En Büyük 1.000 Balina, MANA ve Bu 7 Altcoini Avlıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
1.352 görüntülenme
Balina, MANA ve Bu 7 Altcoini Avlıyor

Balina izleme botu WhaleStats, en büyük Ethereum balinalarının son günlerde hangi coin’lerle meşgul olduğunu aydınlattı. Veriler, SHIB’nin hala favori balina yatırımı olduğunu gösterirken MANA ve bu altcoin’lerde balina cüzdanlarını dolduruyor.

En büyük 1.000 ETH balinası, SHIB, MANA ve BEST’i tercih ediyor

WhaleStats istatistikleri, büyük kripto yatırımcıları arasında popüler olan Shiba Inu’nun (SHIB), son zamanlarda ilgi görmeye devam ettiğini ortaya koydu. 2 Mart itibariyle, Ethereum ağındaki ilk 1.000 kripto balinasının ortalama 619 milyon dolardan fazla SHIB tutuyordu.

İlginç bir şekilde, 619 milyon dolarlık balina yatırımı, ETH balinalarının sahip olduğu altcoinlerin yalnızca yaklaşık %10’unu temsil ediyor, çünkü çoğu büyük yatırımcının şu anda portföylerinde yüklü miktarda stablecoin var. Spesifik olarak, ilk 1.000 ETH balinası, ortalama olarak 1,06 milyar doların üzerinde USDC ve 808 milyon USDT tutuyor.

Genel tabloda, 2 Mart itibariyle en büyük 1.000 Ethereum balinasının cüzdanlarını dolduran kripto para birimleri şu şekilde:

  1. Shiba Inu (SHIB): 619,4 milyon dolar
  2. Polygon (MATIC): 170,5 milyon dolar
  3. Bitpanda (BEST): 155,9 milyon dolar
  4. Chainlink (LINK), 149,9 milyon dolar
  5. SwissBorg (CHSB) 136 milyon dolar
  6. Uniswap (UNI): 96 milyon dolar
  7. Decentraland (MANA): 70,4 milyon dolar
  8. Locus Chain (LOCUS): 70,1 milyon dolar

Shiba Inu (SHIB), Ethereum balinaları arasında liderliğini sürdürüyor

Listedeki diğer iyi bilinen kriptolar, Polygon (MATIC), Chainlink (LINK) ve Uniswap (UNI). Bununla birlikte, bu üç altcoin devenin toplamları hala balinaların tuttuğu ortalama SHIB miktarının altındaydı. Shiba Inu’ya giden dolar değeri USDC stablecoin haricinde tüm altcoin’lere hakim oldu.

Kripto balinalarının faaliyetleri ne olursa olsun, SHIB’in fiyat performansı son yedi gündür kötüydü. SHIB, son yedi günde %10 üzerinde bir düşüşle 0.00001182 dolardan işlem görüyor. Kripto yatırımcıları, son 24 saat içinde yalnızca 172 milyon dolarlık Shiba Inu alıp sattı.

Balinaların ilgisi yaklaşan Shibarium lansmanından kaynaklanıyor olabilir

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Shiba Inu’nun çok beklenen Shibarium’u ile ilgili haberler yakın zamanda yayınlandı. En son duyuruya göre Shiba Inu, Shibarium’u için giriş formlarını kabul etmeye başladı. Giriş sistemi, geliştiricilerin en iyi projeleri bulmasına izin veriyor ve geliştiricilere onlara yardım edebilecek diğer geliştiricilerle buluşma imkanı sağlıyor.

Bu duyurudan kısa bir süre sonra, SHIB’nin fiyatı son 24 saatte artış kaydederek olumlu tepki verdi. CoinMarketCap’e göre, %2’den fazla artarak 0,00001277 dolara ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SEC Yeni Kripto Para Bombası
SEC Başkanı’ndan Yeni Kripto Para Bombası! SEC Başkanı Gary Gensler, kripto para borsaları için başka bir bomba açıklama daha yaptı. Yeni kuralların yatırım danışmanlarını nitelikli saklama çözümü sağlayacılarını aramaya yönlendireceğini duyurdu. Gary Gensler, kripto para borsalarının daha az tercih edilebileceğini söylüyor SEC Başkanı...
Buğra Çağlar 3 hafta önce