Balinalar Hafta Sonu O 5 Altcoin’i Alıp Satıyor!

Balinalar Hafta Sonu O 5 Altcoin Alıp Satıyor!
Balinalar Hafta Sonu O 5 Altcoin Alıp Satıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve altcoin piyasası son zamanlarda önemli hareketlilik gösteriyor ve bu hareketliliğin arkasında büyük yatırımcılar, yani balinalar yer alıyor. Son 24 saat içinde gerçekleşen birkaç önemli transfer, balinaların farklı borsalara varlık hareket ettirdiğini ve potansiyel olarak çeşitli stratejiler yürüttüklerini ortaya koyuyor.

Altcoin balinaları harekete geçti

Veri kaynaklarından Lookonchain’e göre, bir balina 1 saat önce Bitfinex’ten 30.000 ETH (yaklaşık 101,7 milyon dolar) çekti ve bunların 20.000’ini (yaklaşık 67,8 milyon dolar) Spark’a yatırdı. Ardından Spark’tan 34 milyon dolarlık DAI borçlandı, bunu 34 milyon dolarlık USDC’ye çevirdi ve Binance’e yatırdı. Bu hareket, balinanın potansiyel olarak sabit coinlere (stablecoin) yöneldiğini ve belki de oynaklığı azaltmaya çalıştığını gösteriyor. Spark’ta halen 30.151 ETH’si (yaklaşık 102,33 milyon dolar) bulunan balinanın 52 milyon dolarlık borçlu DAI’si var ve sağlık oranı 1,63.

Diğer bir gelişmede, ai_9684xtpa tarafından takip edilen 0x96E kodlu balina, son 17 saat içinde Renzo’dan toplam 1.986 ezETH (yaklaşık 6,68 milyon dolar) kurtardı ve bunları 6 saat önce Binance’e transfer etti. Halen Renzo’da kurtarılmayı bekleyen 3.477 ETH’si bulunan balinanın bu varlıkları toplam 11,79 milyon dolar değerinde. Bu hareket, balinanın Renzo’daki likiditesini Binance’e taşıdığı anlamına geliyor.

OM, PEPE ve ETH hareket ettirildi

TheDataNerd’ün izlemelerine göre ise, 0x79c kodlu bir balina 6 saat önce Binance’den 3 milyon OM (yaklaşık 2,14 milyon dolar) çekti. Aynı balina bir aylık süre içinde toplam 8,5 milyon OM (yaklaşık 6,93 milyon dolar) biriktirdi, bu da ortalama maliyetin 0,82 dolar civarında olduğunu gösteriyor. Bu hareket, balinanın OM’a olan ilgisini ve potansiyel olarak uzun vadeli yatırım stratejisini ortaya koyuyor.

Son olarak, TheDataNerd’ün başka bir tespitine göre, 0x837 kodlu balina adresindeki tüm PEPE varlıkları ETH’ye dönüştürüldü. Üç saat önce bu adres 1.728 ETH (yaklaşık 5,86 milyon dolar) ve son iki günde toplam 4.374 ETH (yaklaşık 14,91 milyon dolar) Binance’den çekti. Çekilen ETH’ler Compound‘a yatırıldı. Daha önce de PEPE’yi Binance’e transfer eden balina, ortalama 3.416 dolarlık bir fiyattan toplam 2.646 ETH (yaklaşık 9,04 milyon dolar) çekmişti. Bu hareket, balinanın yükseliş beklentisiyle popüler olmayan tokenlerden ETH’ye ve DeFi platformlarına yöneldiğini düşündürebilir.

Bu örnekler, balinaların kripto para piyasasında önemli bir güç oluşturduğunu ve hareketlerinin piyasa eğilimlerini etkileyebileceğini gösteriyor. Yatırımcılar, kendi yatırım kararlarını verirken balinaların hareketlerini takip edebilirler ancak her zaman kendi araştırmalarını yapmaları ve piyasa risklerini göz önünde bulundurmaları önemlidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Balinalar Hafta Sonu O 5 Altcoin’i Alıp Satıyor!