Balinalar Dipleri Topluyor: Yeni Avları Bu 2 Altcoin!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
3.414 görüntülenme
Balinalar 2 Altcoin Topluyor Yeni Avları

Piyasa belirsizlikleri, özellikle ABD kaynaklı iflaslar ve düzenleyici baskılar arttıkça, balinaları etkisi altına almaya devam ediyor. Güncel on-chain verilere göre büyük yatırımcılar son günlerde bu 2 altcoin projesinin peşinde.

Altcoin balinaları milyonluk satın alımlarını sürdürüyor

Kripto piyasası, kötüleşen ekonomik durum ve ABD kurumlarının düzenleyici baskısı nedeniyle zorlu bir hafta daha geçirdi. Bu haftaki Silvergate Bank iflası, piyasanın FTX borsasının çöküşünü hissetmeye devam edeceğine dair spekülasyonlara yol açtı.

Bu esnada, “BlueWhale0073” isimli devasa bir Ethereum balinası, hafta içinde birkaç yüz milyar Shiba Inu satın aldı. SHIB’in fiyatı satın alımların ardından yükselmeye başladı ve piyasasının çökmesi nedeniyle bir gün önce eklediği sıfırı “sildi”.

Balinalar SHIB satın almaya devam ediyor

Blockchain izleyicisi WhaleStats’in verilerine göre, Ethereum balinası “BlueWhale0073”, dün 2.2 milyon dolar karşılığında ek 215.815.570.539 SHIB satın aldı. Aynı balina, bu haftanın başlarında Cuma günü 126.120.815.899 SHIB satın almıştı ve 7 Mart’ta, şaşırtıcı miktarda 200.000.000.000 Shiba Inu daha ele geçirdi. Bu yatırımcı son altı günde 542 milyar SHIB satın aldı.

İşlemlerin arkasındaki “BlueWhale0073” isimli balina, SHIB’yi her alımdan kısa bir süre sonra sattı. MEvcut durumda SHIB, %1’in üzerinde yeşil hareketlerle 0.00001028 dolardan işlem görüyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, bugün kurucusu Shytoshi Kusama, metaverse’den yeni ekran görüntüleri paylaştı.

XRP’de balinaların radarında

Piyasadaki belirsizlikler arttıkça, XRP fiyatı uçurumun kenarına yaklaşıyor. XRP esasen sabit kaldı ve 0,360 dolardan işlem görüyor. Ripple destekli token, ayılar kontrolü yeniden ele geçirmeden önce boğaların Ocak ayındaki güçlü baskısı sayesinde kısa bir süre için 0,40 doların üzerine çıktı.

Geriye dönüp baktığımızda, geçen yıl Eylül ayında XRP fiyatının üst limiti 0,50 dolardı. 0,30 dolarda, aşağı yönlü bir kontrol noktası var. Ayrıca, XRP, Eylül ayının en yüksek seviyesi olan 0,56 dolardan çekilen çok aylık trend çizgisini geçtikten sonra Ocak ayındaki yükseliş sırasında ivme kaybetti.

Bununla birlikte, özellikle Ocak ayında geçici olarak devreye giren temel kaldıraçların ortadan kalkması ışığında, 18,5 milyar dolar hacimli XRP’nin üzerindeki baskı hafife alınamaz.

0,35 dolardaki alıcı tıkanıklığı, bir sonraki dayanıksız desteği temsil ediyor. Rallinin bir an önce devam etmesi bu desteğin sürdürülmesine bağlı. Alternatif olarak, teknik analizlere göre XRP fiyatı düşebilir ve 0,30 doları test edebilir.

0,30 dolarda, iki sonuçtan biri beklenebilir, birincisi XRP fiyatının ek likiditeden kar elde etmesine ve güçlü bir şekilde trendin tersine dönmesine izin verir. Öte yandan, aynı kontrol seviyesinin altında işlem yapmak, boğaların önünde bir kaos çıkarsa başka bir satış başlatabilir. XRP 0,25 dolara ulaşana kadar, 0,30 doların altındaki düşüşler durdurulamayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Altcoin Kurumsal Alım Görüyor
Bu Altcoin Kurumsal Alım Görüyor! Fiyat Ne Olur? Geçtiğimiz günlerde 11 dakika içinde üç büyük balina işlemine tanık olan Chainlink (LINK), fiyat açısından altcoin piyasasındaki düşüş eğilimini takip ediyor. Banka iflasları ve yaklaşan “katı kripto düzlenmeleri”, LINK fiyatını baskı altına alıyor. Yoğun balina ilgisi tarihsel...
Buğra Çağlar 2 hafta önce