Reklamı kapat

Büyük Duyuru Bekleniyor: Balinalar Bu 3 Altcoin’e Daldı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
6 görüntülenme
Balinalar 2 Altcoin Projesine Daldı

On-chain veriler, altcoin piyasası FTX’in iflası ardından sakinleşirken balinaların hangi coin’leri biriktirdiğini ortaya çıkarıyor.

Altcoin balinaları bu projelerin peşinde

Balina izleme botu WhaleStats’tan alınan veriler, en büyük 1.000 Binance balinasının yoğun bir şekilde Cardano biriktirdiğini gösteriyor. BSC balinalarının son 24 saat içinde en fazla işlem yaptığı altcoin’lerden biri ADA’ydı. Balinalar genellikle düşüş veya konsolidasyon dönemlerinde biriktiği biriktirir. Büyük yatırımcılar genellikle en uygun maliyet bölgesini bulmaya çalışır. WhaleStats’a göre, balinalar şimdi bu av için Cardano etrafında toplanıyor.

Cardano (ADA) şu anda hafif bir düşüş ile 0.324 dolardan işlem görüyor. ADA, FTX’in iflas ettiği Kasım ayında diğer altcoin rakiplerin daha iyi performans gösterdi. Yüzde 50’yi aşan kayıplarında yayında ilk 10 arasında tutunmayı başardı. ADA ile birlikte, büyük yatırımcılar son günlerde meme token’leride yakından takip ediyor.

Balinalar Shiba Inu (SHIB) biriktirmeye devam ediyor

WhaleStats bugün ayrıca en büyük 5.000 Ethereum balinasının 75.82 milyon dolar değerinde SHIB tuttuğunu paylaştı. Balina izleme platformuna göre ikinci sırada 21,9 milyon dolar ile MakerDAO yer alıyor. Bu balinaların ayırdığı fon açısından ciddi bir fark anlamına geliyor. Birikime rağmen, SHIB son zamanlarda iyi bir performans göstermedi, geçen haftaya göre %11 düştü. Görünüşe göre Ethereum balinaları fiyat düşüşüne aldanmadan biriktirmeye devam ediyor. Birçok analiste göre bu durum bir yükseliş sinyali.

Bu arada, XRP balinaları da işin içinde gibi göründüğünden, balina etkinliği yalnızca SHIB ile sınırlı kalmadı. Balina izleme hizmeti Whale Alert’ten alınan verilere göre, 16 Kasım’da büyük bir XRP transferi tespit gerçekleşti. Veriler, bir balinanın işlem sırasında yaklaşık 133 milyon dolar değerinde 350.000.000 XRP taşıdığını gösteriyor.

Bu XRP, şu anda Binance’te 1,32 milyar XRP’ye sahip anonim bir balina tarafından aktarıldı. Cüzdanın toplam değeri 507 milyon dolar. Şu anda 213 milyon XRP veya 82 milyon dolar, balinanın XRP’yi aktardığı anonim cüzdanda saklanıyor.

Binance cüzdanına 1,2 milyon XRP daha aktı

15 Kasım’da, yukarıdaki işlemi gerçekleştiren Binance cüzdanına 1,2 milyar XRP daha aktı. XRP mevduatlarındaki artış, tüketicilerin fonları borsalardan uzaklaştırdığı gerçeğinin ışığında garip görünüyor. Coinglass’ın verileri, geçen hafta borsalardan 160.630 BTC’nin çıkarıldığını ortaya koyuyor. Analistler, büyük girişlerin genellikle düşüş işareti olduğunu söylese de, şu anda XRP balinasından herhangi bir satış belirtisi yok.

Altcoin balinaları aktif, Cardano topluluğu ise bu haberi bekliyor

Yukarıdaki balina işlemlerinin yanında Cardano yatırıcılarının beklediği önemli bir tarih var. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Edinburgh etkinliği sırasında özel bir duyuru yapacağını söyledi. Bu son dört yıldır üzerinde çalıştığını söylediği bir projeydi. Cardano kurucusu, Ekim ayı sonunda, ayrıntı vermeden, Kasım ayında “özel bir şeyin” geleceğini duyurmuştu. Hoskinson’ın bahsettiği “Edinburgh etkinliği”, 18-19 Kasım tarihlerinde yapılması planlanan ve Edinburgh’dan canlı yayınlanacak olan “IO Scotfest: The Age of Voltaire” olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

4 Analist, Bitcoin İçin Dip Fiyat Verdi
4 Analist, Bitcoin İçin Dip Fiyat Verdi: Bunlara Hazır Olun! FTX çöküşünün tüm kripto piyasası üzerinde etkisi büyüktü ve bazı şirketler iflasın yükünü çekti. Bitcoin fiyatı desteği, krizin çözülmesinin ortasında son 10 gün içinde yaklaşık %13 düştü. Analistler şimdi teknik açıdan fiyatların nasıl hareket edeceğine odaklanıyor. Bitcoin, iflasların...
Buğra Çağlar 2 hafta önce