Kurumsal Balina, Bu Altcoin’i Coinbase’de Satıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 1 hafta önce
457 görüntülenme
Balina, Bu Altcoin Projesini Coinbase'de Satıyor

Geçen yıl iflas eden kurumsal balinalardan biri olan Voyager, altcoin rezervlerinden milyonlarca doları Coinbase cüzdanına aktarmaya başladı.

Voyager, 27 milyon dolarlık altcoin portföyünü Coinbase’e taşıyor

PeckShieldAlert’in on-chain verilerine göre, geçen yıl Terra çöküşünden sonra iflas eden kripto şirketi Voyager, Coinbase cüzdanına 27,7 milyon doların üzerinde kripto para aktardı. Veriler, Voyager etiketli adresler tarafından taşınan altcoin’ler arasında değeri 3 milyon doları aşan 270 milyar SHIB olduğunu gösteriyor.

Coinbase’e taşınan diğer altcoin’ler arasında, 19 milyon dolar değerinde 17.000 Ethereum (ETH) ve 5 milyon doların üzerinde değere sahip 12 milyon Voyager Token (VGX) bulunuyordu.

Coinbase transferi fiyatların zirve yaptığı dönemde geldi

Yatırımcılar genellikle varlıklarını satmak istediklerinde borsalara taşırlar. On-chain analitik firması Lookonchain, iflas etmiş şirketin geçen aydan bu yana varlıklarının bir kısmını Coinbase aracılığıyla satıyor olabileceği sonucuna vardığından, Voyager büyük olasılıkla borsaya gönderdiği son altcoin’leri de nakde çevirecek.

Görünüşe göre Voyager, Shiba Inu satışını bu sefer yerel bir zirvede gerçekleşecek şekilde zamanladı. SHIB şu anda 14 Mart rallisinde çift haneli yükseldikten sonra 0,00001169-0,00001189 dolar bölgesine ilerliyor. Kriptokoin.com olarak Voyager’in son haftalarda yaptığı satışlarla SHIB fiyatını baskıladığını aktarmıştık.

SHIB fiyatı Shibarium lansmanıyla ayakta kalmaya çalışıyor

On-chain veriler, Voyager’in 27 milyon dolarlık altcoin portföyünü Coinbase’e taşıdığı esnada, Shiba Inu topluluğunun yaklaşık yarım milyar tokeni ölü cüzdana gönderdiğini gösteriyor. PuppyNet adlı Shibarium beta testnet’in hafta sonu piyasaya sürülmesinden sonra yüklü miktarda SHIB dolaşımdan kalıcı olarak kaldırıldı.

Pazartesi günü, Shiba’nın baş geliştiricisi Shytoshi Kusama’nın merakla beklenen PuppyNet’in yayınlandığını duyurmasından sadece iki gün sonra, Shiba Inu’nun yanma oranı %2.452 arttı. O zamanlar 24 saat içinde toplam 602,5 milyon meme token dolaşımdan kaldırıldı.

Ek olarak, Shytoshi Kusama ahfta sonu yaptığı bir duyuruda, SHIB’nin her bir işlemle birlikte Shibarium’da yakılacağını doğruladı. Duyuruya göre BONE olarak ödenen ücretlerin bir kısmı Shiba Inu’ya dönüştürülecek ve ardından ölü cüzdanlara gönderilecek. Bu haber yatırımcıların uzun süredir beklediği SHIB fiyatının arkasındaki en önemli katalizörlerden biriydi.

SHIB fiyatı ne durumda?

SHIB fiyatı 14 Mart’taki çift haneli rallinin ardından bugün %4 civarında düşüyor. Aşağı yönlü ivme piyasa geneline hakimdi, ancak kötü haber, Shiba’nın hala haftalık kazancını kırmızı tutması. Karşılaştırma için, aynı zaman diliminde BTC ve ETH %10 civarında yeşilde işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance 6 Altcoin Ralli Ateşini Yaktı
Dikkat: Binance’deki Bu 6 Altcoin Ralli Ateşini Yaktı! Altcoin piyasası, ABD’de enflasyon yıllık bazda 8 defa üst üste gerileme kaydederken 14 Mart’ı çift haneli ralliyle sonlandırdı. Bitcoin’in 26.400 dolara varan %18’lik koşusu, Binance listeli en büyük altcoin’lerde boğa formasyonu şekillendirdi. Bu hafta izlenecek boğa sinyali...
Buğra Çağlar 1 hafta önce