa olsun, LDO %4,19 artarak 2,548 dolardan 2,658 dolara ulaştı. Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, LDO yükseliş flamasında dalgalanıyor. Ancak fiyatları üst Bollinger’e dokunduğundan, piyasa LDO’nun izini sürdü. Basın zamanı itibariyle, LDO orta çizgiye yakın işlem görüyor, ancak satın alan balinaların LDO’yu açık piyasaya sürmesi durumunda nasıl tepki vereceğini görmek ilginç olurdu.

Bu arada, aşağıdaki LDO günlük grafiğine bakıldığında, tokenin yaklaşık iki aylık bir süre içinde yaklaşık %271 değer kazandığını görebiliriz. Şu an itibariyle, LDO konsolide olurken boğalar ayılarla dişe diş mücadele ediyor. Ancak, token düşük Bollinger’a dokundu. Bu nedenle piyasanın fiyatları düzeltmesini bekleyebiliriz ve LDO yükselebilir.

Altcoin
LDO 1 günlük grafik / Kaynak: Tradingview

Piyasa LDO fiyatlarını düzeltirse ve orta çizgiye yükselirse, bu, scalpers ve gün içi traderların long pozisyon açmaları için mükemmel bir fırsat olacaktır. RSI göstergesi 46.96’da ve yatay eksene paralel konumlandırılmış, dolayısıyla nötr ve trend güçlü. Bununla birlikte, LDO’yu satın alan balina onu açık piyasaya atarsa, o zaman token Destek 1’e kadar düşebilir. Bu düşüş bir dalgalanma etkisi yaratabilir ve kitleler LDO’yu satarak fiyatları daha da düşürebilir. Bu nedenle, traderlar, göstergelerin tahmin edemediği faktörler köşede pusuya yattığından, zamanın bu aşamasında tetikte olmalı.

Balina 67 milyon DOGE satın aldı

Whale Alert kripto takipçisi tarafından yayınlanan bir tweet’e göre, Binance borsasından soğuk bir kripto cüzdanı olabilecek bir adrese yüklü miktarda Dogecoin (DOGE) çekildi. Bu arada altcoin, günlük bazda %1,1 kayıpla yaklaşık 0,074 dolardan işlem görüyor. Bahsi geçen izleyici tarafından sağlanan veriler, yaklaşık sekiz saat önce isimsiz bir balinanın toplam 67.455.315 DOGE geri çektiğini gösteriyor. Balina, DOGE’nin bu parçası için 5.097.050 dolar ödedi.

Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere, DogeWhaleAlert takipçisi ‘Haftalık Balina İzleme’sinde, geçen hafta balinaların toplam 1.880.918.570 DOGE taşıdığını paylaştı. Bu mem coin miktarı 148.938.207 dolara eşdeğer. Bu devasa miktardaki DOGE, her biri 5 milyon DOGE veya daha fazlasını taşıyan 116 işlemde transfer edildi.

Robinhood milyarlarca DOGE’ye sahip ve DOGE, Kucoin’de ilk 10’a giriyor

DogeWhaleAlert’a göre, popüler trade uygulaması Robinhood şu anda dolaşımdaki toplam DOGE miktarının %24,25’ini elinde tutuyor. Bu, 2.515.849.956 dolar değerindeki 33.562.118.378 DOGE’ye eşdeğer.

Bu arada, son yedi gün içinde Haftalık Arama Popülerliğine göre Kucoin’de ilk 10 altcoin listesine giren Dogecoin’in popülaritesi artıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.Today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Analistlerden SHIB ve Bu 4 Altcoin İçin Düşüş Uyarısı!
Analistlerden SHIB ve Bu 4 Altcoin İçin Düşüş Uyarısı! Kripto analist Filip L’ye göre, Polkadot (DOT) boğaları kripto kargaşasında diz çöktü. Analist ayrıca, iki altcoin için daha düşüş öngörüyor. Analist Akash Girimath ise  Fantom (FTM) fiyatında bir çöküş olacağını söylüyor. Son olarak analist Aaryamann Shrivastava, Shiba...
Vural Erkan 2 hafta önce